Jak naprawić Wysoki popyt w tym regionie Błąd Azure

Niestety, obecnie występuje duże zapotrzebowanie w tym regionie na platformie Azure w komunikacie o błędzie, z którym spotkało się wiele osób.

Mimo że ten komunikat o błędzie nie ma sensu, biorąc pod uwagę, że jest używany jako lokalny emulator, problem ten jest częstszy niż myślisz.

Ten komunikat o błędzie pojawia się, gdy użytkownik chce dodać nową kolekcję do swojej bazy danych. Nawet jeśli nie określono ograniczeń liczby kolekcji przed użyciem tego oprogramowania, wydaje się, że istnieje.

W dzisiejszym artykule omówimy przyczyny napotkania tego problemu, a także krótki przewodnik na temat sposobu jego rozwiązania w kilku krokach. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak mogę naprawić wystąpienie wysokiego popytu w tym regionie Azure błąd?

Zrzut ekranu witryny Azure - przepraszamy, obecnie mamy duże zapotrzebowanie w tym regionie lazurowym

Przyczyną tego problemu jest liczba partycji ustawiona podczas tworzenia serwera emulatora. W zależności od używanej wersji platformy Azure istnieje rzeczywisty limit dostępnych partycji.

Jeśli korzystasz z zestawów SDK DB Azure Cosmos, będziesz mógł utworzyć do 25 kontenerów o stałym rozmiarze, aw przypadku emulatora Azure Cosmos możesz utworzyć 5 nieograniczonych kontenerów.

Tę operację można wykonać, modyfikując wartość PartitionCount podczas konfigurowania emulatora.

Tę wartość można ustawić na dowolną liczbę nieprzekraczającą 250 kontenerów o stałym rozmiarze lub 50 kontenerów nieograniczonych. (jeden nieograniczony pojemnik = 5 pojemników o stałym rozmiarze.

Chociaż jest to górny limit, nie zaleca się tworzenia więcej niż 200 kontenerów o stałym rozmiarze. Dzięki temu będziesz mieć pewność co do szybkości, z jaką Twój emulator może pracować.

Wspomniany wyżej błąd pojawia się, gdy przekroczono już bieżący limit partycji.

Pierwsze coś poszło na przód podczas korzystania z usługi AD Join? Napraw to za pomocą tych rozwiązań!

Usuń dane emulatora i zmień wartość PartitionCount

komputer na biurku z użytkownikiem - przepraszamy, obecnie mamy duże zapotrzebowanie w tym regionie lazurowym

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Emulator DB Azure Cosmos w zasobniku systemowym -> kliknij Reset danych…
  2. naciśnij Win + R. klawisze na klawiaturze, aby uruchomić Biegać dialog.
  3. W środku Biegać okno -> wpisz: % LOCALAPPDATA% \ CosmosDBEmulator -> naciśnij Wchodzić.
  4. Usuń wszystkie dane emulatora z nowo otwartego folderu.
  5. Kliknij prawym przyciskiem myszy Emulator DB Azure Cosmos ikona obok zegara komputera -> kliknij Wyjście. (zamknięcie wszystkich instancji może zająć trochę czasu)
  6. Pobierz i zainstaluj najnowszy emulator Azure Cosmon.
  7. Uruchom emulator, ustawiając wartość na flagę PartitionCount <= 250. (Ex. C: \ Program Files \ Azure Cosmos DB Emulator> CosmosDB.Emulator.Exe / PartitionCount = 100).

W tym przewodniku omówiliśmy przyczyny błędu Niestety w tym regionie występuje duże zapotrzebowanie na błąd podczas próby użycia platformy Azure, a także wymieniliśmy metodę jego naprawy.

Daj nam znać, jeśli ten przewodnik pomógł ci, komentując poniżej.

Link do głównej publikacji