Jak naprawić problemy z kontrolerem Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 to interesująca gra, która pozwala graczom wybrać niektóre z najbardziej znanych postaci Marvel i Capcom oraz skonfrontować graczy z całego świata, aby zobaczyć, kto jest najsilniejszy ze wszystkich.

Jednocześnie, jak informują gracze, na grę wpływa szereg problemów. Jednym z najczęstszych problemów są drążki do walki na Xbox 360, które nie działają dla wszystkich graczy.

Oto jak jeden gracz opisuje ten problem:

Kontroler Xbox 360 w ogóle nie działa
Próbuję użyć Xbox 360 MadCatz Fightpad i żadna z funkcji nie działa w grze. Dpad, przyciski, nic.

Jeśli występują różne problemy z kijami do walki z konsolą Xbox 360, wykonaj kroki rozwiązywania problemów wymienione poniżej.

Poprawka: nie działa kontroler Ultimate Marvel vs. Capcom 3 na PC

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 to świetna gra walki, ale wielu użytkowników zgłosiło różne problemy z kontrolerem. Mówiąc o problemach, oto kilka typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników:

 • Ultimate Marvel vs. Capcom 3 nie działa — Według użytkowników, czasami walka nie działa w Ultimate Marvel vs. Capcom 3. Jednak możesz rozwiązać problem, odpowiednio konfigurując kontroler.
 • Ultimate Marvel vs Capcom 3 kontroler PC nie działa — Czasami kontroler komputera może nie działać poprawnie z grą. Jeśli tak się stanie, koniecznie wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Rozwiązanie 1 — Spróbuj przełączyć między D-Pad i analogowym

Niektóre drążki bojowe mają specjalny przełącznik, który pozwala wybierać między D-Pad i kijem analogowym. Jeśli masz jakieś problemy ze sterownikiem w Ultimate Marvel vs Capcom 3, spróbuj nacisnąć przełącznik i przełączać między D-Pad i przełącznikiem Analog.

Kilkakrotnie przełączając przełącznik, możesz naprawić usterkę, która powoduje ten problem.

 • Rozwiązanie 2 — Upewnij się, że kontroler dla konsoli Xbox 360 jest prawidłowo ustawiony

  Ultimate Marvel vs Capcom 3 kontroler PC nie działa

  Wielu użytkowników zwykle używa kontrolera Xbox 360 z komputerem, ponieważ jest on zazwyczaj w pełni kompatybilny. Jednak pomimo zgodności mogą pojawić się pewne problemy podczas grania w Ultimate Marvel vs. Capcom 3.

  Te problemy mogą wystąpić, jeśli kontroler jest ustawiony jako kontroler ogólny. Aby rozwiązać problem, przejdź do trybu Steam Big Picture i zlokalizuj ustawienia kontrolera. Upewnij się, że kontroler nie jest ustawiony jako Kontroler ogólny i zapisz zmiany.

  Po wykonaniu tej czynności problem powinien zostać całkowicie rozwiązany, a kontroler zacznie ponownie działać.

  Rozwiązanie 3 — Zamapuj swoje dane wejściowe

  Niektóre kontrolery nie będą działać z Ultimate Marvel vs Capcom 3 po wyjęciu z pudełka i zwykle będą wymagały pewnej konfiguracji. W większości przypadków wystarczy zmapować dane wejściowe, a kontroler zacznie działać.

  Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Iść do Tryb dużego obrazu w serwisie Steam.
  2. Nawigować do Ustawienia a następnie przejdź do Kontrolery Sekcja.
  3. Kliknij kontroler i zamapuj swoje dane wejściowe.

  Po zmapowaniu wszystkich danych wejściowych kontroler powinien zostać poprawnie skonfigurowany, a kontroler powinien zacząć ponownie działać.

  Rozwiązanie 4 — Użyj X360CE

  Według użytkowników czasami konfigurowanie kontrolera do pracy z Ultimate Marvel vs Capcom 3 nie jest tak płynne, jak myślisz. Aby rozwiązać problem, może być konieczne użycie narzędzia innej firmy, takiego jak X360CE. Aby rozwiązać problemy z kontrolerem, wystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Pobierz 64-bitową wersję X360CE.
  2. Teraz skopiuj plik .exe do katalogu instalacyjnego Ultimate Marvel vs. Capcom 3. Domyślnie katalogiem instalacyjnym powinien być C: \ Program Files (x86) \ Steam \ SteamApps \ common \ ULTIMATE MARVEL VS. CAPCOM 3.
  3. Po skopiowaniu pliku do katalogu instalacyjnego uruchom go i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby skonfigurować kontroler.

  Po skonfigurowaniu kontrolera problem powinien zostać rozwiązany i będzie można go używać w grze.

