Jak naprawić błąd video_tdr_failure (nvlddmkm.sys) w systemie Windows 10 [SKRÓCONY PRZEWODNIK]

Występuje typowy błąd niebieskiego ekranu znany jako „Video_tdr_failure nvlddmkm.sys”. Użytkownicy korzystający zarówno z systemu operacyjnego Windows 10, jak i procesora graficznego Nvidia mogą napotkać ten błąd.

Jeśli widzisz ten niebieski ekran, z przyjemnością dowiesz się, że istnieją sposoby obejścia tego problemu.

W tym artykule znajdziesz 3 poprawki błędu, ale najpierw omówmy, czym dokładnie jest błąd video_tdr_failure i co go powoduje. 

T in TDR oznacza Timeout, D oznacza Detection, a R oznacza Recovery. Funkcja Video_TDR ma na celu zapobieganie pojawianiu się niebieskich ekranów śmierci.

Odbywa się to poprzez zresetowanie sterowników lub karty graficznej, jeśli wystąpi błąd lub nienaturalnie duże opóźnienie. Dlatego jeśli wystąpi błąd Video_TDR_Failure, pojawi się niebieski ekran śmierci.

Błąd „nvlddmkm.sys” to problem najprawdopodobniej związany ze sterownikiem karty graficznej Nvidia.

Na szczęście istnieje kilka obejść, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu. Jeśli jedno z poniższych rozwiązań nie rozwiąże problemu, możesz wypróbować inne. Ponieważ istnieje wiele możliwych przyczyn błędu, istnieje wiele możliwych poprawek.

Jak naprawić błąd video_tdr_failure nvlddmkm.sys w systemie Windows 10?

 1. Sprawdź, czy jest nowa aktualizacja systemu Windows
 2. Sprawdź aktualizacje sterowników karty graficznej
 3. Ponownie zainstaluj sterowniki karty graficznej

1: Sprawdź, czy jest nowa aktualizacja systemu Windows

Zwykle komputery z systemem operacyjnym Windows 10 są automatycznie aktualizowane po wydaniu nowego. Niemniej jednak zawsze warto ręcznie sprawdzić, czy masz najnowszą aktualizację systemu Windows.

Aktualizowanie systemu Windows jest niezbędne, aby sterowniki GPU Nvidia działały płynnie. Aktualizacje czasami zawierają poprawki, które usuwają błędy lub błędy. Jeśli nie masz pewności, jak ręcznie zaktualizować system Windows, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. Otwórz swoje menu startowe naciskając klawisz Windows na klawiaturze lub klikając ikonę Windows domyślnie znajdującą się w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. Raz w środku menu, Kliknij na koło zębate ikona po lewej stronie, aby wejść do ustawienia Okno. Możesz też wpisać „Ustawienia” aby wejść do tego samego okna. (1)
 3. Następnie kliknij kartę Windows Update.
 4. Powinieneś wybrać opcję, w której możesz „Sprawdź aktualizacje’. Kliknij i zaktualizuj.

Jeśli nie możesz otworzyć aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym artykułem, aby szybko rozwiązać problem.

Masz problem z aktualizacją systemu Windows? Sprawdź ten przewodnik, który pomoże Ci je rozwiązać w mgnieniu oka.

2: Sprawdź dostępność aktualizacji sterowników karty graficznej

Oczywiście będziesz chciał sprawdzić, czy Twoja karta graficzna jest również aktualna. W rzeczywistości przez większość czasu błąd jest powodowany przez przestarzały sterownik.

Na szczęście aktualizacja sterowników jest bardzo łatwa. Szczegółowe instrukcje dotyczące aktualizacji sterownika karty graficznej znajdują się w tym artykule.

Istnieją również sterowniki innych firm, które ułatwiają użytkownikom aktualizowanie sterowników. Jeśli jednak chcesz ręcznie zaktualizować sterowniki GPU, możesz wykonać następujące czynności:

