Jak tłumaczyć kanały RSS automatycznie za pomocą rur Yahoo

Pokazałem, jak łączyć wiele kanałów RSS z rurami Yahoo. Dzisiaj pokażę wam kolejną bardzo przydatną i łatwą w konfiguracji konstrukcję Yahoo Pipes: tłumaczenia kanałów.

Subskrybuję kilka kanałów, które są publikowane w języku, którego nie rozumiem. Wiele linków na tych stronach prowadzi do stron w języku angielskim, dlatego mam te strony w swoim kanale.

Nie subskrybuję wielu zagranicznych kanałów z powodu bariery językowej. Tłumaczenie maszynowe może pomóc to przezwyciężyć, ale ręczne tłumaczenie artykułów paszowych nie jest najwygodniejszą rzeczą do zrobienia. Pokażę Ci, jak utworzyć potok, który automatycznie tłumaczy jeden lub wiele kanałów.

Odwiedź stronę internetową Yahoo Pipes i zaloguj się na swoje konto Yahoo.

Znajdź grupę Źródła na lewym pasku bocznym i przeciągnij upuść moduł Fetch Feed w obszarze roboczym.

Skopiuj i wklej kanał, który chcesz przetłumaczyć do formularza. Kliknij link Przestarzałe i przeciągnij upuść Babelfish w miejsce pracy.

Link Pobierz kanał do Babelfisha, a Babelfish do wyjścia rurowego. Gratulacje, właśnie utworzyłeś potok, który automatycznie tłumaczy wybrany kanał. To wcale nie była trudność, prawda?

przetłumacz kanały RSS

Oto kilka zaawansowanych opcji.

Możesz łatwo przetłumaczyć wiele kanałów tego samego języka. Po prostu kliknij ikonę plusa modułu Pobierz kanał i dodaj do niego dodatkowe kanały.

Następnie kliknij Operatory i przeciągnij upuść Sortuj do obszaru roboczego. Umieść moduł między Fetch Feed a Babelfish. Wybierz item.PubDate z opcji sortowania i sprawdź dane wyjściowe, klikając opcję Wyjście rurowe.

Powinieneś teraz zobaczyć tłumaczenia dla wszystkich dodanych kanałów, zaczynając od najnowszego postu.

tłumaczyć kanały

Możesz eksperymentować z innymi operatorami. Na przykład Truncate wycina kanał przed tłumaczeniem lub po nim, tak że tylko pierwsze znaki x są dostarczane do przetłumaczonego kanału.

Po zakończeniu kliknij Zapisz w prawym górnym rogu i nazwij swoją rurę. Kliknij link Uruchom potok, który pojawia się na tej samej stronie po zapisaniu potoku. Otwiera to nową stronę z wieloma różnymi opcjami. Na górze znajdziesz opcje pobierania kanału RSS.

dostać rss

Po prostu zasubskrybuj ten kanał w czytniku RSS, aby automatycznie przetłumaczony kanał był dostarczany do skrzynki odbiorczej.

Link do głównej publikacji