Jak otwierać pliki .lit

Ostatnio natknąłem się na plik .lit i na początku byłem zdziwiony, ponieważ w moim systemie nie zainstalowano żadnej aplikacji, która mogłaby poprawnie odczytać i wyświetlić plik .lit. Wyszukiwarka internetowa powiedziała mi, że jest to format dla Microsoft Reader, czytnika e-booków na komputery mobilne z inną edycją dostępną dla notebooków i komputerów stacjonarnych.

Rozszerzenie pliku .lit oznacza literaturę i wydaje się dość powszechne na urządzeniach z systemem Windows Mobile. Ponieważ nigdy go nie posiadałem, było mi to zupełnie nieznane. Microsoft Reader to stary program, ostatnio zaktualizowany w 2005 r., Dostępny dla kilku języków i systemów operacyjnych.

Wersja na PC jest wyposażona w opcjonalny moduł zamiany tekstu na mowę, który w razie potrzeby odczytuje na głos teksty. Możliwe jest konwertowanie plików .lit do otwierania standardowych plików za pomocą programu Convert Lit, który jest dostępny dla systemów Windows, Linux i Mac.

Aktualizacja: Microsoft wycofał aplikację Microsoft Reader z dniem 30 sierpnia 2012 r. Program został pobrany ze strony internetowej Microsoft, która zawiera następujące informacje:

Microsoft wycofał program Microsoft Reader z dniem 30 sierpnia 2012 r., Który obejmuje dostęp do pobierania i aktywację programu Microsoft Reader ze strony internetowej Microsoft Reader. Klienci mogą jednak nadal korzystać i uzyskiwać dostęp do aplikacji Microsoft Reader i dowolnych materiałów .lit na swoich komputerach lub urządzeniach. Nowa zawartość do zakupu od sprzedawców detalicznych w formacie .lit została wycofana 8 listopada 2011 r.

Najlepszą opcją jest teraz przekonwertowanie zapalonych plików na inny format. Darmowy program, który może to zrobić, to ABC Amber LIT Converter, który można pobrać z Softpedia. Program odczytuje pliki .lit programu Microsoft Reader i konwertuje je na pliki Adobe PDF, HTML, RTF, CHM, TXT, DOC i wiele innych formatów.

Link do głównej publikacji