Jak przechowywać więcej plików na Dropbox niż pozwala na to Twój współczynnik

Ostatnio częściej korzystam z usługi przechowywania w chmurze i usługi synchronizacji plików Dropbox. Możesz przeczytać więcej na ten temat tutaj i tutaj.

Prawdopodobnie wiesz, że Dropbox automatycznie śledzi wszystkie zmiany plików, z opcjami przywrócenia poprzedniej wersji pliku. Patrząc na to zauważyłem, że można również przywrócić usunięte pliki. Najpierw pomyślałem o napisaniu na ten temat artykułu, ponieważ jest to dość interesująca funkcja. Szczególnie w przypadku użytkowników, którzy przypadkowo usunęli pliki, oraz użytkowników, którzy chcą się upewnić, że usuniętych plików nie można odzyskać. Kopia do odzyskania na serwerze Dropbox to ostatnia rzecz, jakiej chcieliby użytkownicy.

Podczas badania problemu zauważyłem, że Dropbox odejmuje rozmiar usuniętych plików od dostępnego współczynnika. Zasadniczo oznacza to, że zyskujesz dodatkowe miejsce do przesyłania, nawet jeśli pliki są nadal przechowywane w Dropbox. Pamiętaj, że usunięte pliki nie są usuwane od razu.

Dropbox FAQ stwierdza, że ​​usunięte pliki i stare wersje plików są zapisywane przez usługę przez 30 dni przed ich usunięciem.

Przetestowałem również, czy jest to możliwe, aby przywrócić usunięte pliki, aby przekroczyć dozwolony limit konta. Okazało się, że jest to również możliwe. Oto jak to się robi szczegółowo.

Wejdź na stronę Dropbox i zaloguj się na swoje konto. Przełącz się na Pliki, aby zobaczyć wszystkie pliki aktualnie przechowywane w Dropbox. Aktywuj przycisk pokaż usunięte pliki, aby wyświetlić usunięte pliki i foldery na liście plików. Są one podświetlone na szaro, a rozmiar mówi o usunięciu zamiast rzeczywistego rozmiaru pliku.

limit Dropbox

Chodzi o to, że. Przesyłasz pliki jak zwykle do Dropbox. Gdy zbliżysz się do cytatu, zaczynasz usuwać pliki. Nie martw się, pliki nadal tam są. Twoja wycena ponownie spada i możesz przesłać więcej plików do Dropbox. Nie jestem pewien, czy istnieje limit, czy teoretycznie można by trwać wiecznie. Później możesz przywrócić usunięte pliki, które mogą przenieść Cię nad ofertę Dropbox.

Zasadniczo masz dwie opcje, aby przesłać więcej plików do Dropbox, niż pozwala na to Twoja wycena.

  • Usuń pliki tymczasowo, aby zmniejszyć miejsce na dysku
  • Odzyskaj pliki ponownie później, aby przechowywać pliki w ramach przydziału

Pamiętaj, że usunięte pliki nie zostaną zsynchronizowane i żadne nowe wersje plików nie zostaną zapisane przez Dropbox. Czy chcesz podzielić się innymi wskazówkami Dropbox? Daj mi znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji