Jak sprawdzić wersję Bluetooth w Windows 10

Bluetooth jest jedną z najczęstszych metod przesyłania plików między urządzeniem mobilnym a komputerem, ale wiele razy wersja Bluetooth nie obsługuje, co stwarza problemy z łączeniem i przesyłaniem plików. Chociaż większość smartfonów obsługuje obecnie Bluetooth 4.0 lub nowszy, tak naprawdę nie będzie można przenieść plików, jeśli komputer z systemem Windows 10 nie obsługuje co najmniej Bluetooth 4.0.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Bluetooth 4.0 to zoptymalizowana wersja technologii Bluetooth, która ulepsza tę funkcję, zachowując zgodność z innymi urządzeniami. Jest również określany jako niskoenergetyczna wersja Bluetooth, ponieważ jest obsługiwana również przez małe urządzenia zasilane bateryjnie.

Nie wszyscy są świadomi wersji profilu Bluetooth swojego urządzenia, co jest dość ważne. Możemy również łatwo sprawdzić wersję Bluetooth ręcznie, dostępne są również pewne narzędzia, które pomogą Ci sprawdzić wersję Bluetooth na komputerze z systemem Windows 10.

Znajdź wersję Bluetooth w Windows 10

Możesz łatwo sprawdzić wersję Bluetooth swojego komputera z systemem Windows 10 za pomocą menedżera urządzeń.

Naciśnij Win + X, aby otworzyć menu Start i wybierz Menadżer urządzeń.

Pod Bluetooth, zobaczysz kilka urządzeń Bluetooth.

Wybierz markę Bluetooth i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby sprawdzić Nieruchomości.

Idź do zaawansowane i sprawdź wersję oprogramowania. Numer LMP pokazuje wersję Bluetooth, z której korzysta Twój komputer.

Poniżej znajduje się tabela wersji LMP

  • LMP 9.x — Bluetooth 5.0
  • LMP 8.x — Bluetooth 4.2
  • LMP 7.x — Bluetooth 4.1
  • LMP 6.x — Bluetooth 4.0
  • LMP 5.x — Bluetooth 3.0 + HS
  • LMP 4.x — Bluetooth 2.1 + EDR
  • LMP 3.x — Bluetooth 2.0 + EDR
  • LMP 2.x — Bluetooth 1.2
  • LMP 1.x — Bluetooth 1.1
  • LMP 0.x — Bluetooth 1.0b

To było naprawdę łatwe, prawda? Jest to jednak trochę czasochłonne, więc jeśli tak naprawdę nie chcesz otwierać tylu kart, aby sprawdzić wersję Bluetooth, możesz użyć narzędzia innej firmy i nie chcesz wchodzić do menedżera urządzeń, by sprawdzić wersję, Wyszukiwarka wersji Bluetooth może być twoim wyborem.

Wyszukiwarka wersji Bluetooth

sprawdź wersję Bluetooth w Windows 10

Jest to bardzo proste narzędzie zawarte w skompresowanym pliku. Wystarczy pobrać i uruchomić narzędzie, które natychmiast wyświetli wersję Bluetooth i nazwę urządzenia Bluetooth działającego na komputerze. Jest to przenośny darmowy program, z którego można korzystać na dowolnym komputerze.

Pobierz to narzędzie tutaj i sprawdź, jakiej wersji Bluetooth używa Twój komputer z systemem Windows 10.

Link do głównej publikacji