Jak odblokować Facebooka za pomocą tych 3 narzędzi

Ponieważ „otwarty” internet dla wielu z nas nie jest towarem luksusowym, ignorujemy nieco fakt, że niektóre narody nakładają surowe ograniczenia na swoich mieszkańców. Na początku nie było ograniczeń geograficznych i możemy powiedzieć, że to główna koncepcja internetu — wolność wyboru dla wszystkich na całym świecie. Tak jednak nie jest i nawet Facebook jest zablokowany w niektórych krajach, „dla większego dobra”.

Teraz unikamy polityki i pomijamy wędrówki anty cenzury. Zrobimy coś lepszego — pokażemy, jak uniknąć tych ograniczeń, odblokować Facebooka i inne media społecznościowe. Szczegółowe wyjaśnienie znajduje się poniżej.

Jak odblokować Facebooka zablokowanego przez ograniczenia geograficzne lub zaporę ogniową

1. Pełnomocnik

Kiedy ktoś wspomniał w przeszłości o ochronie prywatności w Internecie, prawdopodobnie pomyślał o serwerach proxy. To pierwszy i najczęstszy sposób na ukrycie twojego adresu IP, a dzięki temu unikniesz zarówno ograniczeń geograficznych, jak i sieci narzuconych przez inne serwery proxy i zapory ogniowe. Serwer proxy jest w pewnym sensie bardzo podobny do VPN.ukryj adres IP sieci lokalnej

 • Pośredniczy między twoją siecią a siecią. Pobiera twój natywny adres IP podany przez ISP i zmienia go na wartości publiczne. W ten sposób Twój „prawdziwy” adres IP nigdy nie zostanie ujawniony. Ponieważ wszystkie ograniczenia prowadzą do określonego adresu IP, nowy powinien unikać wszystkich ograniczeń, aby można było uzyskać dostęp do Facebooka bez żadnych problemów.

  Różnica między VPN a proxy znajduje się w zasięgu. VPN obejmuje wszystkie twoje aplikacje, a proxy jest zorientowany wyłącznie na przeglądarkę. Możesz skonfigurować je samodzielnie lub korzystać z witryn i narzędzi stron trzecich.

  Istnieje wiele różnych serwerów proxy, ale na których powinniśmy się skupić, aby pokonać ograniczenia i uzyskać dostęp do sieci społecznościowych, albo anonimowymi stronami proxy lub rozszerzeniami przeglądarki. Sprawdź nasze zalecane rozszerzenia proxy dla Chrome, Firefox i nowej przeglądarki UC.

  Jeśli chodzi o strony internetowe, możesz sprawdzić niektóre z nich i wypróbować:

  • Hidester
  • Ukryj mnie
  • ProxySite.com

  Po skonfigurowaniu serwera proxy możesz łatwo uzyskać dostęp do Facebooka.

  2. VPN

  To wydaje się być erą usług VPN. Ze względu na obawy związane z prywatnością i wycieki bezpieczeństwa wielu użytkowników Internetu zdecydowało się wziąć aspekt prywatności we własne ręce. Zwłaszcza, że ​​wielu dostawcom usług internetowych nie można obecnie ufać, nie wspominając już o witrynach stron trzecich, które śledzą twoje dane online. Ponadto, jeśli mieszkasz pod ścisłą kontrolą rządu (czy ktoś powiedział Chiny?), Nie będziesz mieć dostępu do Facebooka, YouTube’a ani Twittera.odblokuj oprogramowanie Facebooka

  • Dlatego VPN jest rzeczywiście potrzebą w obecnym stanie Internetu. Teraz nawet najlepiej oceniane rozwiązania VPN nie czynią cudów, które są często reklamowane. Ale w tym konkretnym temacie, o którym mówimy dzisiaj, większość z nich (nawet w pewnym stopniu bezpłatne rozwiązania) powinna działać jak urok. Musisz tylko ukryć swoje IP i ominąć narzuconą blokadę. Gdy będziesz wolny, możesz uzyskać dostęp do dowolnej zawartości.

   Teraz, dzięki mnogości dostępnych rozwiązań, które ostatnio rozproszyły rynek, możemy polecić CyberGhost jako dobrą i niezawodną usługę VPN, bez ograniczeń przepustowości i danych. Możesz przeczytać nasz pełny podział na CyberGhost tutaj.

   • Pobierz teraz Cyberghost i zabezpiecz swoje połączenie

   Inne najczęściej używane rozwiązania VPN, które należy wziąć pod uwagę to:

   • Hotspot Shield
   • ExpressVPN
   • NordVPN

   Dostęp do Facebooka za pomocą usługi VPN z obszaru zastrzeżonego jest raczej prosty. Po uzyskaniu wybranej sieci VPN wybierz jeden z serwerów bez ograniczeń geograficznych. I voila, możesz szybko przeglądać posty swojego znajomego.

   3. Przeglądarka Tor

   Wreszcie, nie możemy pominąć przeglądarki Tor jako alternatywnego sposobu uniknięcia ograniczeń geograficznych. Najlepszą rzeczą w Tor jest to, że jego projekt typu open source miał swoją dawno temu. Zapewnia wielowarstwową ochronę, stąd nazwa The Onion Router. Zasadniczo, Tor Browser to wysoce zmodyfikowana przeglądarka z pełną anonimowością. Przynajmniej teoretycznie. Niektóre strony internetowe blokują Tora, co może być niedogodnością. Ale nie Facebook.odblokuj oprogramowanie Facebooka

   • Dzięki Torowi powinieneś być w stanie wybrać alternatywny publiczny adres IP i dotrzeć do większości zabronionych domen internetowych. W porównaniu do innych przeglądarek z prywatnością Tor jest prawdziwą okazją. I jest całkowicie darmowy do zdobycia. Wady? Konfiguracja nie jest łatwa i znacznie spowalnia przepustowość.

    Możesz pobrać i wypróbować Tor Browser, klikając ten link.

    Dzięki temu możemy to zakończyć. Mamy nadzieję, że ten artykuł przyniósł cenne informacje na temat metod odblokowania Facebooka i łatwego dostępu do niego. Podziel się swoim doświadczeniem z cenzurą internetową i metodami, które możesz przezwyciężyć. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji