Jak usunąć tokeny śledzące UTM_ w przeglądarce

Jeśli czytasz wiele blogów, możesz zauważyć, że linki na tych blogach zawierają czasem token utm_ po adresie internetowym, na który wskazują. Zazwyczaj znajduje się to, jeśli jako źródło znajduje się inny blog, ale w innych sytuacjach może również wystąpić linki monitorujące utm.

Jeśli otworzysz Google Reader lub wybrany czytnik kanałów, możesz zauważyć, że wiele kanałów, które subskrybujesz, używa tych wartości śledzenia utm_.

Są one generowane przez Urchin Traffic Monitor, który korzysta z usług takich jak Feedburner, aby zapewnić webmasterom dodatkowe informacje związane z ruchem.

Aktualizacja: Google przerwał Urchin i zintegrował technologię z produktem Google Analytics firmy.

Użytkownicy Internetu mogą mieć dwa problemy z tymi tokenami śledzącymi. Tokeny znacznie zwiększają rozmiar adresu internetowego, często o ponad dwukrotnie większy rozmiar. Jeśli chcesz na przykład opublikować link w serwisie społecznościowym, możesz wyświetlić czystszy link, zwłaszcza że niektórym użytkownikom może zniechęcać śledzenie dodane do adresu URL.

Chociaż możesz do tego skorzystać z usługi skracania adresów URL, otworzyłaby ona nową puszkę robaków, ponieważ oryginalny link zostałby z tego powodu zaciemniony.

Weź link taki jak ten, wskazując na jeden z najnowszych artykułów na example.com

http://www.example.com/?utm_source=feedburnerutm_medium=feedutm_campaign=Feed%3A+Example+%28Example%29utm_content=Google+Reader

Ponad połowa tego linku jest tworzona przez Feedburner i nie jest konieczne otwieranie strony internetowej w wybranej przeglądarce.

utm_

Jeśli jesteś webmasterem, możesz ręcznie usunąć część tokenu śledzenia z adresu, ale jeśli jesteś użytkownikiem, który chce odwiedzić witrynę, nie jest to tak naprawdę wykonalne. Chociaż możesz skopiować adres internetowy, wkleić go do adresu przeglądarki, paska, usunąć wszystkie parametry utm_, przed załadowaniem strony internetowej, którą chcesz odwiedzić, jest to czasochłonne i prawdopodobnie zapomnisz to robić od czasu do czasu .

Usuń UTM z przeglądarki Firefox lub Chrome

Użytkownicy Firefoksa mogą zamiast tego zainstalować au-revoir-utm, który wydaje się działać szybciej niż skrypt użytkownika. Wydaje się jednak, że najpierw ładuje link monitorujący, zanim usunie go z tagów utm_. Skrytykowano rozszerzenie za to, że nie działa na stronach, które nie zaczynają się od? Po oryginalnym adresie, i że wszystkie tagi, a nie tylko parametry utm są przez niego usuwane.

Użytkownicy przeglądarki Google Chrome mogą wreszcie zainstalować narzędzie do usuwania tokenów śledzących, które również usuwają tokeny po załadowaniu strony.

Skrypt użytkownika (już nie działa)

Aktualizacja: Skrypt użytkownika już nie działa. W związku z tym usunęliśmy link do niego. Wydaje się, że wymienione wyżej rozszerzenia przeglądarki działają dobrze.

UTM-Remover to skrypt użytkownika, który automatycznie usuwa informacje UTM z łączy otwieranych automatycznie w przeglądarce. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować skrypt, po czym zacznie on wykonywać swoją magię w tle bez twojej aktywności. Deweloper zauważa, że ​​skrypt jest domyślnie skonfigurowany do działania na wszystkich stronach internetowych i prosi użytkowników o zmianę, jeśli wolą używać go tylko w wybranych witrynach.

Pamiętaj, że strona jest otwierana jako pierwsza, a następnie tokeny są usuwane, co oznacza, że ​​samo śledzenie nadal ma miejsce. Jednak skrypt użytkownika usuwa parametry śledzenia z łączy zamieszczonych na stronie internetowej.

Podsumowanie
Jak usunąć tokeny śledzące UTM_ w przeglądarce
Nazwa artykułu
Jak usunąć tokeny śledzące UTM_ w przeglądarce
Opis
Przewodnik zawiera przegląd rozszerzeń, które użytkownicy mogą zainstalować w Google Chrome lub Mozilla Firefox w celu usunięcia części linków śledzących UTM.

Link do głównej publikacji