Jak naprawić wyjątek wystąpił błąd Nintendo 3DS

Jeśli posiadasz konsolę Nintendo 3DS lub 2DS, prawdopodobnie znasz CFW. Niestandardowe oprogramowanie układowe jest bardzo przydatne z wielu powodów.

Instalacja CFW może być nieco trudna. Jedną z przeszkód, które spotkałem osobiście podczas instalacji CFW, był niesławny błąd ARM 11.

Byłem ciekawy, co ma do zaoferowania nowo wydana Luma3DS 10.0 CFW, i próbowałem uruchomić program uruchamiający homebrew za pośrednictwem menu Rosalina. Po wyjściu z aplikacji Pobierz Odtwórz i ponownym otwarciu jej w celu uruchomienia programu uruchamiającego Homebrew, mam ekran, który widzisz powyżej. Ten krok, który jest zwykłą częścią instalacji, powinien był zadziałać, ale nie zadziałał.

W tym samouczku założono, że znasz popularny i dobrze napisany przewodnik po hackach 3DS.

Co mi nie zadziałało

Jak naprawić wyjątek, wystąpił błąd na Nintendo 3DS

Pozwól mi zaoszczędzić trochę czasu i powiem ci, czego nie robić. Oczywiście, kiedy myślałem, że aplikacja nie działa, i wypróbowałem inną. Często zalecaną poprawką jest użycie aplikacji Health and Information, która jest fabrycznie załadowana na konsolę Nintendo 3DS. Ale kiedy spróbowałem, konsola zgłosiła ten sam błąd.

Próbowałem również opcji menu konfiguracji Luma, które obejmują łatanie gier, i wyłączałem błędy ARM 11, ale bezskutecznie.

Jak naprawić wyjątek, wystąpił błąd na Nintendo 3DS

  1. Zacznij od wyłączenia konsoli.
  2. Podłącz kartę SD do komputera i przejdź przez następujące foldery:
    • Folder 3DS — powinien zawierać ctr-no-timeoffset.3dsx i FBI.3dsx. NIE umieszczaj tutaj pliku boot.3dsx.
    • Folder główny karty SD — powinien mieć plik boot.3dsx.
  3. Jeśli któregoś z nich brakuje, pobierz je i skopiuj do odpowiednich folderów.
  4. Otwórz aplikację Pobierz Play. Po wyświetleniu 2 opcji spróbuj uruchomić menu Rosalina za pomocą kombinacji klawiszy: Lewe ramię + Dół + Wybierz. Ustaw przełącznik hb. tytuł bieżącej aplikacji ”, a następnie naciśnij dwukrotnie przycisk B, aby wyjść z menu.
  5. Zamknij aplikację Pobierz Play i otwórz ją ponownie. Program uruchamiający homebrew z opcjami CTR i FBI powinien być teraz wyświetlany na ekranie.

W moim przypadku musiałem ponownie pobrać plik boot.3dsx i umieścić go w katalogu głównym karty SD. Udało mi się również potwierdzić, że to była poprawka, usuwając plik boot.3dsx i udało mi się pomyślnie wyświetlić ekran błędu. Jedynymi innymi plikami zaangażowanymi w ten proces są CTR i FBI. Możesz też spróbować je wymienić, na wypadek gdyby poprawka nie zadziałała.

Podsumowanie
Jak naprawić wyjątek, wystąpił błąd na Nintendo 3DS
Nazwa artykułu
Jak naprawić wyjątek, wystąpił błąd na Nintendo 3DS
Opis
Jak naprawić wyjątek, wystąpił błąd na Nintendo 3DS. Może się to zdarzyć podczas instalacji CFW. Nie martw się, dość łatwo to naprawić.

Link do głównej publikacji