Jak pobrać pakiety ikon Windows 10

Nawet jeśli Windows 8, Windows 10 wyglądają znacznie lepiej niż starsze wersje Windows, niektórzy z nas nadal chcą dostosować nasze urządzenia, aby wyglądały inaczej niż domyślny układ.

Jednym ze sposobów jest zmiana motywów, czcionek lub innych elementów. Świetnym sposobem na dostosowanie naszych komputerów z systemem Windows 8 i Windows 10 jest zmień domyślne ikony i dodaj kilka niestandardowych projektów.

Chociaż w przeszłości było to łatwe dzięki pakietom ikon i oprogramowaniu dostosowującemu, w systemach Windows 8 i Windows 10 programy te nie są już dostępne.

Mogą istnieć niektóre pakiety transformacji, które działają w systemie Windows 10, Windows 8, ale nie polecam ich używać, ponieważ często są one pełne błędów i powodują niestabilność systemu.

Jak pobrać pakiety ikon dla Windows i zastąpić domyślne ikony Windows?

Dostosowywanie instalacji systemu Windows 10 jest raczej proste dzięki pakietom ikon, aw tym artykule omówimy następujące tematy:

 • Pakiet ikon folderów systemu Windows 10 — Najlepszym sposobem na zmianę ikon jest pobranie pakietu ikon. W tym artykule pokażemy Ci szczegółowo, jak pobrać pakiet ikon, wyodrębnić go i zmienić ikony.
 • Pakiet ikon Wymiana systemu Windows — Za pomocą pakietu ikon możesz łatwo zastąpić prawie wszystkie ikony Windows. Jeśli jednak chcesz zastąpić wszystkie ikony systemowe, możesz użyć do tego aplikacji innej firmy.
 • Ikony systemu Windows za duże, za małe — Jednym z problemów, z którym spotkało się wielu użytkowników, jest to, że ich ikony są za duże lub za małe. Napisaliśmy już artykuł o tym, jak naprawić duże ikony w systemie Windows 10, więc koniecznie sprawdź to.
 • Ikony systemu Windows nie są wyświetlane, migają — Według niektórych użytkowników ich ikony nie są wyświetlane. Omówiliśmy już, jak naprawić brakujące ikony w systemie Windows 10, więc możesz zajrzeć do tego artykułu, aby uzyskać szczegółowe rozwiązania.
 • Białe pola ikon systemu Windows — Jest to kolejny problem spowodowany brakującymi plikami ikon. Wielu użytkowników zgłosiło, że na komputerach pojawiają się białe pola zamiast ikon.
 • Ikony systemu Windows nie otwierają się, ładują się — Kolejnym problemem zgłaszanym przez użytkowników jest niemożność otwarcia lub załadowania ikon. Przyczyną tego problemu mogą być brakujące pliki ikon, ale można je łatwo zastąpić.
 • Ikony Windows zmieniają się — Kilku użytkowników zgłosiło, że ikony same się zmieniają. Jest to niewielki problem, który można rozwiązać, zmieniając ustawienia.
 • Ikony systemu Windows do góry nogami — To niezwykły problem, który czasem może się pojawić. Według użytkowników czasami ich ikony mogą być odwrócone do góry nogami. Jest to najprawdopodobniej związane z konfiguracją grafiki.
 • Brak ikon paska zadań systemu Windows, nie są wyświetlane — Kilku użytkowników zgłosiło brak ikon na komputerze lub ich brak. Powinieneś jednak być w stanie rozwiązać ten problem, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem.

Pobieranie ikon dla Windows 10, Windows 8

Pliki ikon można znaleźć prawie wszędzie. Możesz także pobrać całe pakiety ikon przeznaczone do używania z innymi programami i wybrać z nich .i co akta.

Są to pliki ikon, które można zamienić na domyślne. Podam kilka przykładów pakietów ikon, ale w sieci jest wiele innych i wystarczy je poszukać.

 • IconArchive, IconFinder i FindIcons to największe bazy danych ikon w sieci i przechowują prawie każdą ikonę, którą możesz chcieć. Te wyszukiwarki ikon to najlepszy wybór w znalezieniu konkretnej ikony.

  Aby znaleźć określoną ikonę, wystarczy wykonać następujące proste kroki:

  1. Odwiedź dowolną witrynę, na której znajdują się ikony.
  2. W pasku wyszukiwania wprowadź żądany termin.
   Białe pola ikon systemu Windows
  3. Teraz zobaczysz listę ikon spełniających Twoje kryteria wyszukiwania. Wybierz żądaną ikonę.
   Wygrane ikony Windows't open
  4. Powinieneś zobaczyć kilka opcji pobierania. Wybierz, aby pobrać swoją ikonę .i co format.
   Ikony Windows zmieniają się

  Jak widać, pobieranie nowych ikon jest raczej proste, a wiele witryn obsługuje różne filtry, które pozwalają sortować ikony według koloru lub rozmiaru.

