5 kroków, aby ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę w Chromium-Edge

Jeśli już pobrałeś i zainstalowałeś na komputerze Microsoft Edge Chromium, być może zauważyłeś, że Bing jest domyślną wyszukiwarką.

Większość internautów nie lubi Bing jako wyszukiwarki i chce ustawić Google Chrome jako domyślną przeglądarkę.

Jeśli jesteś jednym z nich, możesz po prostu wykonać następujące kroki, aby ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę w przeglądarce Edge.

Jak ustawić Google jako domyślną wyszukiwarkę w Chromium-Edge?

Po pobraniu i zainstalowaniu przeglądarki Edge opartej na Chromium, wykonaj następujące czynności:

  1. Pierwszym krokiem jest otwarcie nowej karty w przeglądarce internetowej.
  2. Teraz przejdź do paska adresu i wpisz google.com.
  3. Teraz musisz przejrzeć coś na pasku wyszukiwania i przejść do Menu >> Ustawienia >> Prywatność i usługi. 
  4. Kliknij następujące opcje Pasek adresu >> Zarządzaj wyszukiwarkami, teraz będziesz mógł zobaczyć inną wyszukiwarkę.zarządzaj krawędziami chromu w wyszukiwarkach
  5. Następnie kliknij ikonę poziomej elipsy i wybierz Ustaw jako domyślne. 

Należy pamiętać, że instalator dla nadchodzącej przeglądarki Edge nie został jeszcze oficjalnie wydany przez użytkownika. W rzeczywistości nie możemy zaprzeczyć ryzyku związanemu z pobieraniem i instalowaniem plików .exe z nieznanych źródeł.

Teraz pomyślnie zaktualizowałeś ustawienia Google za pomocą swojej niestandardowej wyszukiwarki. Po pomyślnym skonfigurowaniu opcji wyszukiwarki Google w przeglądarce Microsoft Edge będzie można zobaczyć wpis w menu rozwijanym.

Ponadto możesz wykonać tę samą procedurę, aby dodać więcej wyszukiwarek, w tym wyszukiwarek nastawionych na prywatność. Ta funkcja umożliwia teraz przełączanie zgodnie z własnymi wymaganiami. 

Microsoft zdecydowanie doda więcej opcji wyszukiwarki, ponieważ będzie dalej rozwijać przeglądarkę. Jednak gigant technologiczny nie udostępnił żadnych szczegółów dotyczących swoich planów oferowania Google jako alternatywnej usługi w aplikacji. 

Zatwierdź

Link do głównej publikacji