  • Rozwiązanie 5 — Wyłącz programy remapera

   Według użytkowników czasami oprogramowanie do remapera, takie jak Joy2Key, X360CE, XPadder i DS4WINDOWS, może powodować zakłócenia w grze i uniemożliwić prawidłowe działanie kontrolera w Ultimate Marvel vs Capcom 3.

   Aby wyeliminować potencjalne problemy, należy wyłączyć lub usunąć te aplikacje przed uruchomieniem gry. Jeśli masz zainstalowaną którąkolwiek z tych aplikacji, powinieneś całkowicie usunąć je z komputera i sprawdzić, czy to rozwiąże problem.

   Można to zrobić na kilka sposobów, ale najlepszym z nich jest użycie oprogramowania do odinstalowywania. Oprogramowanie odinstalowujące może usunąć dowolną aplikację z komputera, ale spowoduje również usunięcie wszystkich plików i wpisów rejestru związanych z tą aplikacją.

   Jeśli szukasz dobrego oprogramowania do odinstalowywania, zalecamy wypróbowanie Deinstalator IOBit. Po usunięciu tych aplikacji za pomocą deinstalatora problem powinien zostać rozwiązany.

   Pamiętaj, że oprogramowanie dezinstalacyjne działa tylko z aplikacjami, które mają plik instalacyjny. Jeśli używasz przenośnej wersji tych aplikacji, musisz je usunąć ręcznie.

   Rozwiązanie 6 — Włącz ogólne wsparcie kontrolera

   Według użytkowników czasami problemy z Ultimate Marvel vs Capcom 3 mogą wystąpić, jeśli kontroler nie jest odpowiednio skonfigurowany. Możesz jednak rozwiązać ten problem, wprowadzając kilka zmian w trybie Steam Big Picture.

   Aby rozwiązać problem, wyłącz obsługę kontrolera Xbox 360 i włącz ją Ogólne wsparcie kontrolera. Po wykonaniu tej czynności problemy z kontrolerem powinny zostać rozwiązane, a gra zacznie działać bez problemów.

   • Rozwiązanie 7 — Zmień plik config.ini

    Według użytkowników, jeśli masz problemy ze sterownikiem PlayStation 4 i Ultimate Marvel vs Capcom 3, możesz być w stanie rozwiązać problem, wprowadzając kilka zmian w pliku config.ini.

    Jest to dość proste, a aby rozwiązać problemy z padem kierunkowym na kontrolerze PS4, wystarczy wykonać następujące czynności:

    1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź % localappdata%. Teraz naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
     Ultimate Marvel vs. Capcom 3 nie działa
    2. Nawigować do CAPCOM \ ULTIMATE MARVEL VS. CAPCOM 3 informator.
    3. Znajdź config.ini plik i otwórz go za pomocą Notatnika.
    4. Wklej następujące linie i zapisz zmiany:

    [JOYPAD]

    ProductName = kontroler bezprzewodowy

    A = 1

    B = 2

    X = 0

    Y = 3

    LEWO = POV

    PRAWO = POV

    UP = POV

    DOWN = POV

    START = 9

    WSTECZ = 8

    LT = 6

    LB = 4

    RT = 7

    RB = 5

    LSTICK_PUSH = 10

    LSTICK_VERT = Y

    LSTICK_HORZ = X

    RSTICK_PUSH = 11

    RSTICK_VERT = Z

    RSTICK_HORZ = RZ

    Po wprowadzeniu tych zmian w pliku config.ini powinieneś móc używać kontrolera PS4 bez żadnych problemów.

    Rozwiązanie 8 — Zainstaluj ponownie Steam

    Ultimate Marvel vs. Capcom 3 nie działa

    Jest to drastyczne rozwiązanie i należy go używać tylko wtedy, gdy inne rozwiązania nie mogą rozwiązać problemu z Ultimate Marvel vs Capcom 3. Według kilku użytkowników jedynym rozwiązaniem, które rozwiązało problemy z kontrolerem w Ultimate Marvel vs Capcom 3, było aby ponownie zainstalować Steam.

    Musimy wspomnieć, że jeśli zdecydujesz się ponownie zainstalować Steam, nie musisz usuwać wszystkich zainstalowanych gier. To duży plus, ponieważ nie musisz ponownie pobierać gier. Aby ponownie zainstalować Steam, wystarczy wykonać następujące czynności:

    1. Przejdź do katalogu instalacyjnego Steam.
    2. Usuń wszystkie pliki oprócz Steam.exe i aplikacje parowe teczka.
    3. Po zrobieniu tego biegnij Steam.exe i brakujące pliki zostaną przywrócone.

    Po uruchomieniu Steam spróbuj ponownie uruchomić grę i sprawdź, czy problem ze sterownikiem został rozwiązany.

    Jeśli natrafiłeś na inne sposoby rozwiązania irytujących problemów z kontrolerem / kijem walki w Ultimate Marvel vs Capcom 3, wypisz kroki rozwiązywania problemów w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji