Jak usunąć twarz, dom lub samochód z Google Street View

Google Street View to usługa zintegrowana z Google Maps i Google Earth. Zasadniczo pozwala użytkownikom oglądać panoramiczne widoki wzdłuż wielu ulic, dróg i innych ścieżek na świecie. Zdjęcia pochodzą z samochodów Street View, które jeżdżą po całym kraju, robiąc zdjęcia ulic, które później są zintegrowane z Google Maps i Earth.

Niektórzy użytkownicy wyrazili obawy dotyczące prywatności, ponieważ zdjęcia Google Street View często pokazują osoby, budynki i samochody na wykonanych zdjęciach.

Twarze są automatycznie zamazane, ale automatyzacja może niekiedy identyfikować osoby poprawione, a czasem może być możliwa identyfikacja osoby, nawet jeśli twarz jest rozmazana.

Identyfikacja osób, samochodów i domów na zdjęciach Street View wydaje się być głównym problemem dotyczącym prywatności w większości przypadków.

Google Street View nie jest dostępny we wszystkich krajach. Użytkownicy, którzy otwierają Mapy Google, mogą na przykład dowiedzieć się, czy jest ona dostępna, powiększając obraz poza najwyższy poziom powiększenia lub przeciągając i upuszczając żółtą ikonę Pegmana w miejscu na mapie.

Przynajmniej niektórzy użytkownicy Map Google i Google Earth nie wiedzą, że można zgłosić Google nieodpowiednie treści Street View. Można to zrobić, klikając mały link Zgłoś problem w lewym dolnym rogu obrazu Google Street View.

Aktualizacja: Link do zgłoszenia problemu znajduje się teraz na prawym dolnym pasku, a nie na lewym.

widok ulicy zgłoś problem

Spowoduje to otwarcie nowej strony internetowej z opcjami zgłoszenia problemu do Google. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest skoncentrowanie części obrazu, którą chcesz zgłosić w Google.

Po prostu przesuń prostokąt, aby dopasować do niego obiekt.

zgłoś problem z widokiem ulicy Google

Następnie zostaniesz zapytany, czy chcesz zażądać rozmycia obiektu, czy też zgłosić jakość obrazu. Jeśli chodzi o przedmioty, możesz wybrać twarz, dom, samochód / tablicę rejestracyjną lub inny przedmiot.

Każdy wymaga wpisania tekstu, aby pomóc Google zidentyfikować część obrazu Street View, która ma zostać zamazana.

Inną dostępną opcją jest zgłaszanie do Google złej jakości obrazu lub niewłaściwego obrazu lub nieprawidłowo wyrównanych strzałek nawigacyjnych.

Musisz dodać adres e-mail do żądania i wypełnić captcha na stronie.

Strona nie zawiera informacji o tym, ile czasu zajmuje przetworzenie żądania przez Google oraz czy zapewnia usunięcie niewłaściwego widoku z usługi.

Podsumowanie
Jak usunąć twarz, dom lub samochód z Google Street View
Nazwa artykułu
Jak usunąć twarz, dom lub samochód z Google Street View
Opis
Przewodnik wyjaśnia, jak poprosić Google o rozmycie obiektów, takich jak twarze lub domy w Google Street View za pomocą interfejsu Street View.

Link do głównej publikacji