Jak naprawić błędy BUGCODE USB3 DRIVER w systemie Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci są prawdopodobnie jednym z najpoważniejszych błędów, które można napotkać w systemie Windows 10. Błędy te będą ponownie uruchamiać komputer za każdym razem, gdy się pojawią, a ponieważ mogą być tak dużym problemem, dzisiaj pokażemy, jak to zrobić napraw błąd BUGCODE USB3 DRIVER.

Jak naprawić błąd BUGCODE USB3 DRIVER BSoD

 1. Aktualizuj system Windows 10
 2. Pobierz najnowsze sterowniki
 3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 
 4. Uruchom skanowanie SFC
 5. Uruchom DISM
 6. Sprawdź dysk twardy
 7. Znajdź i usuń problematyczne aplikacje
 8. Zaktualizuj system BIOS
 9. Użyj portu USB 2.0 podczas instalacji systemu Windows 10
 10. Zresetuj system Windows 10

Kroki, aby naprawić błąd BUGCODE USB3 DRIVER Windows 10

Rozwiązanie 1 — Aktualizuj system Windows 10

Prawie każdy system operacyjny ma pewne problemy ze sprzętem i oprogramowaniem, a Windows 10 nie jest wyjątkiem. Czasami te problemy mogą powodować pojawienie się błędów BSoD, takich jak BUGCODE USB3 DRIVER, i aby je naprawić, ważne jest, aby pobrać najnowsze aktualizacje.

Niektóre aktualizacje wprowadzają ulepszenia bezpieczeństwa i nowe funkcje, ale wiele z nich oferuje zarówno poprawki błędów sprzętowych, jak i programowych, dlatego bardzo ważne jest, aby pobrać najnowsze łaty, aby zapobiec pojawianiu się błędów BSoD. Aby pobrać najnowsze łatki, często używaj Windows Update.

Rozwiązanie 2 — Pobierz najnowsze sterowniki

Sterowniki są integralną częścią każdego systemu operacyjnego, ponieważ system operacyjny używa sterowników do komunikacji ze sprzętem, a jeśli sterowniki są uszkodzone lub nieaktualne, system Windows 10 nie będzie w stanie rozpoznać ani używać tego konkretnego sprzętu.

Aktualizacja sterowników jest dość prosta. Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić stronę internetową producenta sprzętu i pobrać najnowsze sterowniki urządzenia. Pamiętaj, że może być konieczne zaktualizowanie wszystkich sterowników, aby pomyślnie rozwiązać ten problem.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 3 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD 

Następną rzeczą, którą wypróbujemy, jest wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. Tego narzędzia można użyć do rozwiązywania różnych problemów systemowych, w tym problemów BSOD. Prawdopodobnie to rozwiąże problem z BŁĄD KIEROWCY USB3.

Oto jak uruchomić wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10.

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień
 2. Iść do Aktualizacja Bezpieczeństwo > Rozwiązywanie problemów.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 4 — Uruchom skanowanie SFC

Kolejnym narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy, jest Kontroler plików systemowych. To narzędzie skanuje komputer w poszukiwaniu potencjalnych problemów i rozwiązuje je automatycznie (jeśli to możliwe). Tak więc, jeśli błąd BUGCODE USB3 DRIVER jest spowodowany uszkodzonym plikiem systemowym, skan SFC sobie z tym poradzi.

Oto jak uruchomić skaner SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Uruchom DISM

Trzecim narzędziem do rozwiązywania problemów, które wypróbujemy tutaj, jest DISM. To narzędzie ponownie wdraża obraz systemu i rozwiązuje potencjalne problemy po drodze. Możliwe więc, że uruchomienie DISM rozwiąże również błąd BUGCODE USB3 DRIVER.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 6 — Sprawdź dysk twardy

BUGCODE_USB3_DRIVER Błąd BSoD może być spowodowany przez dysk twardy, dlatego zaleca się wykonanie skanowania chkdsk. Aby wykonać skanowanie chkdsk, wykonaj następujące czynności:

 1. Wejdz do Zaawansowane uruchomienie (Uruchom ponownie komputer, przytrzymując klawisz Shift).
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane.
 3. Wybierz Wiersz polecenia z listy opcji.
 4. Gdy pojawi się wiersz polecenia, wprowadź następujące wiersze i naciśnij klawisz Enter po każdym wierszu, aby go uruchomić:
  • bootrec.exe / rebuildbcd
  • bootrec.exe / fixmbr
  • bootrec.exe / fixboot
 5. Niektórzy użytkownicy sugerują również, że musisz uruchomić dodatkowe czkdsk także polecenia. Aby wykonać te polecenia, musisz znać litery dysków dla wszystkich partycji dysku twardego. W wierszu polecenia wpisz następujące dane (pamiętaj jednak, aby używać liter pasujących do partycji dysku twardego na komputerze):
  • chkdsk / r c:
  • dohkdsk / r d:

  To tylko nasz przykład, więc pamiętaj, że musisz wykonać polecenie chkdsk dla każdej posiadanej partycji dysku twardego.

