Jak naprawić błąd XAudio2_6.dll w systemie Windows 10 — Napraw błędy komputera

W systemie Windows 10 brakuje poprawki XAudio2_6.dll

Wielu użytkowników systemu Windows 10 zgłosiło, że podczas próby uruchomienia określonej gry pojawia się komunikat o błędzie „Brak pliku XAudio2_6.dll”. Ten komunikat o błędzie uniemożliwia użytkownikom uruchomienie gry. Jest to bardzo irytujący komunikat o błędzie, który wpływa na proces systemu komputerowego, ale nie martw się, ponieważ możesz łatwo rozwiązać ten problem, stosując poniższe rozwiązanie.

Rozwiązanie, aby naprawić błąd „XAudio2_6.dll brakuje” w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Spróbuj ponownie zainstalować DirectX

XAudio2_6.dll to także plik dll związany z DirectX, jest to jeden z niezbędnych plików dll, który jest niezbędny do uruchomienia każdej gry bez błędów w systemie Windows 10 i innych systemach operacyjnych Windows. Tak więc, aby naprawić ten błąd, napraw uszkodzony plik XAudio2_6.dll. Wszystko, co musisz zrobić, to ponownie zainstalować lub naprawić bieżącą wersję DirectX. Możesz pobrać najnowszą wersję DirectX ze strony Microsoft za darmo lub użyć dowolnego profesjonalnego narzędzia do naprawy DLL.

Rozwiązanie 2 — Spróbuj zaktualizować sterownik dźwięku

Według niektórych użytkowników ten problem można rozwiązać również poprzez aktualizację sterownika dźwięku. Jeśli nie możesz naprawić błędu po ponownej instalacji DirectX, przejdź do Menedżera urządzeń i upewnij się, że sterownik audio jest zaktualizowany.

Jak zaktualizować sterownik dźwięku?

Krok 1: W polu Wyszukaj wpisz menedżer urządzeń i otwórz Menedżera urządzeń

Krok 2: W obszarze Kontrolery dźwięku, wideo i gier kliknij prawym przyciskiem myszy sterownik audio i wybierz opcję Aktualizuj oprogramowanie sterownika…1

Krok 3: Po zakończeniu procesu aktualizacji uruchom ponownie komputer

Rozwiązanie 3 — Zarejestruj się ręcznie przy użyciu Microsoft Register Server

Czasami plik XAudio2_6.dll staje się niedostępny dla systemu operacyjnego, ponieważ nie jest jeszcze zarejestrowany. W większości przypadków wszystkie pliki systemowe i.dll powinny być rejestrowane automatycznie, ale w niektórych przypadkach mogą wystąpić trudności. Rozwiązaniem jest więc próba ręcznej rejestracji tego pliku. Zastosuj poniższe podane kroki:

Krok 1: Otwórz wiersz polecenia, przejdź do Searchà wpisz cmd, kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator

Krok 2: Wpisz podany poniżej kod w wierszu polecenia i naciśnij Enter:

regsvr32 / u XAudio2_6.dll (wyrejestruj plik)2)

Krok 3: Po wyrejestrowaniu procesu musisz teraz ponownie zarejestrować ten plik, wprowadź podane poniżej polecenie i naciśnij Enter:

regsvr32 / i XAudio2_6.dll (ponownie zarejestruj plik)3)

Krok 4: Po zamknięciu wiersza polecenia i spróbuj ponownie otworzyć grę związaną z XAudio2_6.dll.

Automatyczny sposób naprawić błąd XAudio2_6.dll

Aby naprawić różne błędy, takie jak błędy Instalatora Windows, błędy uruchamiania systemu Windows, problemy z kontrolką Active X, błędy Active X, błędy rejestru i wiele innych błędów exe, powinieneś wypróbować automatyczną metodę, aby pozbyć się tych wszystkich błędów. Sugerowana jest metoda automatyczna, ponieważ istnieją różne błędy, które nie są naprawiane przy żadnej ręcznej rozdzielczości, a profesjonalny skaner błędów komputera pozwoli ci radzić sobie ze wszystkimi rodzajami problemów związanych z systemem Windows bez robienia czegokolwiek ręcznie. Ta aplikacja zawiera bardzo łatwy do zrozumienia interfejs użytkownika, szczególnie dla zwykłego użytkownika lub tych, którzy nie mają żadnych umiejętności technicznych. Pobierz i zainstaluj tę aplikację, a pozostałe zadanie zostanie automatycznie wykonane przez to. To skanuje komputer i naprawia wszystkie błędy lub błędy występujące w komputerze / laptopie. Za pomocą tego oprogramowania można również naprawić wszelkiego rodzaju problemy ze sterownikami systemu; zapewnia narzędzie do debugowania problemów związanych ze sterownikami. Teraz nie musisz cierpieć z powodu powolnego systemu, ponieważ jego zaawansowana technologia może zmienić stary system w zupełnie nowy komputer. Spróbuj raz i popraw wydajność swojego starego komputera.

Potężne funkcje narzędzia do naprawy komputera

  • Rejestr kopii zapasowej — Możesz wykonać kopię zapasową rejestru systemowego, pozwala to użytkownikowi utworzyć kopię zapasową rejestru, abyś mógł z niej korzystać w każdym kryzysie systemowym.
  • Wbudowany harmonogram — Ma wbudowany harmonogram, który skanuje komputer automatycznie po ustalonym czasie.
  • Usuwa puste klucze rejestru — Za pomocą tego narzędzia można uczynić bazę danych rejestru wolną od błędów, może ona usunąć wszystkie niechciane klucze rejestru z systemu Windows.
  • Sprawdza nieprawidłowe klucze klas — Może również sprawdzać nieprawidłowe klucze klas z systemu Windows i pomagać w płynniejszym działaniu. Sprawdza również rozszerzenie powłoki, nieprawidłowe pliki pomocy, nieprawidłowe wspólne znane biblioteki DLL, nieprawidłowe ścieżki i inne.
  • Zarządzanie / czyszczenie programów startowych — Zarządza także aplikacjami do czyszczenia i uruchamiania systemu Windows, które pomagają komputerowi uruchomić się bez opóźnień.
  • Skanowanie w poszukiwaniu nieprawidłowych skrótów programu — To narzędzie naprawia również wszystkie typy nieprawidłowych skrótów do aplikacji.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

  1. Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.
  2. Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.
  3. Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji