Jak usunąć wszystkie pliki z konta gościa w systemie Windows 10, 8.1

Czy chcesz usunąć wszystkie pliki z konta gościa w systemie Windows 8.1 lub Windows 10? Z przyjemnością dowiesz się, że istnieje bardzo proste rozwiązanie tej konkretnej sytuacji. Wykonaj czynności wymienione w tym samouczku, aby usunąć wszystkie pliki z konta gościa w systemie Windows.
Jak usunąć pliki z konta gościa w systemie Windows 8.1 i Windows 10
Usuwanie plików z określonego konta gościa można wykonać z kilku powodów. Być może chcesz zachować konto gościa, ale użytkownik, któremu pożyczysz urządzenie z systemem Windows 8.1 lub Windows 10, skopiował wiele plików i folderów na to konto. Jeśli chcesz je tylko usunąć, a nie samo konto gościa, jest to najlepsze podejście. Innym problemem, który może się zdarzyć, jest to, że użytkownik, który uzyskał dostęp do konta gościa, przypadkowo skopiował wirusa i chcesz usunąć zagrożenie.

Jak usunąć pliki konta gościa w systemie Windows 10, 8.1

 1. Uruchom ponownie urządzenie z systemem Windows 8.1 lub Windows 10.
 2. Gdy system operacyjny poprosi Cię o zalogowanie, będziesz musiał użyć konta administratora.
 3. Po zalogowaniu się na konto administratora musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk „Windows” i przycisk „E”.
 4. Otwórz dysk, na którym jest zainstalowany system Windows, klikając go dwukrotnie (w większości przypadków dysk C: jest używany w systemie operacyjnym)
 5. Kliknij dwukrotnie folder „Użytkownicy”, aby go otworzyć.
 6. Będziesz tam miał listę użytkowników tego urządzenia i będziesz musiał otworzyć tego, z którego chcesz usunąć pliki.
 7. Będziesz miał tam listę folderów i będziesz musiał dwukrotnie kliknąć je jeden po drugim, aby je otworzyć.
 8. Teraz, gdy jesteś w folderze, musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk „Ctrl” i przycisk „A”, aby wybrać wszystkie pliki, a następnie nacisnąć przycisk „Usuń”, aby je usunąć.usuń plik konta gościa Windows 10
  WAŻNY: Nie usuwaj niczego z folderu „Dane aplikacji”, ponieważ jest to wymagane w systemie Windows, aby konto użytkownika działało poprawnie.
 9. Zamknij wcześniej otwarte okna i uruchom ponownie urządzenie z systemem Windows 8.1 lub Windows 10.
 10. Po ponownym uruchomieniu zaloguj się przy użyciu konta gościa i sprawdź, czy wszystkie pliki zostały usunięte.

Jeśli omyłkowo usunąłeś niektóre pliki i chcesz je przywrócić, możesz przejść do Kosza i sprawdzić, czy nadal tam są. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat odzyskiwania skasowanych plików z Kosza. Przewodnik zawiera 6 narzędzi, których można użyć do automatycznego przywracania usuniętych plików. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować odpowiednie narzędzia i powinieneś być w stanie przywrócić pliki w krótkim czasie.

Proste, prawda? Teraz masz szybką metodę usuwania wszystkich plików z konta gościa urządzenia z systemem Windows 8.1 lub Windows 10 i możesz to zrobić w ciągu zaledwie dwóch minut. Jeśli podczas tego samouczka napotkasz jakieś problemy, daj nam znać w komentarzach poniżej, a my pomożemy Ci jak najszybciej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji