Jak naprawić uszkodzoną kartę SD na Raspberry Pi

Społeczność Raspberry Pi często była dotknięta brakiem odpowiednich kroków rozwiązywania problemów w przypadku niektórych problemów. Oczywiście istnieje duże prawdopodobieństwo, że OEM umieści wszystkich użytkowników w tej samej kategorii doświadczonych czeladników. Jednym z problemów, który nie jest dość powszechny, ale zdarza się od czasu do czasu, jest awaria karty SD. Uszkodzona karta SD na Raspberry Pi może być bardzo irytująca, szczególnie jeśli nie wykonałeś kopii zapasowej swojej pracy. Mimo że jest ich mało, istnieje kilka sposobów, aby sobie z tym poradzić.

Jak naprawić uszkodzoną kartę SD na Raspberry Pi

Jedyną rzeczą, która to pogarsza, jest brak kopii zapasowych dla karty SD, której dotyczy problem. Jeśli nie masz kopii zapasowych, masz małe szanse na odzyskanie zawartości uszkodzonej karty SD.

Istnieje wiele powodów, dla których karta SD zostanie uszkodzona na twoim Raspberry Pi, ale najczęstszą z nich jest wyłączanie bez polecenia „halt”. Ponadto, jeśli wtrącasz się w zegary procesora, problemy z zasilaniem mogą również uszkodzić karty SD.

Co możesz zrobić, kiedy to się stanie? Możesz sformatować kartę SD i użyć kopii zapasowych, aby przywrócić Raspbian na karcie SD. Jeśli jednak popełniłeś błąd podczas pracy bez kopii zapasowych w odpowiednim czasie, możesz wypróbować tylko dwie rzeczy. Jest „fsck”, Co prawdopodobnie nie naprawi uszkodzonej karty SD.

  • Z drugiej strony drugim i bardziej niezawodnym sposobem jest użycie alternatywnej karty SD i zbudowanie nowej kopii Raspbian. Następnie użyj adaptera USB i podłącz kartę, której dotyczy problem. Gdy już tam będzie, możesz to naprawić w nowym systemie.

    Pod koniec dnia powinieneś być w stanie zebrać przynajmniej niektóre dane. Gdy masz już wszystko, co możesz i masz ochotę ponownie użyć karty SD, użyj dowolnego narzędzia do formatowania (lub aparatu cyfrowego) innej firmy, aby ją sformatować.

    Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, napisz do nas w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji