Jak naprawić błąd msvbvm50.dll brakuje, pobierając go z witryny Microsoft?

W przypadku wystąpienia błędu Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze brakuje msvbvm50.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby rozwiązać ten problem lub Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono msvbvm50.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może rozwiązać ten problem podczas uruchamiania aplikacji nie musisz szukać i pobierać tego pliku z podejrzanych witryn lub pakietów DLL, masz możliwość rozwiązania tego problemu w łatwiejszy sposób.

Plik msvbvm50.dll jest częścią biblioteki wykonawczej Visual Basic 5.0. Błędy brakujące Msvbvm50.dll mogą również wystąpić podczas instalacji aplikacji, podczas uruchamiania aplikacji korzystającej z msvbvm50.dll, podczas uruchamiania i zamykania systemu Windows lub nawet podczas instalacji samego systemu operacyjnego. Może również wystąpić z powodu msvbvm50.dll jest uszkodzone.

Tym razem pokażemy, jak pobrać msvbvm50.dll z oficjalnej strony Microsoft i zainstalować go w systemie Windows 10, 8 lub Windows 7 i naprawić błąd, gdy brakuje msvbvm50.dll.

Jak pobrać MSVBVM50.DLL ze strony Microsoft?

Jak zawsze chcemy wspomnieć, że nie zalecamy pobierania bibliotek DLL z podejrzanych nieznanych witryn — w większości przypadków istnieje opcja pobrania ich z oficjalnej strony programisty.

msvbvm50 dll brakuje

Plik msvbvm50.dll jest jedną z bibliotek zawartych w VB Runtime i potrzebną do uruchomienia wielu gier i aplikacji zaprojektowanych za pomocą Visual Basic 5.

msvbvm50.dll Windows 10

Visual Basic to produkt firmy Microsoft, dzięki czemu można znaleźć specjalne narzędzie, które pozwala zainstalować niezbędne biblioteki, w tym msvbvm50.dll. Aby pobrać potrzebny plik, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

Wskazówka. Jeśli powyższe instrukcje nie pomogły ci rozwiązać problemów z msvbvm50.dll — spróbuj wykonać następujące kroki:

  1. Uruchom wiersz polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień;
  2. Wpisz i uruchom następujące polecenie dla 64-bitowego systemu operacyjnego (jeśli masz system 32-bitowy — użyj ścieżki C: \ Windows \ System32):
    regsvr32 C: \ Windows \ SysWOW64 \ msvbvm50.dll

msvbvm50.dll brakuje poprawki

Jeśli problem nadal występuje, spróbuj użyć dodatkowych informacji poniżej, może być całkiem użyteczny.

Dodatkowe informacje

  • Po zainstalowaniu środowiska wykonawczego VB firmy Microsoft plik msvbvm50.dll znajduje się w folderze C: \ Windows \ System32 (jeśli masz system 32-bitowy) lub w folderze C: \ Windows \ SysWOW64 \ (dla systemów 64-bitowych);
    msvbvm50.dll
  • Plik Msvbvm50.exe pobrany z oficjalnej strony Microsoft można otworzyć za pomocą większości archiwizatorów, a użytkownik może ręcznie wyodrębnić stamtąd plik msvbvm50.dll;
  • Jeśli aplikacja nadal powoduje błąd, spróbuj skopiować i przenieść plik msvbvm50.dll do tego samego folderu, w którym znajduje się plik .exe programu lub gry.
Link do głównej publikacji