Co to jest sterownik Mac HAL? Jak naprawić błędy Machaldriver.sys?

Sterownik HAL dla systemu Mac jest sprzętowym sterownikiem warstwy aplikacji dla komputerów Macintosh. Jest to komponent oprogramowania firmy Apple, który pomaga zainstalować i uruchomić system Windows na komputerze Macintosh. W tym poście dowiemy się, jak naprawić błędy Mac HAL Driver Machaldriver.sys — Twój komputer ma sterownik lub usługę, która nie jest gotowa na tę wersję systemu Windows 10 lub WDF_Violation Blue Screen.

Co to jest sterownik Mac HAL?

Boot Camp to narzędzie, które jest fabrycznie zainstalowane w systemie macOS. Pomaga zainstalować i używać systemu Windows na Macbooku. Nazwany jak Machaldriver.sys, jest to sterownik, który pozwala Windowsowi komunikować się ze sprzętem Apple i uruchamiać system operacyjny tak, jakby działał na dowolnym sprzęcie.

Napraw błędy Machaldriver.sys

Błędy Machaldriver.sys

Wykryto kilka błędów związanych z Machaldriver.sys. Zwykle występują, gdy występuje niezgodność między sterownikiem Apple a sterownikiem Windows. W tym poście zaoferujemy rozwiązania, których możesz użyć, aby naprawić te błędy.

1] Twój komputer ma sterownik lub usługę, która nie jest gotowa na tę wersję systemu Windows 10

Pełny komunikat o błędzie brzmi:

Sterownik HAL dla systemu Mac — machaldriver.sys: Twój komputer ma sterownik lub usługę, która nie jest gotowa na tę wersję systemu Windows 10. Nie jest wymagane żadne działanie. Usługa Windows Update zaoferuje tę wersję systemu Windows 10 automatycznie po rozwiązaniu problemów.

Błąd występuje w jednym ze scenariuszy:

  • Macbook wyprodukowany przed 2012 rokiem.
  • Używasz starszej wersji systemu Windows lub Apple Boot Camp.

W obu przypadkach musisz zaktualizować sterowniki Windows 10 i BootCamp, aby rozwiązać problem.

2] Błąd niebieskiego ekranu WDF_Violation

Błąd występuje, gdy MacHALDriver.sys powoduje awarię Bootcamp.exe. Występuje po wprowadzeniu poświadczeń.

Aby tymczasowo rozwiązać problem, musisz zmienić nazwę MacHALDriver.sys (dostępnego w folderze C: \ Windows \ system32 \ drivers) na MacHALDriver.bak.

Aby to zrobić, uruchom system w trybie awaryjnym i zmień nazwę pliku. Jednak po ponownym uruchomieniu możesz utracić niektóre funkcje Macbooka, a klawisze Fn przestaną działać.

Opublikuj to; musisz poczekać na aktualizację od Apple. Apple uznało problem, a po wdrożeniu aktualizacji będziesz mógł bez problemu zainstalować system Windows v1903.

Podstawą jest to, że jeśli występuje problem, dotyczy to głównie sterownika i problemu ze zgodnością. Musisz poczekać na aktualizację i dopiero wtedy można ją rozwiązać.

Link do głównej publikacji