Jak ukryć aktywność w grze na Steamie

Wszyscy entuzjaści gier grający w gry na PC wiedzą o Steam. Jest również prawdopodobne, że większość z nich może mieć Konto Steam. Konto nie tylko zapewnia im dostęp do gier, ale także zachowuje kontrolę nad informacjami, które udostępniają online. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak potajemnie grać w gry na Steamie, przeczytaj ten post.

Konto Steam

Ukryj aktywność w grze na Steamie

Nie zawsze lubimy ujawniać swój status online podczas grania w gry na Steamie. Ale usługa Steam jest skonfigurowana tak, aby domyślnie udostępniać Twoją aktywność w grze. Aby ukryć i zatrzymać udostępnianie gier Steam, w które grasz:

  1. Ukryj aktywność w grze na czacie Steam
  2. Ukryj grane gry w swoim profilu Steam

1] Ukryj aktywność rozgrywki przed czatem Steam

Jeśli chcesz zagrać w jakąś grę w tajemnicy, nie chcesz, aby wszyscy znajomi otrzymywali powiadomienia o niej. Aby więc zachować wstyd, możesz przejść do trybu offline lub offline albo stać się niewidocznym na czacie Steam.

Aby to zrobić, kliknij opcję „Znajomi i czat” widoczną pod oknem Steam.

Teraz kliknij swoją nazwę użytkownika i wybierz

  • Offline lub
  • Niewidoczny

Z wyświetlonej listy opcji. Gdy skończysz, Twoi znajomi nie będą mogli znaleźć tego, w co grasz, chociaż informacje nadal będą widoczne pod stroną profilu.

2] Ukryj grane gry w swoim profilu Steam

Ukryj aktywność w grze na Steamie

Po zalogowaniu się na konto Steam przesuń kursor myszy nad swoją nazwę użytkownika, aby wybrać opcję „Profil”.

Teraz, aby uzyskać dostęp do swojego profilu w Steam, wybierz „Moje ustawienia prywatności”. Spowoduje to otwarcie opcji prywatności profilu Steam.

Tutaj możesz skonfigurować ustawienia prywatności, aby kontrolować, kto może zobaczyć Twoją aktywność w grze. Ponadto, aby ukryć rozgrywkę, możesz ustawić „Szczegóły gry” na „Prywatne”.

Po wybraniu powyższej opcji nawet Twoi znajomi nie będą mogli oglądać gier, w które grasz, nawet jeśli jesteś online na czacie Steam.

Zobacz ten post, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykonać kopię zapasową, przywrócić, przenieść gry Steam za pomocą Steam Library Manager.

Link do głównej publikacji