Jak usunąć poprzednie wersje systemu Windows z komputera

Instalowanie wielu wersji systemu Windows na jednym komputerze może być przydatne do wielu celów. Od wzięcia systemu operacyjnego na długą jazdę testową do testowania oprogramowania lub uruchamiania starszych aplikacji w systemie, który nie działa w nowszych wersjach systemu Windows.

Czasami możesz podjąć decyzję o odinstalowaniu jednej wersji systemu Windows z komputera. Możesz to zrobić ręcznie, edytując moduł ładujący, aby system operacyjny nie był już wyświetlany podczas uruchamiania systemu oraz usuwając pliki i foldery, aby nie zajmował już miejsca na dysku, potrzebujesz trochę doświadczenie w tym zakresie.

Musisz wiedzieć, jak edytować bootloader i usuwać odpowiednie pliki i foldery, aby usunąć inny system operacyjny; może być łatwe dla doświadczonych administratorów, ale jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, możesz docenić każdą pomoc, którą możesz uzyskać.

NanWick Windows Uninstaller

odinstaluj system Windows

NanWick Windows Uninstaller został zaprojektowany w celu zapewnienia użytkownikom na wszystkich poziomach doświadczenia łatwego w obsłudze programu do usuwania zainstalowanych wersji systemu Windows z komputera. Pamiętaj, że jest kompatybilny z Windows Vista, Windows 7 i Windows 8, ale nie z Windows 10.

Uwaga: Zalecamy utworzenie kopii zapasowej systemu przed uruchomieniem programu, ponieważ w przypadku niepowodzenia operacji możesz nie mieć innych możliwości przywrócenia stanu początkowego.

Aby rozpocząć, pobierz program ze strony programisty i uruchom go po pobraniu, gdy zalogujesz się do wersji systemu Windows, z której chcesz nadal korzystać.

Kliknij przycisk skanowania, aby program przeskanował komputer w celu zainstalowania na nim dodatkowych wersji systemu Windows. Program wyświetla litery dysków, na których jest zainstalowany system Windows i prosi o wybranie tej, którą chcesz usunąć z systemu.

Następnie program wykonuje serię operacji, które usuwają wersję systemu z komputera. Autor programu wyjaśnia, co dzieje się na stronie autora.

Program przejmuje na własność katalogi i pliki należące do wybranej wersji systemu Windows, aby można je było usunąć. Usuwa dodatkowo wpis z menedżera rozruchu, dzięki czemu system nie jest już wyświetlany podczas uruchamiania komputera.

Zamiast tego możesz skorzystać z instrukcji na stronie głównej autora, jeśli wolisz uruchomić tę operację ręcznie.

odinstaluj Windows z komputera

Należy pamiętać, że program jest w stanie wykryć i usunąć tylko system Windows Vista, Windows 7 lub Windows 8, a nie starsze wersje systemu Windows, takie jak Windows XP. Doświadczeni użytkownicy prawdopodobnie wolą opcję ręczną, czyli na przykład usuwanie partycji i ręczne edytowanie menu rozruchu.

Słowa końcowe

Jeśli chcesz szybko i wygodnie usunąć starszą wersję systemu Windows z komputera, NanWick Windows Uninstaller może być odpowiednim programem do tego. Chociaż przed uruchomieniem programu należy utworzyć kopię zapasową systemu, należy i tak robić to regularnie.

Doświadczeni użytkownicy i administratorzy mogą chcieć ręcznie usunąć inne systemy operacyjne, ponieważ zapewnia to pełną kontrolę nad procesem.

Proszę czekaćRozwijanie

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdkaszaryszary
brak oceny na podstawie 0 głosów
Nazwa oprogramowania
NanWick Windows Uninstaller
System operacyjny
Windows
Kategoria oprogramowania
Podawanie
Wstęp
http://www.nanwick.com/2012/12/nanwick-windows-uninstaller.html

Link do głównej publikacji