Jak naprawić napięcie baterii systemu to niski błąd w systemie Windows 10

Podczas korzystania z komputera z systemem Windows 10 mogą występować różne błędy, niektóre związane z rzeczywistym systemem operacyjnym, a niektóre spowodowane awarią sprzętu. Jeśli ostatnio otrzymałeś „Napięcie akumulatora systemu jest niskie”Podczas próby uruchomienia urządzenia, omawiamy głównie problem sprzętowy.

W każdym razie poniższe wytyczne powiedzą ci więcej o tym konkretnym błędzie i przedstawią kilka metod rozwiązywania problemów, które mogą pomóc w naprawie komputera.

Jak wiadomo, po uruchomieniu lub ponownym uruchomieniu urządzenia BIOS działa w tle. To interfejs, który inicjuje programy startowe i rzeczywisty system Windows. Jeśli więc oprogramowanie BIOS nie działa poprawnie, pojawią się problemy z uruchomieniem oraz inne poważne usterki. Dlatego właśnie ten interfejs pokazuje błąd „Napięcie baterii systemu jest niskie”, który sygnalizuje problem z komponentem sprzętowym podłączonym do płyty głównej.

W większości sytuacji winowajcą jest bateria BIOS, którą należy wymienić. Tak, BIOS działa na specjalnej baterii podłączonej do płyty głównej, co oznacza, że ​​jego wymiana może wymagać nieco doświadczenia sprzętowego. W przeciwnym razie zalecam oddanie urządzenia do serwisu i poproszenie o pomoc techniczną.

W każdym razie zdarzają się sytuacje, w których bateria BIOS nie stanowi rzeczywistego problemu. Przed rozważeniem wymiany tego komponentu sprzętowego wypróbuj następujące metody rozwiązywania problemów.

Jak naprawić błąd „Niski poziom napięcia akumulatora systemu”

  1. Zresetuj / zaktualizuj BIOS
  2. Ustaw datę i godzinę w systemie BIOS
  3. Sprawdź integralność płyty głównej
  4. Sprawdź regulatory płyty głównej
  5. Wymień baterię BIOS

1. Zresetuj / zaktualizuj BIOS

Jeśli można uzyskać dostęp do systemu BIOS, jest to dobra okazja, aby go zresetować. Może to również naprawić błąd „Niski poziom napięcia akumulatora systemu”, na wypadek, gdyby problem został zgłoszony przypadkowo z powodu awarii systemu.

Przejdź do BIOS-u i poszukaj pozycji Opcje domyślne. Uzyskaj do niego dostęp, a następnie wybierz „Przywróć ustawienia domyślne”Lub„Ustawienia fabryczne’. Potwierdź i zapisz opcje; następnie uruchom ponownie.

Aktualizacji systemu BIOS można dokonać na dwa sposoby: automatycznie, w systemie BIOS, jeśli jest to opcja zawarta w specyfikacji płyty głównej, lub ręcznie, pobierając aktualizację systemu BIOS z oficjalnej strony producenta.

2. Ustaw datę i godzinę w systemie BIOS

Zakładając, że BIOS jest dostępny, sprawdź datę i godzinę systemową. Ustaw prawidłowo, ponieważ błąd „Niskie napięcie akumulatora systemowego” może być spowodowany tym niedopasowaniem. Jeśli godzina i data nie zostaną odpowiednio ustawione, system może uznać to za naruszenie bezpieczeństwa, dzięki czemu nie będzie można zalogować się na konto Microsoft.

3. Sprawdź integralność płyty głównej

Przed wymianą baterii systemu BIOS należy upewnić się, że nie ma nic złego w rzeczywistych elementach płyty głównej. Sprawdź więc styki używane do podłączenia innych urządzeń, upewnij się, że wszystkie kable są prawidłowo podłączone i że wszystkie części są prawidłowo skonfigurowane pod względem sprzętowym. Oczywiście, aby to zrobić, musisz zdemontować komputer, więc bądź ostrożny i staraj się nie zepsuć.

Przeczytaj także: Poprawka: uszkodzenie systemu BIOS w systemie Windows 10

4. Sprawdź regulatory

Jeśli jeden lub więcej regulatorów przecieka, płyta główna nie będzie działać poprawnie i wszystko może zostać zinterpretowane jako problem z napięciem — regulatory są w stanie „zapamiętać” dane napięcia, aby wyciek mógł spowodować faktyczne „niskie napięcie akumulatora systemu” widzisz, gdy próbujesz uruchomić lub ponownie uruchomić komputer, notebook lub pulpit.

5. Wymień baterię BIOS

Jeśli którykolwiek z powyższych kroków rozwiązywania problemów nie działa, sprawdź akumulator. Rozmontuj urządzenie i poszukaj małej, okrągłej i błyszczącej „pigułki” przymocowanej do płyty głównej — to bateria, którą należy wymienić. Jeśli to możliwe, zmierz go, ponieważ normalne napięcie akumulatora wynosi 3,2-3,3 V. Jeśli jest mniejsza niż 2,8 V, system przestanie działać i wtedy trzeba wymienić baterię BIOS.

Procedura wymiany jest raczej prosta, nawet jeśli nie jesteś najłatwiejszą i najbardziej doświadczoną technologią. Po prostu wyłącz wszystko i odłącz przewód zasilający, na początek. Następnie otwórz obudowę i powinieneś łatwo zlokalizować baterię zegarka ręcznego na środku płyty głównej. Ostrożnie pociągnij klips ochronny i wyjmij baterię. Włóż nową baterię pastylkową i upewnij się, że jest mocno w środku.

Końcowe przemyślenia

Mimo że wszystkie powyższe rozwiązania problemów mogą być stosowane przez każdego w dowolnym momencie, zalecamy oddanie urządzenia z systemem Windows 10 do serwisu, aby uniknąć dalszych problemów — szczególnie jeśli nie jesteś guru technologicznym. Zwykle jednak wymiana baterii systemu BIOS usuwa błąd rozruchowy „napięcie baterii systemowej jest niskie”. Nie zapomnij poinformować nas, w jaki sposób udało Ci się ostatecznie rozwiązać ten problem — możesz skontaktować się z nami, korzystając z pola komentarzy od dołu lub wypełniając formularz kontaktowy.

Link do głównej publikacji