Jak naprawić drukarkę, która drukuje rozmyte odbitki [WSKAZÓWKI EKSPERTÓW]

Czasami drukarka może drukować rozmyte obrazy. Zdarza się to być powszechnym zjawiskiem w przypadku wszystkich drukarek i jest bardziej prawdopodobne po rozpoczęciu korzystania z drukarki po długim czasie.

Zmieniłem pojemniki z tuszem, a teraz druk jest rozmazany i zacieniony, pomimo kilkukrotnego uruchomienia procesu wyrównywania. Jak sprawić, by mój tekst był znów wyraźny i czysty?

Nie ma się jednak czym martwić, ponieważ problem można łatwo rozwiązać. W rzeczywistości wszystkie drukarki mają wbudowany mechanizm radzenia sobie z takim scenariuszem. Czytaj dalej, aby znaleźć rozwiązanie problemu!

Jak mogę naprawić drukarkę, która drukuje rozmazana? Możesz rozpocząć od sprawdzenia poziomów atramentu i wyrównania na stronie konserwacji. Jeśli to nie pomoże, przyczyną mogą być zatkane dysze głowicy drukującej, więc należy je wyczyścić. Na koniec możesz także spróbować zaktualizować sterowniki do najnowszej wersji i sprawdzić, czy to pomoże.

Co zrobić, jeśli moja drukarka nie drukuje wyraźnie?

 1. Sprawdź poziomy atramentu
 2. Wyczyść dysze głowicy drukującej
 3. Sprawdź wyrównanie
 4. Problem z ustawieniami
 5. Użyj właściwego papieru
 6. Zaktualizuj oprogramowanie drukarki

1. Sprawdź poziomy atramentu

drukarka drukująca rozmyte poziomy atramentu

Dobrym pierwszym krokiem będzie sprawdzenie, czy drukarka ma wystarczającą ilość atramentu w swoim repozytorium. Drukarki wszelkiego rodzaju pozwalają użytkownikom sprawdzać poziom atramentu, który może być albo przez komputer, albo bezpośrednio z samego urządzenia drukującego.

Ponieważ ten proces jest inny dla każdej drukarki, koniecznie sprawdź w instrukcji użytkownika konkretne instrukcje. Powiązana aplikacja drukarki powinna zawierać niezbędne informacje i poinformować, czy poziomy atramentu mieszczą się w normalnych granicach.

2. Wyczyść dysze głowicy drukującej

drukarka, która drukuje rozmyte, czyste wkłady atramentowe

To znowu jest coś, co należy robić okresowo, ponieważ dysze często mają tendencję do zadławienia, tym bardziej, jeśli drukarka stoi bezczynnie przez dłuższy czas. Jest to również dokładnie powód, dla którego drukarka jest wyposażona w funkcję samooczyszczania w celu czyszczenia zablokowanych dysz.

Jednak wszystkie drukarki mają swoje własne unikalne sposoby inicjowania procesu czyszczenia, dlatego zapoznaj się z instrukcją obsługi drukarki. Jednak ogólna zasada jest taka, że ​​proces można rozpocząć z poziomu działu konserwacji. Może być również konieczne wielokrotne wykonywanie operacji czyszczenia w celu dobrego i dokładnego czyszczenia.

3. Sprawdź wyrównanie

wyrównaj drukarkę pojemników z tuszem, która drukuje rozmazane

Wyrównanie nabojów drukujących lub tonerów może również być równie ważne przy określaniu jakości wydruku. Sprawdź, czy wyrównanie jest idealne do potrzebnego rodzaju wydruku.

W razie potrzeby wykonaj operację wyrównywania wiele razy, aż do uzyskania pożądanego rezultatu. Informacje na temat tej procedury można znaleźć w instrukcji firmy, ale jest to kolejna opcja, którą zwykle można znaleźć w części poświęconej konserwacji.

4. Problem z ustawieniami

zmień drukarkę rozmiaru papieru, która drukuje rozmazane

Większość drukarek pozwala użytkownikowi ustawić jakość wydruku. Mogą one różnić się od jakości roboczej do wszystkiego, co przypomina najlepszą jakość. Zmiana ustawienia na ustawienie zapewniające najwyższą jakość wydruków może również rozwiązać problem rozmytych wydruków.

5. Użyj właściwego papieru

rodzaj drukarki zmieniającej papier, która drukuje rozmazane

Niska jakość papieru używanego do drukowania może również prowadzić do rozmazanych wydruków. Dlatego ważne jest, aby używać papieru o odpowiedniej jakości, który najlepiej pasuje do drukarki lub, w tym przypadku, rodzaju atramentu używanego przez drukarkę. Używanie papieru o odpowiednim rozmiarze jest równie ważne dla uzyskania najlepszej jakości wydruków za każdym razem.

6. Zaktualizuj oprogramowanie drukarki

Jeśli wypróbowałeś wszystko inne i nadal masz rozmazane wydruki, powinieneś rozważyć aktualizację oprogramowania drukarki. W każdym razie zawsze dobrym pomysłem jest aktualizowanie oprogramowania do najnowszej wersji.

Aby to zrobić, możesz udać się na stronę firmy i sprawdzić, czy dostępna jest nowa aktualizacja dla określonego modelu drukarki.

Lub możesz to zrobić za pośrednictwem Menadżer urządzeń. Oto kroki:

 1. otwarty Menadżer urządzeń. Rodzaj Menadżer urządzeń w Pole wyszukiwania Cortana i wybierz go z wyniku wyszukiwania.
 2. w Menadżer urządzeń okno, zlokalizuj drukarkę i rozwiń to samo.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy w szczególności drukarka z i wybierz Uaktualnij sterownik.
  zaktualizuj drukarkę sterownika, która drukuje rozmazane
 4. Dostępne będą dwie opcje aktualizacji automatycznie lub ręcznie.
 5. Idź po automatyczny opcja, która jest bardziej bezproblemowa.
 6. Lub jeśli ręcznie pobrałeś aktualizację, możesz wybrać drugi wybór — ręczną instalację aktualizacji.

Jeśli wydaje się to nieco skomplikowane, zawsze możesz użyć narzędzi innych firm, takich jak TweakBit Driver Updater zaktualizować wszystkie przestarzałe sterowniki za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

    —  Pobierz teraz Tweakbit Driver Updater

Oświadczenie: niektóre funkcje tego narzędzia mogą nie być darmowe

Jeśli jednak drukarka nadal drukuje rozmazana, może to oznaczać, że coś jest nie tak z samym sprzętem. W takim przypadku najlepiej skontaktować się z oficjalnym centrum napraw.

Tymczasem oto kilka powiązanych artykułów, które możesz chcieć przeczytać.

 • Jak naprawić błąd 49.4c02 w drukarce HP
 • Drukarka nie drukuje w systemie Windows 10 [FIX]
 • Wystąpił problem z połączeniem z serwerem Błąd drukarki HP [Poprawka]
Link do głównej publikacji