Jak rozwiązać problemy z ekranem do góry nogami w systemie Windows 10

Różne problemy graficzne lub ekranowe są powszechnym widokiem w systemie Windows 10. Od czasu wydania systemu operacyjnego Microsoft w lipcu 2015 r. Użytkownicy zgłaszają różne problemy z ekranem, które uniemożliwiają im normalną pracę na komputerach.

Tym razem mamy jeden dziwny, ale na szczęście nie tak niebezpieczny problem z ekranem w systemie Windows 10. Problemem jest ekran do góry nogami, z którym ostatnio spotkali się niektórzy użytkownicy. Przyczyna tej wady nie jest dokładnie określona, ​​może być spowodowana przestarzałym sterownikiem graficznym lub nawet przypadkowym odwróceniem go. W każdym razie wynik jest taki sam.

W przypadku problemów z ekranem do góry nogami w systemie Windows 10 czytaj dalej ten artykuł, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie kilka rozwiązań.

Jak rozwiązać problem z odwróconym ekranem w systemie Windows 10

 1. Sprawdź skróty klawiaturowe
 2. Zmień ustawienia
 3. Zaktualizuj sterowniki

Poprawka: ekran do góry nogami w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Sprawdź skróty klawiaturowe

Istnieje szansa, że ​​przypadkowo obróciłeś ekran. Na szczęście system Windows 10 ma prosty zestaw klawiszy skrótu, który pomaga przywrócić ekran do normalnej pozycji.

Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć te klawisze skrótu, i mam nadzieję, że będziesz w stanie obrócić ekran. Każdy klawisz skrótu ustawia ekran w innej pozycji

Oto skróty, które należy nacisnąć, aby przywrócić normalną pozycję ekranu:

 • CTRL + ALT + STRZAŁKA W DÓŁ (Odwróć ekran)
 • CTRL + ALT + STRZAŁKA W GÓRĘ (odwraca odwrócony ekran)
 • CTRL + ALT + STRZAŁKA W LEWO (Obróć ekran w lewo)
 • CTRL + ALT + STRZAŁKA W PRAWO (Obróć ekran w prawo)

To rozwiązanie powinno działać w większości przypadków, jednak jeśli nadal nie możesz przywrócić ekranu do normalności, wypróbuj niektóre z poniższych rozwiązań.

Rozwiązanie 2 — Zmień ustawienia

Jeśli użycie klawiszy skrótu nie wykonało zadania, postaramy się ręcznie przywrócić ekran. Aby to zrobić, musimy zmienić kilka ustawień ekranu w aplikacji ustawień Windows 10.

Ostrzeżenie: ponieważ ekran jest odwrócony do góry nogami, będziesz miał trudności z poruszaniem się i używaniem myszy. Będzie to trudne i bardzo denerwujące, ale próbuj dalej, a ci się uda. Ostatecznie.

Oto dokładnie, co musisz zrobić:

 1. Kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia wyświetlania
 2. Sprawdź, czy Orientacja jest ustawiona na Pozioma (odwrócona). W takim przypadku zmień go na Poziomo
 3. Zapisz zmianyokna do góry nogami 10 1

Proszę, po zmianie tego, powinieneś widzieć swój ekran w normalnej pozycji. Ale nawet jeśli zmiana orientacji nie zakończy zadania, wypróbuj końcowe rozwiązanie wymienione poniżej.

Rozwiązanie 3 — Zaktualizuj sterowniki

Jeśli nie możesz przywrócić ekranu do normalności, zmieniając ustawienia i orientację, prawdopodobnie coś jest nie tak z kartą graficzną. W większości przypadków jest to przestarzały sterownik. Windows 10 słynie z problemów ze sterownikami, więc może to być również twój przypadek.

Być może twój sterownik w końcu stał się niezgodny z systemem, na wypadek gdyby zainstalowano poważną aktualizację, może coś innego popsuło twój sterownik. W każdym razie rozwiązanie pozostaje takie samo — musisz zaktualizować sterownik karty graficznej.

Jeśli nie wiesz, jak zaktualizować sterownik karty graficznej, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami (lub sprawdź ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji):

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz devicemng i otwórz Menedżera urządzeń
 2. Znajdź kartę graficzną na liście zainstalowanego sprzętu, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika…okna do góry nogami 10 2
 3. Gdy pojawi się kreator instalacji, wybierz opcję Wyszukaj automatycznie zaktualizowane oprogramowanie sterownika
 4. Pozwól kreatorowi znaleźć potencjalną aktualizację i dokończ proces
 5. Zrestartuj swój komputer

Jeśli nieaktualny sterownik rzeczywiście stanowił problem, aktualizacja go przywróci ekran do normalnej pozycji.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie wersje sterowników ze strony producenta. Jeśli wybierzesz i zainstalujesz niewłaściwy, będzie to nie tylko problem z GPU, ale może zaszkodzić całemu systemowi.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.
Oto krótki przewodnik, jak go używać:

   1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
  1. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
   proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
  2. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
   Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
   Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

To tyle w naszym artykule na temat problemu z ekranem do góry nogami w systemie Windows 10. Jeśli masz jakieś uwagi, pytania lub sugestie, daj nam znać w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji