Jak uruchomić aplety Java w przeglądarce?

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​tylko dwie przeglądarki nadal oficjalnie obsługują Javę. Tylko Internet Explorer i Safari. Teraz istnieją obejścia dla niektórych przeglądarek, podczas gdy Firefox jest jedynym wyjątkiem spośród wszystkich głównych przeglądarek.

Jeśli pojawi się błąd, że Twoja przeglądarka nie jest skonfigurowana do uruchamiania apletów Java, musisz włączyć Javę w przeglądarkach z Panelu sterowania Java i wykonać pewne poprawki.

Oczywiście w zależności od wybranej przeglądarki mamy instrukcje, jak sprawić, aby aplety Java działały dla Ciebie. Sprawdź poniższe kroki.

Jak uruchomić aplety Java w przeglądarce

1. Włącz zawartość Java w przeglądarce

 1. Pobierz i zainstaluj Javę dla Windows tutaj.
 2. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Jawa i otwórz Skonfiguruj Javę z listy wyników.
 3. W Panelu sterowania Java sprawdź Włącz zawartość Java dla przeglądarki i aplikacji Web Start pudełko.Twoja przeglądarka nie jest skonfigurowana do uruchamiania apletów Java
 4. Potwierdź zmiany.

2. Google Chrome

 1. Do przeglądarki Google Chrome potrzebujesz Karta IE symulować Silnik Internet Explorera aby uruchomić Aplety Java. Zdobądź to tutaj.Twoja przeglądarka nie jest skonfigurowana do uruchamiania apletów Java
 2. Następnie zainstaluj aplikację IE Tab Helper na komputerze. Możesz go pobrać tutaj lub po prostu kliknąć ikonę rozszerzenia w prawym górnym rogu i powinien zostać pobrany automatycznie. Jest to niezbędne narzędzie, jeśli chcesz uruchomić Java w Chrome.
 3. Następnie powinieneś być w stanie symulować silnik Internet Explorera w Chrome i używać apletów Java bez żadnych problemów.

Lub użyj przeglądarki UR, która w pełni obsługuje rozszerzenie IE Tab, jednocześnie zapewniając prywatność i bezpieczeństwo przeglądania.

3. Microsoft Edge

 1. Jeśli przejdziesz na stronę z zawartością Java lub apletami, które musisz uruchomić, prostym obejściem jest otwarcie tej strony w Internet Explorerze.
 2. Aby to zrobić, kliknij Menu z trzema kropkami i rozwinąć Więcej narzędzi.
 3. Tam po prostu kliknij Otwórz za pomocą Internet Explorera opcja.Twoja przeglądarka nie jest skonfigurowana do uruchamiania apletów Java

4. Internet Explorer

 1. Teraz najprostszym sposobem jest korzystanie z Internet Explorera od samego początku. Teraz, jeśli nie możesz uruchomić Java w przeglądarce Internet Explorer, otwórz Internet Explorera.
 2. Kliknij trybik Przybory menu i otwórz Opcje internetowe.Twoja przeglądarka nie jest skonfigurowana do uruchamiania apletów Java
 3. Pod Bezpieczeństwo kliknij kartę Internet Ikona.
 4. Kliknij na Zwyczaj poziom.Twoja przeglądarka nie jest skonfigurowana do uruchamiania apletów Java
 5. Upewnij się, że Skrypty dla apletów Java jest włączony.Twoja przeglądarka nie jest skonfigurowana do uruchamiania apletów Java
 6. Uruchom ponownie Internet Explorera i spróbuj ponownie.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji