Jak podłączyć i używać pióra Surface w Surface Pro 6

Urządzenia Surface firmy Microsoft świetnie nadają się do bycia urządzeniami 2 w 1. Poza tym, że jest to ekran dotykowy, przenosi doświadczenie użytkownika o kolejny poziom. Z wyjątkiem Surface Laptop i Surface Studio, każdy inny komputer marki Surface może być również używany jako laptop i tablet. Zapewnia to dostępność funkcji, które inne tradycyjne komputery PC prawie nie oferują, a jednocześnie wykorzystuje maksymalne funkcje systemu operacyjnego Windows 10, takie jak tryb tabletu. Jedną z typowych funkcji wszystkich tych urządzeń, w tym Surface Studio, jest funkcja atramentu używana przy pomocy Pióro Surface.

pióro powierzchniowe

Połączyć używaj pióra Surface w Surface Pro 6

Najpierw sprawdzimy, jak podłączyć zupełnie nowe pióro Surface Pen do Surface Pro 6.

1] Podłączanie pióra Surface do Surface Pro 6

Upewnij się, że Bluetooth urządzenia Surface jest włączony.

Teraz sprawdź, czy masz odpowiednie baterie AAAA w piórze Surface.

Po sprawdzeniu kliknij po prostu górną część pióra, która jest również gumką, a zobaczysz wpis dotyczący pióra Surface w sekcji Bluetooth komputera Surface.

Kliknij Para, i jesteś gotowy iść.

2] Konfigurowanie pióra Surface w Surface Pro 6

Po sparowaniu pióra Surface z komputerem Surface musisz otworzyć aplikację Ustawienia systemu Windows 10, naciskając kombinację klawiszy WINKEY + I.

Przejdź do Urządzenia> Pióro Windows Ink.

Teraz znajdziesz się w menu głównym, w którym możesz skonfigurować wszystko na temat pióra Surface.

W sekcji Pióra możesz wybrać ręką, którą piszesz, jeśli chcesz zobaczyć efekty wizualne podczas korzystania z pióra Surface, pokaż kursor podążający śladami pióra, używając pióra Surface jako myszy w niektórych aplikacjach komputerowych i ignorując dotyk dane wejściowe podczas korzystania z pióra Surface.

Podłącz i używaj pióra Surface w Surface Pro 6

Potem jest sekcja pisma ręcznego. Możesz wybrać, jakiego rozmiaru czcionki chcesz użyć w polu tekstowym, jakiej czcionki chcesz użyć, jeśli chcesz, aby atrament w polu tekstowym był włączony, jeśli chcesz atramentem opuszkiem palca wewnątrz pola tekstowego lub pracy w sprawie rozpoznawania pisma ręcznego.

W sekcji Windows Ink Workspace możesz sprawdzić, czy chcesz zobaczyć rekomendacje dotyczące aplikacji, w których możesz używać atramentu lub pióra Surface.

W przypadku skrótów Pióro możesz wybrać jeden ze skrótów do kliknięcia raz, kliknij dwukrotnie, a następnie naciśnij i przytrzymaj–

  • Wycinanie ekranu.
  • Uruchom aplikację Universal Windows Platform.
  • Uruchom klasyczną aplikację Windows.
  • Włącz obszar roboczy Windows Ink.
  • Uruchom OneNote UWP.
  • Uruchom Klasyczną aplikację OneNote.
  • Uruchom Cortanę.
  • I więcej.

Możesz także zezwolić aplikacjom na zastąpienie działania przycisku skrótu.

Mam nadzieję, że ten przewodnik okaże się przydatny.

Link do głównej publikacji