Jak usunąć program Internet Explorer w systemie Windows 10

Windows 10 to jeden z najczęściej używanych systemów operacyjnych na całym świecie, który zapewnia użytkownikom 2 wbudowane przeglądarki internetowe. Jedną z nich jest pierwsza rzecz, z którą zmierza użytkownik podczas pierwszego uruchomienia systemu Windows — przeglądarka Microsoft Edge. Został zaprezentowany w 2015 roku jako przeglądarka zastępująca Internet Explorera i od tego czasu programiści zwracają maksymalną uwagę na ten nowy produkt Microsoft. Programiści nadal pozostawiają tę przeglądarkę w systemie Windows 10, ponieważ nadal jest szeroko używana przez segment korporacyjny. Dla zwykłego użytkownika, który nie odgrywa żadnej roli, więc w 99% przypadków stara przeglądarka pozostaje nieużywana. Dlatego uważamy, że możesz zainteresować się tym, jak usunąć program Internet Explorer w systemie Windows 10.

Jak odinstalować lub usunąć program Internet Explorer w systemie Windows 10?

Niestety nie można całkowicie usunąć ani odinstalować programu Internet Explorer. Przeglądarka IE 11 jest głęboko zintegrowana z systemem operacyjnym Windows, więc użytkownik nie może usuwać ani usuwać przeglądarki Internet Explorer (metod, które mogą uszkodzić system operacyjny, nie ma na naszej liście). W przypadku, gdy z jakichś powodów chcesz go wyłączyć, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej.

Wskazówka. Większość użytkowników nawet nie wie, czy Internet Explorer jest zainstalowany na Windows 10, ponieważ programiści Microsoft go ukryli. Internet Explorer w systemie Windows 10 nie współpracuje z użytkownikiem, nie prosi o aktualizacje ani nie wysyła żadnych powiadomień.

Jeśli zdecydujesz się usunąć starą przeglądarkę, najpierw musimy sprawdzić, gdzie są pliki programu Internet Explorer w systemie Windows 10.

Ważny! Te instrukcje dotyczą tylko Windows 10 Creators Update 1703 build 15063 i nowszy. Aby wdrożyć te instrukcje, musisz mieć konto z uprawnieniami administratora lub hasło do konta administratora.

Najprostszym sposobem na uruchomienie przeglądarki Internet Explorer w systemie Windows 10 jest skorzystanie z wyszukiwania:

 1. Naciśnij Start i wpisz Internet poszukiwacz w polu wyszukiwania;
 2. W wynikach wyszukiwania zobaczysz Internet Explorer.
  usuń Windows Internet Explorer 10

Jak usunąć program Internet Explorer w systemie Windows 10?

Wspomnieliśmy już powyżej, że nie można całkowicie usunąć programu Internet Explorer w systemie Windows 10, można go tylko wyłączyć. Możesz to zrobić w bardzo prosty sposób, po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami:

 1. naciśnij Win + R, wpisz i uruchom kontrola;
 2. Teraz musisz iść do Programy -> Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows;
  usuń funkcje Windows Internet Explorera
 3. W nowo pojawiającym się oknie z listą znajdź Internet Explorer 11 i sprawdź to;
  usuń okna przeglądarki Internet Explorer 10
 4. System ostrzeże Cię, że wyłączenie przeglądarki Internet Explorer może wpłynąć na inne funkcje systemu Windows. Potwierdź krok, klikając tak;
  usuń Internet Explorera wyłącz
 5. Daj systemowi Windows kilka sekund na zakończenie zadania, a następnie system operacyjny poprosi o ponowne uruchomienie komputera w celu wprowadzenia zmian;

Jak usunąć program Internet Explorer przy użyciu ustawień w systemie Windows 10

Wszystkie powyższe kroki można również wykonać przy użyciu Ustawień, które są używane jak klasyczny Panel sterowania od Windows 10:

 1. naciśnij Win + ja, potem wejdziesz do Ustawienia (możesz także przejść do Ustawień, używając specjalnej ikony w menu Start);
 2. Iść do Ustawienia -> Aplikacje -> Aplikacje cechy -> Zarządzaj opcjonalnymi funkcjami;
  odinstaluj Internet Explorera 11
 3. Odnaleźć Internet Explorer 11 na liście naciśnij go, a następnie kliknij Odinstaluj;
  odinstaluj Internet Explorera
 4. Zrestartuj swój komputer. Teraz usunąłeś Internet Explorer z systemu!

Możesz cofnąć zmiany i zwrócić IE 11 w Windows 10 w prosty sposób, za pomocą Panelu sterowania lub przy użyciu Ustawień.

Jeśli używasz Panelu sterowania, teraz musisz sprawdzić W przeglądarce Internet Explorer 11 na liście funkcji systemu Windows. Następnie kliknij OK i uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu ponownie zauważysz program Internet Explorer 11 na liście aplikacji w menu Start.

Jeśli chcesz zwrócić program Internet Explorer w systemie Windows 10 za pomocą Ustawień, postępuj zgodnie z instrukcjami:

 1. Pressе Win + ja i idź do Aplikacje -> Aplikacje Funkcje -> Zarządzaj funkcjami opcjonalnymi -> Dodaj funkcję;
  dodaj funkcję Internet Explorer 11
 2. Internet Explorer 11 pojawi się na liście aplikacji gotowych do instalacji (to dlatego, że Twój IE11 jest już „usunięty”). włączyć Internet Explorer 11, następnie kliknij zainstalować;
  zainstaluj funkcje przeglądarki Internet Explorer 11
 3. Zrestartuj swój komputer.

To wszystko chłopaki! Teraz wiesz, jak usunąć program Internet Explorer 11 w systemie Windows 10! Mam nadzieję, że to było przydatne.

Link do głównej publikacji