Jak szyfrować ruch BitTorrent

Niektórzy dostawcy usług internetowych zaczynają ograniczać ruch BitTorrent. Większość klientów BitTorrent oferuje opcje pozwalające uniknąć dławienia, a najczęstszym sposobem jest włączenie szyfrowania, aby wszystkie strumienie BitTorrent były szyfrowane. Torrentfreak.com opublikował przewodnik, który wyjaśnia, jak skonfigurować szyfrowanie w trzech popularnych klientów torrentowych Azureus, Bitcomet i uTorrent.

Szyfrowanie RC4 zaciemnia nie tylko nagłówek, ale cały strumień. Oznacza to, że dostawcy usług internetowych bardzo trudno jest wykryć, że generowany ruch pochodzi z BitTorrenta.

Zauważ, że RC4 zużywa więcej czasu procesora niż zwykłe szyfrowanie lub brak szyfrowania. Jednak trudniej jest zidentyfikować urządzenia kształtujące ruch

Jeśli uważasz, że Twoje połączenie może zostać zdławione, wypróbuj to małe ulepszenie i sprawdź, czy są jakieś zmiany w szybkości pobierania i wysyłania. Witryna opublikowała również link do listy dostawców usług internetowych, którzy są lub chcą dławić strumienie torrentów.

W programie uTorrent musisz kliknąć Opcje> Preferencje> Bittorrent i znaleźć tam menu szyfrowania protokołu. Przełącz na włączone najpierw przetestuj prędkość pobierania i wysyłania przez co najmniej kilka minut. Jeśli się poprawią, wszystko jest w porządku i nie musisz nic więcej robić. Jeśli się nie poprawią, zmień ustawienie na wymuszone, co automatycznie szyfruje cały ruch wychodzący.

szyfruj uttorent ruch

Możesz także poeksperymentować z polem zezwalającym na przychodzące starsze połączenia. Włącz najpierw, aby sprawdzić, czy prędkość poprawi się później. Jeśli nie, wyłącz ją ponownie.

Zalecam włączenie szyfrowania protokołu, nawet jeśli twój obecny ruch BitTorrent nie jest ograniczony ani ograniczany przez twojego dostawcę usług internetowych. Jest to jednak środek ostrożności, który należy jednak rozważyć. Jeśli korzystasz z jednego z innych klientów, zapoznaj się z przewodnikiem na stronie Torrentfreak.

Link do głównej publikacji