Dlaczego warto korzystać z systemu Windows 10 z dyskiem SSD?

Kiedy Microsoft wypuścił bezpłatną aktualizację dla klientów Windows 7 i Windows 8.1 / 8, wielu nadal używało mechanicznego dysku twardego. Ten trend trwa. Podczas gdy system Windows 10 działa dobrze na tych dyskach mechanicznych, wydajność w przypadku korzystania z dysku SSD jest wyjątkowo dobra. Jeśli chcesz przyspieszyć komputer z systemem Windows 10, ten przewodnik pomoże ci zrozumieć, dlaczego powinieneś używać systemu Windows 10 z dyskiem SSD.

Dlaczego warto korzystać z systemu Windows 10 z dyskiem SSD

Dysk SSD dla systemu Windows 10

Dostępnych jest wiele przewodników, które zawierają porady dotyczące optymalizacji wydajności dla systemu Windows 10 korzystającego z dysku twardego. Jednak te wskazówki nie zapewniają takiej samej wydajności i żywotności baterii, jakie można uzyskać w przypadku korzystania z systemu Windows 10 z dyskiem SSD.

Dyski SSD są o wszystko szybsze. Od momentu uruchomienia aplikacji do grania bez opóźnień po doskonałą żywotność baterii. Wiadomo również, że są o wiele trwalsze, ale nie rzucamy ich nigdzie.

Zużycie baterii i energii

Dysk SSD jest jednym z głównych powodów, dla których żywotność baterii poprawiła się w nowoczesnych laptopach i urządzeniach Surface. To nie jest łatwe. MacBook korzysta z dysku SSD i jest znany z doskonałej żywotności baterii. To samo dzieje się po uaktualnieniu do dysku SSD w systemie Windows 10. Dysk zużywa znacznie mniej energii (2600% według badań). Oznacza to, że zyskasz ponad sto dodatkowych minut pracy na baterii. Pamiętaj, że ponieważ dyski SSD nie mają małych ruchomych części, wymagają mniej energii do działania.

Występ

Dysk SSD przewyższa HDD niemal we wszystkim, w tym w grach, muzyce, szybszym rozruchu systemu Windows 10 i tak dalej.

  • Będziesz mógł znacznie szybciej ładować gry zainstalowane na dysku SSD. To dlatego, że stawki transferu są znacznie wyższe niż na dysku twardym.
  • Zmniejszy się czasy ładowania do aplikacji. Obejmuje edycję zdjęć, kopiowanie plików, uruchamianie aplikacji i kompresję.

Ciche napędy

Dyski SSD są znane z bardzo cichej pracy. Zauważysz to znacznie, jeśli korzystałeś ze zwykłego pulpitu. Od teraz, kiedy włączam komputer, słychać wyraźny hałas. Dzięki dyskowi SSD podczas gry prawie nie będzie hałasu, wibracji, a nawet ciepła.

Wreszcie, widziałem wiele przewodników, które nawet próbują zoptymalizować wydajność SSD, ale szczerze mówiąc raz z SSD, nie potrzebujesz żadnej optymalizacji. Czy używasz dysku SSD na komputerze z systemem Windows 10? Jaka jest różnica w przedstawieniu? Daj nam znać w komentarzach.

Powiązane przeczytane: Czy naprawdę potrzebujesz dysku SSD lub dysku SSD?

Link do głównej publikacji