Na komputerze brakuje pliku Msvcp100.dll — jak go naprawić?

Napraw błąd Msvcp100.dll

Podczas próby uruchomienia oprogramowania lub gry możesz natknąć się na „Brak pliku msvcp100.dll”Błąd, komunikat będzie wyglądał mniej więcej tak:

Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze brakuje msvcp100.dll

The MSVCP100.dll to plik systemu Windows, który jest wywoływany po uruchomieniu dowolnego oprogramowania w systemie, które zostało napisane przy użyciu biblioteki C ++ Standard. Tak więc, jeśli brakuje pliku, otrzymasz taki komunikat o błędzie.

Tak więc teraz pojawia się pytanie „Jak naprawić błąd brakującego pliku MSVCP100.dll? ” Cóż, zobaczymy rozwiązanie, ale wcześniej daj nam znać, jakie są najczęstsze przyczyny komunikatów o błędach MSVCP100.DLL.

Kilka różnych komunikatów o błędach związanych z plikiem msvcp100.dll to:

  • dll nie znaleziono
  • Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono msvcp100.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może rozwiązać ten problem.
  • Nie można znaleźć [PATH] \ msvcp100.dll
  • Brak pliku msvcp100.dll.
  • Nie można uruchomić [APLIKACJA]. Brak wymaganego składnika: msvcp100.dll. Zainstaluj ponownie [APLIKACJA].

Najczęstsza przyczyna braku pliku MSVCP100.DLL

Błędy MSVCP100.DLL zwykle występują w miejscu, w którym znajduje się plik brakujący, usunięty lub usunięty i może spowodować uszkodzenie komputera. W normalnych sytuacjach brakujący plik MSVCP100.DLL może sugerować problemy z rejestrem, możliwy problem ze złośliwym oprogramowaniem lub wirusem, a czasem nawet prawdopodobną awarię sprzętu.

Jak naprawić i naprawić błędy MSVCP100.DLL?

Istnieją różne rozwiązania, które można zastosować, aby naprawić i naprawić często MSVCP100.DLL błędy. Poniżej znajdują się sugerowane rozwiązania umożliwiające natychmiastowe rozwiązanie tego problemu:

1 — Zainstaluj ponownie program, powodując błąd MSVCP100.DLL

Jeśli otrzymujesz błędy MSVCP100.DLL, szczególnie podczas uruchamiania określonego programu, wówczas musisz ponownie zainstalować program w swoim programie.

2 — Przywróć plik MSVCP100.DLL z Kosza

W niektórych przypadkach plik MSVCP100.DLL może zostać przypadkowo usunięty. Jeśli tak, możesz przywrócić brakujący plik z Kosza, wyszukując plik stamtąd.

Przeczytaj także: Błąd czasu wykonania Windows 8 C ++ podczas zaawansowanego uruchamiania / ponownego uruchamiania

3 — Uruchom skanowanie w poszukiwaniu wirusów / złośliwego oprogramowania w systemie

Jeśli komputer jest zainfekowany wirusem lub złośliwym oprogramowaniem, musisz uruchomić skanowanie w poszukiwaniu wirusów / złośliwego oprogramowania, aby usunąć wirusa z systemu i upewnić się, że nie zainfekował on pliku MSVCP100.DLL. Dobre narzędzie antywirusowe powinno to wykryć.

4 — Zaktualizuj sterowniki dla określonego urządzenia

Błąd MSVCP100 może wystąpić z powodu uruchomienia określonego urządzenia w systemie. Na przykład próbujesz zagrać w grę, a następnie musisz zaktualizować sterownik wideo, więc po prostu daj czas na aktualizację sterownika za pomocą Panelu sterowania systemu Windows.

5 — Wykonaj przywracanie systemu

Jeśli uważasz, że otrzymujesz błąd MSVCP100 z powodu ostatniej zmiany dokonanej w systemie, musisz przywrócić system do poprzedniej wersji systemu, w której program działał poprawnie.

6 — Napraw wszelkie instalacje systemu Windows

Jeśli nadal nie możesz rozwiązać problemu po wykonaniu powyższych rozwiązań, powinieneś rozważyć wykonanie naprawy systemu Windows i przywrócić wszystkie ważne pliki DLL.

6 — Ręcznie przywróć plik dll msvcp100

Pobierz plik msvcp100.dll z bezpiecznego źródła lub możesz go również skopiować z innego działającego systemu komputerowego. Po skopiowaniu tego pliku DLL, teraz musisz umieścić ten plik w:

 Folder C: \ Windows \ System32 \ lub C: \ Windows \ SysWOW64 \

Uruchom ponownie system, a zobaczysz, że błąd dll zniknął.

7 — [Rozwiązanie automatyczne] Użyj narzędzia do naprawy komputera

Wszyscy nasi technicy komputerowi zgadzają się, że narzędzie do naprawy komputera jest zalecane do naprawy błędu MSVCP100.

Za pomocą tego narzędzia możesz łatwo naprawić i naprawić brakujący błąd DLL, naprawić nieprawidłowe błędy rejestru i zaoszczędzić setki dolarów, które mogą cię kosztować za naprawę systemu Windows. Narzędzie do naprawy komputera zapobiega awariom systemu i „Niebieskiemu ekranowi śmierci”, poprawia reakcję systemu i zwiększa ogólną wydajność komputera.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.

Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.

Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Link do głównej publikacji