 6. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 7 — Znajdź i usuń problematyczne aplikacje

Czasami niektóre aplikacje po prostu nie są kompatybilne z komputerem, co może powodować pojawienie się błędu BUGCODE_USB3_DRIVER lub dowolnego innego błędu niebieskiego ekranu śmierci. Częstą przyczyną tego rodzaju błędów może być oprogramowanie antywirusowe, dlatego zalecamy usunięcie wszystkich programów antywirusowych innych firm z komputera. Aby całkowicie usunąć program antywirusowy, zalecamy skorzystanie z dedykowanego narzędzia do usuwania. Prawie wszystkie firmy antywirusowe mają te narzędzia do pobrania na swojej stronie internetowej, więc koniecznie pobierz jedno z tych narzędzi.

Innym sposobem rozwiązania tego problemu jest przejście do trybu awaryjnego. Aby przejść do trybu awaryjnego, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas rozruchu, aby rozpocząć automatyczną naprawę. Możesz też po prostu nacisnąć i przytrzymać Przesunięcie na klawiaturze i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
  bugcode-usb3-driver-restart
 2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania i kliknij Uruchom ponownie przycisk.
 3. Po ponownym uruchomieniu komputera naciśnij 5 lub F5 wejść Tryb bezpieczny w sieci.

Powinieneś wiedzieć, że tryb awaryjny rozpoczyna się tylko od domyślnych aplikacji i sterowników, dlatego jeśli problem jest spowodowany przez oprogramowanie innej firmy, nie powinieneś mieć żadnych problemów w trybie awaryjnym. Jeśli błąd nie pojawia się w trybie awaryjnym, możesz użyć trybu awaryjnego, aby znaleźć i usunąć problematyczne oprogramowanie.

 • Rozwiązanie 8 — Zaktualizuj system BIOS

  Według użytkowników możesz naprawić błąd BUGCODE_USB3_DRIVER poprzez aktualizację systemu BIOS. Aktualizacja systemu BIOS odblokowuje nowe funkcje płyty głównej, umożliwiając w ten sposób korzystanie z innego sprzętu. Musimy wspomnieć, że aktualizacja BIOS-u jest dość niebezpieczną procedurą, szczególnie jeśli nie wykonujesz jej poprawnie, dlatego zachowaj szczególną ostrożność i sprawdź szczegółowe instrukcje w instrukcji płyty głównej.

  Rozwiązanie 9 — Użyj portu USB 2.0 podczas instalacji systemu Windows 10

  Niewielu użytkowników zgłosiło błąd BSoD BUGCODE_USB3_DRIVER podczas instalacji systemu Windows 10. Według nich instalacja systemu Windows 10 ma pewne problemy z portami USB 3.0, dlatego jeśli instalujesz system Windows 10 z dysku flash USB, pamiętaj, aby podłączyć dysk flash do portu USB 2.0 w aby uniknąć tego błędu. Alternatywnie można użyć dysku DVD z systemem Windows 10, aby zainstalować system operacyjny.

  Rozwiązanie 10 — Zresetuj system Windows 10

  Resetowanie systemu Windows 10 jest podobną procedurą do czyszczenia instalacji, a jeśli ten błąd jest spowodowany przez oprogramowanie, reset systemu Windows 10 powinien być w stanie go naprawić. Ponieważ ten proces spowoduje usunięcie wszystkich plików z dysku C, zdecydowanie zalecamy utworzenie kopii zapasowej. Oprócz tworzenia kopii zapasowej może być także potrzebny rozruchowy dysk flash USB z systemem Windows 10, więc należy go utworzyć. Aby uruchomić reset systemu Windows 10, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej, aby rozpocząć automatyczną naprawę.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Podczas tego kroku może pojawić się monit o włożenie nośnika instalacyjnego systemu Windows 10, więc bądź gotowy.
  3. Wybierać Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk, aby rozpocząć.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć proces resetowania.

  Po zakończeniu resetowania systemu Windows 10 nie instaluj żadnych sterowników ani aplikacji. Przetestuj komputer przez chwilę i sprawdź, czy błąd nie pojawi się ponownie. Jeśli błąd się pojawi, oznacza to, że przyczyną problemu jest sprzęt, dlatego należy przeprowadzić szczegółową kontrolę sprzętu i wymienić wadliwy sprzęt.

  BŁĄD BŁĘDU_USB3_DRIVER Błąd BSoD może powodować pewne problemy na komputerze, ale mamy nadzieję, że udało Ci się naprawić ten błąd, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji