Jak przyspieszyć wolno ładującą się stronę internetową

Wydaje mi się, że wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, gdy witryna lub strona internetowa, do której próbujesz uzyskać dostęp, w ogóle nie odpowiada na żądanie lub tylko powoli, tak że prawie nie do zniesienia jest oczekiwanie.

Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, które mogą przyspieszyć ładowanie stron internetowych, które Cię interesują, a niektóre mogą nawet pomóc, jeśli witryna jest niedostępna lub niedostępna w Twojej lokalizacji.

Pamiętaj jednak, że nie możesz iść szybciej niż maksymalna prędkość połączenia internetowego lub serwera, na którym hostowana jest witryna. Jeśli jest to już maksymalne, na przykład przez pobranie w tle, może być konieczne tymczasowe wstrzymanie tych działań, aby uzyskać dostęp do witryn, które Cię interesują.

Rzućmy okiem na niektóre opcje, które musisz przyspieszyć dostęp do strony internetowej, którą chcesz załadować w przeglądarce.

1. Narzędzia przeglądarki

blokuj skrypty

Czasami witryna ładuje się powoli z powodu ładowanych elementów, które nie są tak naprawdę związane z rzeczywistą treścią, do której chcesz uzyskać dostęp.

Może to być , widżety, które ładują informacje z innych witryn lub galeria zdjęć wyświetlana na każdej stronie witryny. Następujące narzędzia przeglądarki mogą na różne sposoby skrócić czas ładowania.

 • Blokowanie — Jeśli przyczyną są reklamy, możesz rozważyć zablokowanie reklam w witrynie, aby je przyspieszyć. Adblock Plus lub uBlock Origin są dostępne dla Google Chrome i Firefox i można ich używać do automatycznego blokowania reklam lub tylko na wybranych stronach internetowych. Użytkownicy Opery mogą wypróbować dodatek Opera AdBlock, a Internet Explorer prostą wtyczkę Adblock.
 • Skrypty — Czasami winowajcami są skrypty, które nie są mi. Wielu blokerom reklam je pomija i chociaż możesz mieć opcje ręcznego dodania ich do czarnej listy blokerów, lepszym rozwiązaniem może być narzędzie takie jak NoScript, ponieważ automatycznie blokuje wszystkie skrypty, które strona próbuje załadować.
 • Buforowanie — Jeśli witryna internetowa nie jest dostępna w określonym momencie, możesz spróbować załadować jej wersję z pamięci podręcznej. Możesz to zrobić również ręcznie, ale możesz skorzystać z rozszerzeń przeglądarki, takich jak Resurrect Pages dla przeglądarki internetowej Firefox lub Passive Cache dla Chrome, aby usprawnić ten proces.
 • Proxy —  Witryna może czasami być dostępna tylko dla użytkowników w wybranych krajach, na przykład jeśli operatorzy witryny skonfigurowali ją do blokowania żądań z niektórych lokalizacji na świecie. Inne powody mogą być takie, że kraj lub dostawca usług internetowych blokuje dostęp do witryny lub jeśli w regionalnym centrum internetowym występują obecnie problemy. W tym przypadku proxy mogą pomóc w obejściu problemu. Odkryjesz dodatki dla poszczególnych usług proxy oraz rozszerzenia, które pozwalają łatwiej konfigurować i przełączać serwery proxy w przeglądarce. Wśród opcji są Proxy Switchy dla Google Chrome lub FoxyProxy dla Firefox.
 • Opera Turbo — Opera Turbo łączy serwer proxy z serwerem, który kompresuje ruch internetowy, aby przyspieszyć działanie. Jest to doskonała opcja dla użytkowników korzystających z wolnych połączeń internetowych.

2. Ustawienia przeglądarki

Czasami wszystko, co musisz zrobić, to zmienić niektóre ustawienia przeglądarki, aby przyspieszyć. Przyjrzyjmy się niektórym opcjom:

 • Wyłączyć — Możesz wyłączyć różne elementy, takie jak ładowanie obrazów lub JavaScript w przeglądarce. Samo to może wystarczyć, aby przyspieszyć ładowanie strony internetowej. Możesz znaleźć te ustawienia w preferencjach przeglądarki, nawet jeśli wiele przeglądarek ogranicza to, co możesz obecnie wyłączyć.
 • Przyśpieszyć — Zwiększ maksymalną liczbę połączeń i różne inne ustawienia, które mogą skrócić czas pobierania wszystkich elementów strony internetowej do systemu lokalnego. Użytkownicy przeglądarki Internet Explorer mogą używać do tego Tweak IE, użytkownicy przeglądarki Firefox FasterFox i użytkownicy przeglądarki Google Chrome FastestChrome.

3. Usługi

buforowane

Usługi umożliwiają korzystanie z niektórych opcji oferowanych przez rozszerzenia przeglądarki bez uprzedniego instalowania czegokolwiek w przeglądarce. Może to być przydatne w sytuacjach, w których po prostu nie można instalować dodatków do przeglądarki lub gdy nie chcesz tego robić.

 • Proxy — Internetowy serwer proxy może być jedną z najłatwiejszych opcji dostępu do wolno ładującego się lub zablokowanego serwisu. Znajdziesz duży wybór serwerów proxy na Proxy.org, które możesz wypróbować. Pamiętaj jednak, że kierujesz cały ruch przez tę stronę, przynajmniej na karcie przeglądarki, w której otworzyłeś proxy. Dlatego zwykle nie zaleca się używania serwerów proxy do wprowadzania informacji finansowych lub logowania do usług internetowych.
 • Coral CDN — Jest to specjalistyczna usługa, za pomocą której można uzyskać dostęp do buforowanej wersji strony internetowej. Wystarczy odwiedzić witrynę i wprowadzić adres internetowy, który chcesz załadować. Jeśli witryna została zbuforowana, zobaczysz jej kopię w pamięci podręcznej na ekranie.
 • The Wayback Machine — Ta usługa jest raczej ograniczona, ale mimo to warto spróbować, jeśli inne opcje zawiodły. Wyświetla buforowaną kopię statyczną strony internetowej, do której próbujesz uzyskać dostęp, pod warunkiem, że była już na tej stronie i została zapisana.
 • Pamięci podręczne wyszukiwarek — Jest to prawdopodobnie najbardziej niezawodna opcja, jeśli chodzi o pamięci podręczne. Wystarczy wyszukać stronę internetową, którą chcesz odwiedzić za pomocą wyszukiwarki Google, strony startowej lub Bing, i wybierz dostępną opcję „pamięci podręcznej”. Ta opcja jest wyświetlana bezpośrednio lub po kliknięciu ikony menu powiązanej z wynikiem.
 • Wirtualne sieci prywatne — Sieci VPN są świetne, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, które dodają do twojego połączenia, ale także dlatego, że działają jako własne proxy. Jeśli dana strona internetowa lub usługa nie jest dostępna w Twoim kraju lub jest zablokowana przez cały czas, możesz skorzystać z VPN, aby uzyskać dostęp do tych treści. Dostępne są ograniczone bezpłatne opcje, takie jak Hotspot Shield lub Tunnelbear, oraz usługi komercyjne, które zaczynają się od kilku dolarów miesięcznie.
 • LoBand — bezpłatna usługa, która usuwa wszystko oprócz czystej strony HTML, poprawiając w ten sposób łączność ze stroną internetową. Kosiarka była porównywalną usługą.
 • Serwer DNS — Czasami serwery DNS mogą być bardzo wolne lub nawet blokować dostęp do stron w Internecie. Możesz użyć programu, takiego jak DNS Benchmark, aby przetestować różnych dostawców publicznych, aby sprawdzić, który z nich jest najszybszy, lub natychmiast przejść do usługi takiej jak Google DNS lub Open DNS.

Słowa końcowe

Czy przegapiłem usługę, funkcję lub wskazówkę, z której korzystasz, gdy znajdujesz się w takiej sytuacji? Omówmy dodatkowe opcje w komentarzach.

Podsumowanie
Jak przyspieszyć wolno ładującą się stronę internetową
Nazwa artykułu
Jak przyspieszyć wolno ładującą się stronę internetową
Opis
Są rzeczy, które możesz zrobić, które mogą przyspieszyć ładowanie stron internetowych, które Cię interesują, a niektóre mogą nawet pomóc, jeśli witryna jest niedostępna lub niedostępna w Twojej lokalizacji.

Link do głównej publikacji