  Znalezienie nowych ikon jest raczej proste, ale jeśli chcesz zmienić wiele ikon na komputerze, każdą z nich musisz pobrać osobno.

  Oprócz wyszukiwania ikon stron internetowych użytkownicy mogą pobierać pakiety ikon i rozpakowywać pliki ikon.

  Za kilka minut pokażę, jak zmienić domyślne ikony za pomocą plików .ico lub .icl. Na razie oto kilka pakietów ikon, które możesz chcieć rzucić okiem:

  • Windows 8, Windows 10 Metro UI
  • Ikony 8

  Należy pamiętać, że inne pliki obrazów nie działają jako pliki ikon, a jeśli chcesz tworzyć własne ikony z obrazów, możesz poszukać niektórych konwerterów obrazów, które oferują tę opcję.

  Omówiliśmy już niektóre z najlepszych narzędzi do konwersji ikon w systemie Windows 10, więc koniecznie je sprawdź.

  Jeśli spróbujesz dodać zwykły obraz jako ikonę, Windows 8, Windows 10 na to nie pozwoli, więc pamiętaj o tym podczas pobierania pakietów ikon.

  Niektóre z nich mają inne formaty, ponieważ są używane przez dedykowane programy, które instalują je w innych wersjach systemu Windows.

  • Jeśli pobierzesz pakiet ikon, wszystkie ikony zostaną umieszczone w archiwum ZIP. Windows może współpracować z archiwami zip bez użycia rozwiązania innej firmy, więc nie trzeba niczego instalować.

   Jeśli jednak często pracujesz z .zip i innymi archiwami, niedawno napisaliśmy artykuł o najlepszych archiwizatorach plików dla systemu Windows, więc koniecznie sprawdź to.

   Po pobraniu pakietu ikon wystarczy wykonać następujące czynności:

   1. Kliknij dwukrotnie pobrane archiwum, aby je otworzyć.
    Białe pola ikon systemu Windows
   2. Po otwarciu archiwum po prostu wypakuj wszystkie pliki do wybranej lokalizacji. Możesz także szybko wyodrębnić pliki, po prostu przeciągając je i upuszczając.

   Korzystanie z pakietu ikon ma swoje zalety, ponieważ pobierzesz wiele ikon z archiwum, ale zanim będziesz mógł ich używać, musisz wyodrębnić pliki, postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami.

   Zmiana domyślnych ikon

   Zmiana ikony jest bardzo prosta i można to zrobić za pomocą kilku kliknięć. Aby zmienić ikonę dowolnej aplikacji lub skrótu, wystarczy wykonać następujące czynności:

   1. Znajdź skrót lub aplikację, której ikonę chcesz zmienić, i kliknij ją prawym przyciskiem myszy. Wybierać Nieruchomości z menu.
    Pakiet ikon folderów systemu Windows 10
   2. Po otwarciu okna Właściwości należy kliknąć Zmień ikonę przycisk.
    Pakiet ikon Wymiana systemu Windows
   3. Po otwarciu okna Zmień ikonę kliknij Przeglądaj przycisk.
    Zbyt duże ikony systemu Windows
   4. Teraz wybierz folder z pobranymi ikonami.
   5. Po powrocie do okna Zmień ikonę lista dostępnych ikon powinna zostać zaktualizowana. Teraz wybierz żądaną ikonę i kliknij dobrze.
    Ikony systemu Windows nie są wyświetlane

   Po wykonaniu tej czynności ikona skrótu powinna zostać zaktualizowana.

   Możesz także zmienić ikonę dowolnego folderu na komputerze. Ten proces jest nieco inny w przypadku folderów, ale możesz zmienić ikonę, wykonując następujące czynności:

   1. Kliknij prawym przyciskiem myszy katalog, którego ikonę chcesz zmienić. Wybierać Nieruchomości z menu.
    Pakiet ikon folderów systemu Windows 10
   2. Nawigować do Dostosuj patka. Teraz w sekcji Ikony folderów kliknij Zmień ikonę przycisk.
    Pakiet ikon Wymiana systemu Windows
   3. Pojawi się lista ikon. Jeśli chcesz użyć niestandardowej ikony, kliknij Przeglądaj przycisk.
    Zbyt małe ikony systemu Windows
   4. Wybierz żądaną ikonę. Teraz wróć do okna Zmień ikonę i kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
    Migające ikony systemu Windows

   Pamiętaj, że zmiany te dotyczą tylko wybranego pliku lub folderu, więc jeśli chcesz zmienić wiele ikon, musisz to zrobić pojedynczo.

   Zmiana ikon jest jednym z najprostszych i najprostszych sposobów dostosowania systemu Windows 10, a po przeczytaniu naszego przewodnika powinieneś być w stanie z łatwością zmienić dowolną ikonę na komputerze.

   Zatwierdź

Link do głównej publikacji