Skonfiguruj i zezwól systemowi Windows na uruchamianie tylko określonych programów

W niektórych sytuacjach możesz zezwolić innym na uruchamianie tylko programów określonych na twoim komputerze. Potrzebujesz edytora zasad grupy systemu Windows (dostępnego w wersji Professional i nowszych wersjach systemu Windows). Aby otworzyć Edytor zasad grupy, naciśnij przycisk Start, wpisz gpedit.msc i naciśnij klawisz Enter.

Uruchom tylko określone aplikacje systemu Windows

Przejrzyj do Konfiguracja użytkownika> Szablony administracyjne> System w lewym okienku.

system (LPE)

Teraz kliknij dwukrotnie Uruchom tylko określone aplikacje systemu Windows.

roswa

Z pola wyboru wybierz Włączone. Aby ustawić dozwolone aplikacje, kliknij Pokaż w obszarze Opcje.

okno

Teraz kliknij tuż obok gwiazdki (*) w polu Wartość i wprowadź nazwy aplikacji, które chcesz uruchomić. Na przykład, jeśli chcesz uruchomić Firefox, wpisz firefox.exe.

okno2

To ustawienie ograniczy programy systemu Windows, które użytkownicy mają uprawnienia do uruchamiania na komputerze. Jeśli włączysz to ustawienie, użytkownicy będą mogli uruchamiać tylko programy dodane do Listy dozwolonych aplikacji.

Kliknij OK i gotowe. Teraz użytkownik będzie mógł otwierać tylko programy określone w ten sposób.

Należy pamiętać, że to ustawienie uniemożliwia użytkownikom uruchamianie programów uruchamianych przez proces Eksploratora Windows. Nie uniemożliwia użytkownikom uruchamiania programów, takich jak Menedżer zadań, uruchamianych przez proces systemowy lub przez inne procesy. Ponadto, jeśli użytkownicy mają dostęp do wiersza polecenia Cmd.exe, to ustawienie nie uniemożliwia im uruchamiania programów w oknie poleceń, których uruchamianie przy użyciu Eksploratora Windows nie jest dozwolone.

Nawiasem mówiąc, możesz użyć różdżki, aby sprawdzić blokadę programów systemu Windows, bezpłatną aplikację lub bloker aplikacji do blokowania uruchamiania oprogramowania w systemie Windows 8 | 7

Jak uniemożliwić użytkownikom instalowanie programów w systemie Windows 7 i jak uniemożliwić odinstalowanie aplikacji Metro w systemie Windows 8 przez użytkowników może Cię również zainteresować.

Link do głównej publikacji