Jak uaktualnić i zmigrować swojego bloga Windows Live Spaces do WordPress

Jak zapewne czytałeś, Windows Live Spaces zostanie zamknięty. To smutne, że spacje są blisko, ale najlepszym rozwiązaniem jest partnerstwo z WordPress. Spaces pierwotnie był siecią społecznościową, a następnie stał się platformą blogową. Przy tak wielu sieciach społecznościowych do wyboru ludzie chcą łatwiejszych sposobów utrzymywania kontaktu z osobami, które są dla nich najważniejsze na różnych urządzeniach. Wysłannik to zapewnia.

W związku z tym firma Microsoft mogłaby albo zbudować partnera, albo zaktualizować środowisko użytkownika do silniejszej usługi pionowej. Nawiązali więc współpracę z wiodącym dostawcą blogów WordPress.com, zapewniając w ten sposób funkcjonalność, o którą prosili użytkownicy.

„WordPress ma wiele imponujących możliwości — od skalowalnej platformy i wiodącej ochrony przed spamem, po doskonałą personalizację i personalizację. WordPress obsługuje ponad 8,5% sieci, jest używany w ponad 26 milionach witryn, a WordPress.com jest odwiedzany przez ponad 250 milionów ludzi każdego miesiąca. Poza tym Automattic to firma pełna wspaniałych ludzi, którzy koncentrują się na ulepszaniu blogowania. Zamiast inwestować Windows Live w konkurencyjną usługę blogowania, zdecydowaliśmy, że najlepszą rzeczą, jaką moglibyśmy zrobić dla naszych klientów, było zaoferowanie im doskonałego rozwiązania blogowego za pośrednictwem WordPress.com ”.

Co oznacza aktualizacja lub migracja?

  • Będzie to automatyczna migracja treści z łatwą konfiguracją konta.
  • Odwiedzający będą nadal mieć duże doświadczenie, ponieważ artykuły na blogu zostaną przekierowane.
  • Wsparcie będzie świadczone za pośrednictwem wordpress.com i WLSC.
  • Miejsca Użytkownicy mogą zabierać ze sobą / pobierać blogi, wstawiać zdjęcia i filmy. Komentarze bez spamu do WordPress.com. Możliwość dodawania komentarzy w trakcie pobierania.
  • Gadżetów, motywów / skór nie można przenosić do WordPress. com. Podobnie projekty postów, księgi gości, notatki, listy nie będą dostępne do przeniesienia i zaleca się ich ręczne tworzenie kopii zapasowej w razie potrzeby.
  • Jeśli użytkownik ma już blog WordPress, może połączyć blog przestrzeni z bieżącym blogiem WordPress.
  • Po migracji możesz połączyć swojego bloga WordPress ze swoim kanałem społecznościowym na żywo. Link do Twojego profilu na blogu działa również z WordPress.

contmob

Oto kilka zrzutów ekranu z procesu migracji po zalogowaniu się do Spaces:


1 Ekran powitalny

2 Ekran powitalny poniżej zagięcia

3 Ekran wyboru aktualizacji

4 Pobierz wybrane

5 Pobierz Otwórz okno dialogowe

6 Krok aktualizacji 1z

7Msgr Connect Krok 2z

8 Krok aktualizacji 3 (jeśli istnieje konto)

9 Uaktualnij krok 4 - w razie potrzeby nowy blog

10 Krok aktualizacji 5 - Migracja w toku

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź: Windows Blog | WordPress.

Link do głównej publikacji