Jak otwierać pliki RTF na komputerze za pomocą Google Chrome

RTF, inaczej Rich Text Format, to format pliku tekstowego, który zapisuje formatowanie dokumentów, takie jak pogrubienie, kursywa i obrazy. Dlatego lepiej jest zapisać dokument tekstowy zawierający pogrubione formatowanie jako RTF zamiast TXT. Microsoft wprowadził RTF w latach 80., ale firma nie aktualizuje już formatu. Jako taki, RTF może być nieco przestarzałym typem pliku.

Niemniej jednak istnieje wiele edytorów tekstu i edytorów tekstu dla systemu Windows, które obsługują typ pliku RTF. MS Word, Corel WordPerfect, OpenOffice, LibreOffice, Notepad ++ i AbiWord otwierają bogate dokumenty tekstowe. Możesz kliknąć Plik > otwarty edytować plik RTF w większości kompatybilnych programów.

Oto jak otwierać pliki RTF na PC

Otwórz dokumenty RTF za pomocą Dysku Google

Możesz także otworzyć bogaty plik tekstowy w Chrome lub w innych przeglądarkach obsługujących aplikacje internetowe Google. Dysk Google (GD) to miejsce w chmurze, w którym możesz zapisywać dokumenty, a następnie edytować je za pomocą Dokumentów i Prezentacji. Dysk Google zapewnia także 15 GB przestrzeni dyskowej bez abonamentu. Otwórz tę stronę, aby w razie potrzeby założyć konto Google+, a następnie możesz otworzyć plik RTF w GD w następujący sposób.

 • Najpierw naciśnij Przejdź na Dysk Google przycisk na stronie głównej GD, aby otworzyć stronę do przechowywania danych, jak poniżej.

 • Następnie kliknij Mój dysk i wybierz Prześlij pliki opcja z menu.
 • Wybierz plik RTF, który chcesz zapisać na Dysku Google, i kliknij dobrze przycisk.
 • Gdy Dysk Google zawiera wybrany dokument, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę pliku RTF na stronie GD i wybierz Otwierać z.

 • Następnie możesz wybrać, aby otworzyć go w Dokumentach Google, jak na migawce bezpośrednio poniżej.

 • Pamiętaj, że otwarcie RTF w Dokumentach Google generuje drugą kopię dokumentu w GD w formacie pliku GDOC, który jest plikiem edytowanym. Jako taki kliknij Plik > Pobierz jako i wybierz Bogaty format tekstu aby przywrócić plik do RTF po zakończeniu edycji w Dokumentach Google.

Otwórz dokumenty online RTF w Google Chrome

Możesz także otwierać połączone pliki RTF na stronach internetowych lub w wyszukiwarkach w Chrome za pomocą przeglądarki Dokumentów online. To rozszerzenie obsługuje format Rich Text, dzięki czemu możesz otwierać dokumenty RTF online w Chrome. W ten sposób możesz otwierać połączone pliki RTF w Docs Online Viewer.

 • Otwórz tę stronę internetową, aby dodać rozszerzenie do Google Chrome. Dodaje Dokumenty Online Viewer przycisk na pasku narzędzi przeglądarki, jak pokazano poniżej.

 • Kliknij ten link, aby otworzyć stronę Przeglądarki dokumentów Dokumentów w przeglądarce Chrome.
 • wciśnij Wyświetl ten plik Docx przycisk obok przykładowego hiperłącza docx na tej stronie, aby otworzyć próbkę dokumentu Word w Google Chrome.

 • Możesz otwierać dokumenty RTF w Chrome tak samo. Wpisz słowo kluczowe „Próbki pliku dokumentu RTF” w Google.
 • Google wyświetli następnie trzy dokumenty RTF u góry strony wyszukiwania. Kliknij a Wyświetl ten plik RTF przycisk obok jednego z tych linków, aby otworzyć dokument w Chrome, jak poniżej.

Możesz więc robić dokumenty RTF bez dodatkowego oprogramowania. Otwórz dokumenty RTF na Dysku Google, aby je edytować. Lub otwórz połączone dokumenty w formacie RTF na kartach przeglądarki za pomocą przeglądarki Dokumentów online.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji