3 sposoby tworzenia niesamowitych ramek w Dokumentach Google

Dokumenty, arkusze i slajdy nie zawsze są łatwe do uporządkowania i znalezienia na komputerze. Rozwiązanie pochodzi od Google i nazywa się Dokumenty Google.

Dokumenty Google są częścią bezpłatnego pakietu biurowego udostępnianego przez Google w ramach usługi Dysk Google. Obejmuje Arkusze Google i Prezentacje Google, a wszystko to dzieje się online.

Pakiet biurowy jest zgodny z formatami plików Microsoft Office i jest dostępny na wielu platformach, w tym Android, IOS, Blackberry, Windows, Chrome OS, a co najważniejsze, jest dostępny jako aplikacja internetowa.

Ta aplikacja umożliwia tworzenie i edytowanie dokumentów online przez wielu użytkowników w czasie rzeczywistym.

Pomimo wszystkich tych funkcji wielu użytkowników skarży się na brak narzędzia granicznego. Jeśli potrzebujesz ramek na dokumencie, nie ma wielu opcji i jest to nieco sztuczny proces.

Jak mogę dodać obramowania stron w Dokumentach Google? Najłatwiejszym sposobem dodania ramki jest utworzenie tabeli 1 na 1. W przypadku większości projektów to rozwiązanie powinno działać idealnie. Ponadto można utworzyć ramkę, rysując ją lub wstawiając plik ramki obrazu do dokumentu.

W każdym razie dowiedzmy się, jak tworzyć obramowania w dokumencie Google.

Kroki dodawania obramowań stron w Dokumentach Google

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić szablony oferowane przez aplikację. Być może jeden z nich pasuje do twojego projektu i nie musisz ręcznie tworzyć granicy.dodaj obramowanie strony w szablonach Dokumentów Google

1. Utwórz tabelę 1 na 1

Jeśli żaden szablon nie jest tym, czego potrzebujesz, możemy przejść do tworzenia ramki:

 1. Przejdź do strony Dokumentów Google, a następnie w polu Rozpocznij nowy dokument wybierz opcję Puste.google docs pusty dokument
 2. Teraz w Menu Kliknij Wstaw> Tabela> 1 x 1.tabela dokumentów google
 3. Zmień rozmiar komórki, aby dopasować ją do swoich potrzeb.
 4. W prawym górnym rogu znajdziesz opcje obramowania: Kolor tła, kolor obramowania, szerokość obramowania i kreska obramowania. Możesz zmienić format w sposób, który uważasz za odpowiedni.opcje obramowania Dokumentów Google

Otóż ​​to. Wiesz, że masz obramowanie dokumentu i możesz dodawać tekst, obrazy i inne rzeczy w komórce utworzonej w kroku 2.

 • 2. Narysuj granicę

  Dodatkowo możesz również utworzyć tę samą ramkę z menu Rysowanie:

  1. Przejdź do strony Dokumentów Google, a następnie w polu Rozpocznij nowy dokument wybierz opcję Puste.szablony dokumentów google
  2. w Menu Kliknij Wstaw> Rysunek> Nowy.google docs nowy rysunek
  3. W górnym menu kliknij Kształt> Kształty i wybierz wygląd swojej granicy.kształty dokumentów Google
  4. Po utworzeniu kształtu, a Menu obramowania pojawi się i stamtąd możesz sformatować ramkę.
  5. Na koniec kliknij Zapisz i zamknij.google docs drawing save
  6. Ramka pojawi się na twoim dokumencie.
  7. Jeśli chcesz zmienić format po zapisaniu, kliknij ramkę w dokumencie, a pojawi się menu. Kliknij Edytować.edycja google docs border

  3. Wstaw plik obrazu obramowania

  Ostatecznie, jeśli nie jesteś zadowolony z wyniku, zawsze możesz pobrać i wstawić plik obrazu ramki / obramowania jako tło dla dokumentu.

  W razie potrzeby po prostu go rozciągnij, a rozdzielczość jest wystarczająco wysoka. Następnie wstaw ramkę tekstową i możesz zacząć.

  • Mam nadzieję, że te rozwiązania działały dla Ciebie. Jeśli masz jakieś inne sugestie lub pytania, sięgnij do sekcji komentarzy poniżej, a my na pewno je sprawdzimy.

   Zatwierdź

Link do głównej publikacji