 1. Najpierw dowiesz się, jaki jest twój model karty graficznej. Jeśli znasz już te informacje, przejdź do kroku 2. Aby sprawdzić, jaki typ karty graficznej potrzebujesz, musisz otwarty Narzędzie diagnostyczne DirectX. Możesz to zrobić, przytrzymując Windows klawisz i R razem, aby otworzyć Biegać Okno dialogowe. Po otwarciu okna dialogowego wpisz dxdiag i naciśnij Wchodzić. Gdy znajdziesz się w oknie narzędzia diagnostycznego, kliknij Pokaz zakładkę, aby znaleźć informacje o twoim GPU. Musisz także wiedzieć, czy masz 64-bitowy czy 32-bitowy system operacyjny. Informacje te można znaleźć na stronie System patka.
 2. Gdy dowiesz się, jaki masz model, będziesz wiedział, co pobrać. Przejdź na oficjalną stronę Nvidii i pobierz najnowszy sterownik dla swojej karty graficznej.
 3. Zaleca się stosowanie rekomendowanych / certyfikowanych aktualizacji, a nie aktualizacji, które są jeszcze w fazie beta. Istnieje opcja filtrowania, której można użyć przed rozpoczęciem wyszukiwania. Ważne jest również, aby pamiętać o pobraniu najnowszego sterownika. Najnowszy sterownik będzie pierwszym na liście.
 4. Po wybraniu aktualizacji musisz się zgodzić i pobrać.
 5. Zainstaluj, a następnie będziesz musiał ponownie uruchomić komputer.
 6. Sprawdź, czy problem nadal występuje.

Chcesz najnowsze sterowniki GPU? Dodaj tę stronę do zakładek i zawsze bądź na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi.

Polecamy również TweakBit’s Driver Updater (zatwierdzone przez Microsoft i Norton) w celu automatycznego skanowania i sprawdzania nieaktualnych sterowników na komputerze.

To świetne narzędzie, które skanuje w poszukiwaniu aktualizacji, skanując w poszukiwaniu zagrożeń. To narzędzie zapewni bezpieczeństwo systemu, ponieważ możesz ręcznie pobrać i zainstalować niewłaściwą wersję sterownika.

Czy wiesz, że większość użytkowników systemu Windows 10 ma nieaktualne sterowniki? Bądź o krok do przodu, korzystając z tego przewodnika.

3: Ponownie zainstaluj sterowniki karty graficznej

Jeśli więc aktualizacja sterownika karty graficznej nadal nie rozwiązuje problemu, może być konieczne całkowite ponowne zainstalowanie sterowników. Powodem tego jest to, że awaria TDR może być spowodowana uszkodzonymi plikami.

Możesz naprawić uszkodzone pliki za pomocą dedykowanych narzędzi innych firm, takich jak wymienione w tym artykule.

Czysta ponowna instalacja sterowników zastąpi również uszkodzone pliki plikami, które działają poprawnie. Zanim zaczniemy, uruchom ponownie komputer w Tryb bezpieczeństwa.

 1. Otwórz system Windows w trybie awaryjnym.
 2. Otwórz Menedżera urządzeń. Zrób to, wpisując Menedżera urządzeń w menu Start. Możesz też nacisnąć przycisk Klawisz Windowsrazem, aby wyświetlić listę. Na tej liście można znaleźć Menadżer urządzeń i kliknij na to.
 3. Następnie zlokalizuj sekcję o nazwie Adapter wyświetlacza i rozwiń to.
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy w sterowniku karty graficznej i odinstaluj go.
 5. Pojawi się okno z opcją do usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia. Wybierz i naciśnij DOBRZE. 
 6. Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla konkretnego GPU. Zobacz „Fix 2”, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.
 7. Przejdź do katalogu dysku. Zwykle znajduje się na C: WindowsSystem32Drivers. Znajdź plik nvlddmkm.sys, i zmień nazwę na nvlddmkm.sys.old. 
 8. otwarty Komenda skłonić (Admin). Możesz to zrobić przez pisanie na maszynie w wierszu polecenia w menu systemu Windows i klikając go prawym przyciskiem myszy, aby wybrać ‘Uruchom jako administrator’.
 9. W oknie dialogowym wiersza polecenia wpisz to w ”exe nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys ”. Pamiętaj, aby nacisnąć Wchodzić. Spowoduje to utworzenie nowego nvlddmkm.sys plik.
 10. Znajdź ten plik w katalogu Nvidia zwykle znajdującym się na dysku C.
 11. Skopiuj do  C: WindowsSystem32Drivers.
 12. Zrestartuj swój komputer.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Tryb awaryjny nie działa? Nie panikuj, ten przewodnik pomoże Ci rozwiązać problemy z uruchamianiem.

Proszę bardzo, mamy nadzieję, że jedno z tych trzech rozwiązań pomogło naprawić irytujący błąd video_tdr_failure (nvlddmkm.sys) w systemie Windows 10.

Jak zawsze, jeśli napotkałeś inne obejścia tego problemu, możesz pomóc społeczności Windows, wymieniając kroki rozwiązywania problemów w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji