Co to jest iusb3mon.exe? Jak mogę go usunąć z komputera?

Narzędzie iusb3mon.exe sprawiło, że wielu użytkowników zastanawia się, czy jest to proces autentyczny, czy złośliwy. Podejrzewano, że zauważono, że proces nie jest podpisany przez żadnego wydawcę.

Odkryto również, że wpływ zasobów nie jest wyświetlany w Menedżerze zadań.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o iusb3mon.exe

  • Czym dokładnie jest iusb3mon.exe?
  • Jak sprawdzić plik wykonywalny iusb3mon.exe
  • Jak odinstalować program iusb3mon.exe

Czym dokładnie jest iusb3mon.exe?

Skrót IUSB3MON oznacza Intel USB 3.0 Monitor, a oryginalny iusb3mon.exe to składnik oprogramowania, który należy do kontrolera hosta Intel USB 3.0.

Program iusb3mon.exe ma funkcję, która może monitorować bieżący stan każdego portu USB. Program iusb3mon.exe automatycznie generuje wyskakujące powiadomienie o zdarzeniu, gdy urządzenie jest podłączone lub odłączone do portu USB 3.0.

Jednak iusb3mon.exe jest opcjonalnym składnikiem i nie jest fundamentalny dla twojego systemu operacyjnego. Możesz więc odinstalować go za pomocą programów i funkcji lub po prostu go zostawić.

Nie zdiagnozowano potencjalnego zagrożenia dotyczącego iusb3mon.exe. Ponadto nie został zidentyfikowany jako złośliwe oprogramowanie.

Jak sprawdzić plik wykonywalny iusb3mon.exe

Możesz sprawdzić, czy masz plik wykonywalny iusb3mon.exe we właściwej lokalizacji. Ta metoda może być przydatna, jeśli chcesz mieć pewność, że iusb3mon.exe jest oryginalny i nie ukrywa złośliwego oprogramowania.

otwarty Przeglądarka plików i przejdź do C:> Pliki programów> Intel> Intel (R) USB 3.0 eXtensible Kontroler kontrolera hosta> Aplikacja . Jeśli możesz znaleźć plik wykonywalny iusb3mon.exe tutaj, powinieneś wiedzieć, że plik jest oryginalny i nie ukrywa złośliwego oprogramowania.

Ponadto, jeśli podejrzewasz, że proces jest złośliwy z jakiegoś powodu, możesz wykonać pełne skanowanie bezpieczeństwa na swoim komputerze. Aby to zrobić, potrzebujesz niezawodnego oprogramowania antywirusowego, takiego jak Bitdefender.

  • Pobierz teraz Bitdefender Antivirus 2019

Jak odinstalować program iusb3mon.exe

Możliwe jest odinstalowanie procesu iusb3mon.exe, dzięki czemu nie wpłynie to na funkcjonowanie systemu. Jednak usunięcie tylko pliku wykonywalnego nie jest wskazane, ponieważ może to prowadzić do problemów z rozszerzalnym oprogramowaniem kontrolera hosta USB 3.0. Musisz więc odinstalować kontroler hosta lntel (R) USB 3.0 eXtensible.

Wykonaj następujące kroki, aby odinstalować oprogramowanie iusb3mon.exe

Te krótkie kroki pokażą ci, jak odinstalować oprogramowanie rozszerzalnego kontrolera hosta USB 3.0.

  1. Otwórz okno Uruchom, naciskając Klawisz Windows i R na twojej klawiaturze. Rodzaj appwiz.cpl w oknie uruchamiania i naciśnij Wchodzić w celu otwarcia programów i funkcji.
  2. W programach i funkcjach przejrzyj listę aplikacji i znajdź Host Intel (R) USB 3.0 3.1 eXtensible lub Kontroler hosta Intel (R) USB 3.0 eXtensible. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj.
  3. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć odinstalowywanie. Następnie uruchom ponownie komputer.

Alternatywnie możesz usunąć tę aplikację za pomocą oprogramowania do odinstalowywania, takiego jak Revo Uninstaller. Za pomocą oprogramowania do odinstalowywania usuniesz wszystkie pliki i wpisy rejestru związane z kontrolerem hosta Intel (R) USB 3.0 eXtensible.

  • Pobierz wersję Revo Uninstaller Pro

Proszę bardzo, jest wszystko, co musisz wiedzieć o iusb3mon.exe. Jak widać, sam plik nie jest złośliwy i nie spowoduje żadnych szkód dla twojego komputera, więc możesz go po prostu zostawić.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji