Jak naprawić błąd krytyczny PuTTY odrzucony połączenie w systemie Windows

PuTTy jest darmową aplikacją terminalową o otwartym kodzie źródłowym, która pozwala administratorowi systemu zalogować się do zdalnego serwera przez SSH. Ta niewielka, ale bardzo stabilna aplikacja służy również do bezpiecznego przesyłania plików za pośrednictwem SCP i SFTP.

Jeśli pracujesz w IT lub masz własny zestaw serwerów, które muszą być podłączone, PuTTy nie jest dla ciebie obcą koncepcją. Jednak tym, co może być pojęciem obcych, jest błąd krytyczny Putty.

Błąd „Błąd sieci: odmowa połączenia” jest jednym z typowych błędów związanych z PuTTY, które mogą wystąpić podczas pracy z Putty. Błąd pojawia się, gdy próbujesz połączyć się ze zdalnym serwerem po raz pierwszy lub setny.

Miałem swój udział w problemach z PuTTy, ale w większości przypadków błędy są spowodowane małymi, ale nie tak oczywistymi problemami.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy próbują zdiagnozować błąd odmowy połączenia, ten artykuł pomoże ci rozwiązać problem.

W tym artykule wymieniłem wszystkie możliwe rozwiązania błędu odmowy połączenia PuTTy. Upewnij się, że wypróbowałeś każdą z nich, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Co powoduje błąd sieci: błędy odrzucone połączenia?

Błąd może wystąpić z kilku powodów. Niektóre z nich są wymienione poniżej.

 • Użytkownicy mogą napotkać błąd „Błąd sieci: odmowa połączenia”:
 • Jeśli aplikacja próbuje uzyskać dostęp do usług, które nie są oferowane / obsługiwane przez serwer
 • Jeśli aplikacja próbuje połączyć się z serwerem Telnet nieobsługiwanym przez serwer.
 • Jeśli router blokuje połączenie ze względów bezpieczeństwa.
 • Jeśli serwer nie obsługuje domyślnego portu używanego przez administratora systemu na PuTTy.

Oto niektóre z najczęstszych przyczyn błędów sieci: błąd odmowy połączenia w PuTTy. Poniżej znajduje się kilka typowych rozwiązań, które możesz spróbować naprawić.

Jak mogę naprawić błąd sieci: błędy odmowy połączenia?

Poprawka 1: Skontaktuj się z administratorem systemu / sieci

Jeśli nie jesteś administratorem systemu, lepiej zacząć od skontaktowania się z administratorem systemu.

Administratorzy systemu mogą zmienić niektóre uprawnienia routera, jeśli zauważą jakieś nieznane urządzenie próbujące się połączyć lub z innych powodów bezpieczeństwa.

W takim przypadku możesz łatwo rozwiązać problem, kontaktując się z administratorem systemu, zanim spróbujesz go rozwiązać.

 • Przeczytaj także: Narzędzia NetCruncha dla systemu Windows pomagają administratorom sieci wykonywać codzienne zadania

Poprawka 2: Sprawdź, czy połączenie SSH jest włączone

W zależności od urządzenia, które próbujesz podłączyć, błąd sieci — błąd odmowy połączenia może pojawić się, jeśli w ustawieniach urządzenia wyłączono SSH.

Na przykład, jeśli używasz Raspberry Pi do łączenia się z komputerem, upewnij się, że ssh jest włączony w konfiguracji. Oto jak to zrobić.

W Raspberry Pi przejdź do Konfiguracja> Interfejsy> ssh. Włącz usługę i spróbuj ponownie.

Ustawienia mogą ulec zmianie w zależności od używanego urządzenia, ale końcowym rezultatem powinno być działające połączenie sieciowe za pośrednictwem PuTTy.

Poprawka 3: Sprawdź, czy rekordy domeny wskazują punkty na serwerze

Jeśli pracujesz z nowym serwerem i świeżą domeną, błąd może wystąpić z powodu nieprawidłowego adresu serwera DNS w ustawieniach domeny. Cały rejestrator domen pozwala skierować domenę do dowolnego zewnętrznego dostawcy hostingu korzystającego z serwera nazw.

Jeśli zainstalowałeś tylko serwer i nie zmieniłeś serwera nazw, może to oznaczać błąd sieci: błąd odmowy połączenia.

Aby rozwiązać problem, zaloguj się do dostawcy nazwy domeny i sprawdź ustawienia serwera nazw, aby sprawdzić, czy serwery nazw wskazują na dostawcę usług hostingowych.

 • Przeczytaj także: Jak dołączyć do domeny w systemie Windows 10, 8.1

Poprawka 4: Sprawdź, czy na serwerze znajduje się na czarnej liście i białej liście adres IP

Ze względów bezpieczeństwa administrator systemu może zezwolić na połączenie tylko z komputerów o znanym adresie IP, które znajdują się już na białej liście w pliku konfiguracyjnym.

Jeśli Twój adres IP usługodawcy internetowego się zmienił lub jeśli dopiero zaczynasz pracę, prawdopodobnie musisz poprosić administratora sieci o wyjątek.

To samo może się zdarzyć, jeśli Twój adres IP zostanie przypadkowo umieszczony na czarnej liście.

Skontaktuj się z administratorem sieci w sprawie obu scenariuszy i sprawdź, czy może to pomóc w rozwiązaniu problemu.

Poprawka 5: Wyłącz zaporę ogniową

Jeśli używasz systemu Windows, antywirus lub domyślna zapora zabezpieczeń systemu Windows i funkcja ochrony sieci mogą blokować połączenie przychodzące, powodując błąd odmowy połączenia.

Spróbuj tymczasowo wyłączyć zaporę, aby sprawdzić, czy to może rozwiązać błąd odmowy połączenia. Jeśli tak, może być konieczne dostosowanie ustawień zapory, aby całkowicie naprawić błąd.

Wyłącz zaporę w Zabezpieczeniach systemu Windows

 • Kliknij Początek i wybierz Ustawienia
 • otwarty Aktualizacja i zabezpieczenia> Zabezpieczenia systemu Windows.
  Ustawienia Windows Fire
 • otwarty Zapora i ochrona sieci.
  Zapora systemu Windows Defender wyłączona
 • Wybierz preferowany typ sieci (sieć publiczna, prywatna lub domena) i wyłącz Zapora systemu Windows Defender.

Wyłącz zaporę antywirusową

Jeśli masz uruchomiony program antywirusowy innej firmy, może być konieczne wyłączenie zapory ogniowej oferowanej przez aplikację. Możesz wyłączyć zaporę poprzez opcję ustawień antywirusowych.

Spróbuj połączyć się teraz za pomocą PuTTy. Jeśli połączenie zostanie nawiązane, musisz dostosować ustawienia zapory, aby rozwiązać problem.

 • Przeczytaj także: 15 najlepszych zapór sieciowych do ochrony sieci domowej

Inne poprawki

Jeśli żadna z poprawek nie zadziałała, możesz spróbować zrestartować serwer SSH lub zrestartować serwery.

Jeśli Twój serwer został skonfigurowany przez kogoś innego, istnieje możliwość, że mógł on przenieść domyślny port zgodnie ze swoją wygodą. Skontaktuj się i poproś o węzły konfiguracji, aby uzyskać lepszy obraz portów.

Jeśli używasz w pełni zarządzanego serwera, skontaktuj się z pomocą techniczną. Jeśli problem pochodzi od dostawcy usług hostingowych, administrator systemu naprawi problem.

Wreszcie, zacznij korzystać z innych alternatyw dla Putty, takich jak inne terminale SH, które mogą ci pomóc w przypadku wystąpienia błędu, który jest specyficzny dla PuTTY.

Wniosek

Błąd krytyczny Putty „Błąd sieci: błąd odmowy połączenia może wystąpić z kilku powodów, a ja próbowałem wymienić najczęstsze problemy i rozwiązania tego samego.

Jeśli jednak poprawki wymienione w tym artykule nie działają, możesz zapytać na forach związanych z urządzeniem lub systemem operacyjnym, na którym pojawia się błąd.

Daj nam teraz, jeśli któraś z poprawek zadziałała dla Ciebie lub masz rozwiązanie, które nie jest wymienione w artykule w komentarzach poniżej.

Link do głównej publikacji