Jak przywrócić zakładki Firefoksa

Za każdym razem, gdy kupuję lub buduję nowy system komputerowy, upewniam się, że niektóre dane przechowywane w starym systemie są migrowane do nowego systemu. Zakładki to jeden zestaw danych, który migruję na każdy komputer.
Mam zbiór kilkuset witryn w moich zakładkach, z których regularnie korzystam, dzięki przeglądarkom zalecającym zakładki przy wpisywaniu tekstu w pasku adresu.

Uszkodzony lub przypadkowo usunięty plik zakładek może mieć poważny wpływ na mój dzień pracy. Większość współczesnych przeglądarek internetowych ma opcje synchronizacji i tworzenia kopii zapasowych, których można użyć do przywrócenia danych w przeglądarce. Większość z tych funkcji wymaga jednak aktywacji, zanim będą mogły zostać użyte do przywrócenia danych, a większość wymaga utworzenia konta przed rozpoczęciem pracy.

Użytkownicy Firefoksa, którzy nie mają już dostępu do całości lub części swoich zakładek, mogą skorzystać z wbudowanej opcji przywracania przeglądarki, aby przywrócić zakładki w przeglądarce. Ta funkcja jest domyślnie włączona.

Oto jak to się robi

Użyj skrótu klawiaturowego Ctrl-Shift-b, aby otworzyć menedżera zakładek. Znajdź menu Import i kopia zapasowa u góry i kliknij je, aby wyświetlić opcje menu.

Firefox przywraca zakładki

Przesuń kursor myszy nad menu Przywróć, aby wyświetlić listę kopii zapasowych zakładek, które można przywrócić. Firefox domyślnie tworzy kopie zapasowe zakładek raz dziennie (jeśli używana jest przeglądarka).

Te kopie zapasowe są przechowywane przez Firefoksa w folderze profilu pod kopiami zakładek. Zakładki są przechowywane jako pliki json, co oznacza, że ​​nie można po prostu otworzyć ich lokalnie lub w przeglądarce, aby uzyskać do nich dostęp.

przywróć zakładki firefox

Kliknij datę, aby przywrócić kopię zapasową zakładek w przeglądarce. Pamiętaj, że Firefox zastąpi istniejące zakładki kopią zapasową. Zakładki dodane w międzyczasie nie będą dostępne po zakończeniu przywracania.

Użytkownicy Firefoksa mogą skorzystać z eksportu zakładek do HTML w tym samym menu, aby ręcznie utworzyć kopię zapasową bieżącego pliku zakładek. Zawsze dobrym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej pliku przed przywróceniem. Tę ręczną kopię można następnie przywrócić, wybierając opcję Importuj zakładki z HTML w tym samym menu.

Zamiast tego można również wykonać kopię zapasową jako plik JSON, wybierając opcję Kopia zapasowa w menu. Te kopie zapasowe zakładek można następnie przywrócić za pomocą opcji Przywróć> Wybierz plik.

Użytkownicy Firefoksa mogą alternatywnie skonfigurować opcję synchronizacji w Alt-key> Narzędzia> Skonfiguruj synchronizację, aby zsynchronizować zakładki z serwerem w chmurze, aby można je było pobrać do dowolnego systemu z Firefox Sync, pod warunkiem, że zalogujesz się na tym samym koncie.

Czy kiedykolwiek zgubiłeś zakładki w przeglądarce Firefox? Co zrobiłeś, aby je przywrócić?

Podsumowanie
Jak przywrócić zakładki Firefoksa
Nazwa artykułu
Jak przywrócić zakładki Firefoksa
Opis
Dowiedz się, jak przywrócić zakładki w przeglądarce Firefox, jeśli nie są już wyświetlane lub jeśli brakuje zakładek.

Link do głównej publikacji