Jak odinstalować dodatki w przeglądarce Firefox 4

Wiele rzeczy ulega zmianie w wersji 4 przeglądarki internetowej Firefox. Duża część składa się ze zmian interfejsu zaprojektowanych w celu optymalizacji interakcji użytkownika z przeglądarką.

Na przykład menedżer dodatków do Firefoksa został całkowicie odnowiony i ładuje się teraz w zakładce zamiast w oknie, jak poprzednio.

Ale to nie jedyne zmiany, do których użytkownicy Firefox 3 muszą się przyzwyczaić, jeśli chodzi o nowy menedżer dodatków.

Aktualizacja: Pamiętaj, że to się zmieniło. Firefox wyświetla opcje dezinstalacji w menedżerze dodatków, dzięki czemu możesz usunąć dowolny dodatek zainstalowany w przeglądarce, używając go.

Użytkownicy, którzy przyjrzą się bliżej informacjom wymienionym w rozszerzeniach, zauważą, że są tylko przyciski do otwierania opcji dodatku i włączania lub wyłączania go.

dodatki do Firefoxa

Osobiście cała nowa lista dodatków jest dla mnie trudna do odczytania i niepraktyczna, ale nie o to chodzi w tym artykule. Jak więc dodatki są odinstalowywane w Firefox 4? Spójrzmy na zbliżenie:

Firefox odinstalowuje dodatki

Widzisz to? Ten mały x obok daty jednego z dodatków wymienionych w menu about: addons?

W ten sposób odinstalowujesz dodatki. Etykietka pojawi się, jeśli przesuniesz kursor myszy nad x.

odinstaluj dodatek

Kliknięcie x zmniejsza rozmiar wiersza i wyświetla opcje ponownego uruchomienia przeglądarki i cofnięcia usunięcia. Informacji łatwo przeoczyć wśród wszystkich innych linków i kolorów w menedżerze.

usuń addon

Niektórych dodatków nadal nie można odinstalować bezpośrednio z poziomu menedżera dodatków. Dotyczy to na przykład dodatków dodawanych podczas instalacji oprogramowania innych firm. Zwłaszcza oprogramowanie zabezpieczające „lubi” dodawać w ten sposób rozszerzenia do przeglądarki.

To jest coś, co programiści powinni ustalić priorytetowo, jeśli mnie o to poprosisz. Dlaczego zdecydowali się umieścić tam ten mały x dla funkcji odinstalowywania? Nie wiem, ale istnieją inne środki, które wydają się bardziej sensowne, takie jak dodanie kolejnego przycisku obok opcji Opcje i Wyłącz lub wykorzystanie przestrzeni nad dwoma istniejącymi przyciskami.

Czy bawiłeś się z nowym menedżerem dodatków do Firefox 4? Daj mi znać, co myślisz o tym w komentarzach.

Link do głównej publikacji