Jak uruchomić wersję zaawansowanego czyszczenia dysku w systemie Windows

Narzędzie Oczyszczanie dysku to świetny sposób na szybkie zwolnienie miejsca na dysku poprzez usunięcie plików tymczasowych, które nie są już potrzebne. Nie jest w żaden sposób tak kompletny ani dokładny jak narzędzia innych firm, takie jak CCleaner, ale wykonuje zadanie i nie wymaga instalowania w systemie innego oprogramowania do tej operacji.

Większość użytkowników nie wie, że Microsoft zintegrował zaawansowaną wersję narzędzia do czyszczenia z systemem operacyjnym Windows. Głównym tego powodem jest to, że można go uruchomić tylko z wiersza polecenia, a nie z menu lub klikając ikonę programu na pulpicie.

Aktualizacja: najnowsze wersje narzędzia Oczyszczanie dysku są dostarczane z opcją uruchomienia wersji zaawansowanej po uruchomieniu. Po prostu uruchom narzędzie Oczyszczanie dysku, tak jak zwykle, wybierz dysk, który chcesz wyczyścić, a na następnym ekranie wybierz opcję „wyczyść pliki systemowe”. Powtarza to proces (wybór dysku i wszystkich), ale w końcu otwierają zaawansowane opcje czyszczenia.

oczyść pliki systemowe

Wersja zaawansowana zawiera wszystkie opcje czyszczenia opisane poniżej. Aktualizacja końca

Najpierw spójrzmy na standardową wersję Oczyszczania dysku. Jedną z najłatwiejszych metod uruchamiania Oczyszczania dysku w systemie Windows jest następująca:

  1. Użyj skrótu Windows-r, aby wyświetlić okno uruchamiania.
  2. Wpisz cleanmgr i naciśnij klawisz Enter.

Spowoduje to natychmiastowe otwarcie programu. Istnieją inne sposoby jego uruchomienia, na przykład poprzez wprowadzenie czyszczenia dysku w formularzu wyszukiwania w menu Start.

Standardowe narzędzie do czyszczenia dysku może usunąć następujące pliki tymczasowe w systemie. Usuwane są pliki tymczasowe, miniatury lub pobrane programy.

standardowe czyszczenie dysku

Wskazówka: Sprawdź ogólne informacje na temat czyszczenia dysków twardych w systemie Windows 7.

Porównaj to z opcjami oferowanymi przez zaawansowane narzędzie do czyszczenia.

zaawansowane czyszczenie dysku

Zaawansowane narzędzia obejmują opcje czyszczenia plików zrzutu debugowania, plików raportowania błędów w kolejce systemowej i użytkownika, plików odrzuconych przez aktualizację systemu Windows lub plików dziennika instalacji i aktualizacji systemu Windows.

Oto jak załadować zaawansowane narzędzie do czyszczenia dysku w systemie Windows:

  1. Otwórz ponownie wiersz uruchamiania w systemie Windows-r.
  2. Teraz uruchom następujące polecenie, aby wyświetlić wersję zaawansowaną: Cleanmgr / sageset: 65535 / sagerun: 65535
  3. Po prostu kliknij OK, aby załadować zaawansowany interfejs narzędzia do czyszczenia dysku.

cleanmgr

Pamiętaj, że nie wszystkie elementy są zaznaczone domyślnie, co oznacza, że ​​musisz przejrzeć opcje, aby włączyć lub wyłączyć elementy, dopóki nie będziesz zadowolony z wyboru.

Podsumowanie
Jak uruchomić wersję zaawansowanego czyszczenia dysku w systemie Windows
Nazwa artykułu
Jak uruchomić wersję zaawansowanego czyszczenia dysku w systemie Windows
Opis
Dowiedz się, jak uruchomić wbudowane zaawansowane narzędzie do czyszczenia systemu operacyjnego Windows, aby zwolnić miejsce na dysku poprzez usunięcie plików tymczasowych.

Link do głównej publikacji