Jak naprawić błąd 0xc00d5212 w Windows Media Player

Błąd 0xc00d5212 to komunikat o błędzie, który pojawia się dla niektórych użytkowników Windows Media Player, gdy próbują odtwarzać filmy AVI. Ten komunikat o błędzie brzmi: „Ten element został zakodowany w formacie, który nie jest obsługiwany. 0Xc00d5212. ”W związku z tym WMP nie odtwarza filmu. Poniżej znajduje się kilka rozwiązań, które powinny naprawić błąd 0xc00d5212 dla niektórych użytkowników.

Sprawdź te potencjalne poprawki dla błędu 0xc00d5212 na WMP

 1. Konwertuj wideo AVI na alternatywny format
 2. Zainstaluj kodek K-Lite
 3. Zaktualizuj sterownik karty graficznej
 4. Napraw uszkodzony plik wideo
 5. Odtwórz wideo za pomocą VLC

1. Konwertuj wideo AVI na alternatywny format

Błąd 0xc00d5212 wyskakuje, gdy prawidłowy kodek wymagany do obsługi pliku AVI nie zostanie zainstalowany. Tak więc konwersja wideo AVI do alternatywnego formatu, który Windows Media Player prawdopodobnie odtworzy, jest jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu. MP4 jest jednym z najbardziej uniwersalnych formatów plików wideo odtwarzanych przez większość odtwarzaczy multimedialnych. Użytkownicy mogą konwertować filmy AVI na MP4 w następujący sposób.

 1. Otwórz stronę Konwertuj wideo na MP4 na Online-Convert.com.konwersja wideo do MP4 za pomocą konwertera wideo online
 2. Kliknij Wybierz pliki przycisk, aby wybrać film AVI, który nie jest odtwarzany.
 3. Wybierz rozdzielczość z menu rozwijanego Wybierz ustawienie wstępne, które odpowiada rozdzielczości twojego VDU.zmienić wstępne ustawienia wideo online konwerter wideo
 4. Następnie kliknij Rozpocznij konwersję.
 5. Wybierz Pobieranie opcja.

2. Zainstaluj kodek K-Lite

Ponieważ błąd 0xc00d5212 może powodować problem z kodekiem, instalacja pakietu K-Lite Codec może naprawić błąd. Użytkownicy mogą to zrobić, klikając Pobieranie na stronie Zawartość K-Lite Codec Pack. Następnie otwórz kreator instalacji K-Lite, aby zainstalować pakiet. To powinno zapewnić, że nie brakuje żadnych kodeków.

3. Zaktualizuj sterownik karty graficznej

Błąd 0xc00d5212 może być również spowodowany niezgodnym sterownikiem karty graficznej. Dlatego aktualizacja sterownika karty graficznej może rozwiązać problem. Aby to zrobić, sprawdź Driver Booster 6. Użytkownicy mogą dodać to oprogramowanie do systemu Windows, klikając opcję Bezpłatne pobieranie na stronie DB 6. Gdy użytkownicy uruchamiają DB 6, skanuje, a następnie pokazuje użytkownikom, które urządzenia, jeśli takie istnieją, wymagają aktualizacji sterownika. Kliknij Zaktualizuj wszystko jeśli oprogramowanie wyświetla kartę graficzną w wynikach skanowania.

4. Napraw uszkodzony plik wideo

Jeśli komunikat o błędzie 0xc00d5212 występuje w przypadku jednego określonego pliku AVI, może to być plik uszkodzony. Spróbuj odtworzyć alternatywne filmy AVI w programie Windows Media Player, aby sprawdzić, czy są odtwarzane. Jeśli tak, to jeden film, który nie jest odtwarzany, jest prawdopodobnie uszkodzony.

 1. Użytkownicy mogą naprawić uszkodzone pliki AVI za pomocą narzędzia Remo Repair AVI, którego cena detaliczna to 69 USD. Aby wypróbować wersję demonstracyjną, kliknij Bezpłatne pobieranie (dla systemu Windows) na stronie oprogramowania.
 2. Otwórz kreatora instalacji Remo Repair, aby zainstalować oprogramowanie.
 3. Uruchom Remo Repair i kliknij jego Przeglądaj przycisk, aby wybrać wideo AVI do naprawienia.
 4. Następnie naciśnij Naprawic przycisk.
 5. Następnie użytkownicy mogą wybrać Zapowiedź aby sprawdzić naprawione wideo. W zarejestrowanej Naprawie Remo użytkownicy mogą również kliknąć Zapisać aby zapisać wideo.

5. Odtwórz wideo za pomocą VLC

odtwarzacz VLC

VLC jest lepszym odtwarzaczem multimediów niż WMP, który zawiera więcej wbudowanych kodeków. Jest to więc o wiele bardziej niezawodny odtwarzacz wideo niż Windows Media Player. Niektórzy użytkownicy WMP potwierdzili również, że ich filmy AVI, które nie były odtwarzane w Windows Media Player, odtwarzały się dobrze w VLC. Użytkownicy mogą dodać VLC do Windows 10, klikając Pobierz VLC na tej stronie.

Użytkownicy VLC Media Player mogą również naprawić uszkodzone pliki AVI. Tak więc, zanim wyskoczysz na Remo Repair, spróbuj naprawić AVI za pomocą VLC. Aby to zrobić, kliknij Przybory > Preferencje w VLC. Wybierz Wejście Kodeki po lewej stronie okna Preferencji. Wybierz Zawsze napraw w menu rozwijanym Uszkodzony lub niekompletny plik AVI i wybierz Zapisać opcja. Następnie VLC może naprawić uszkodzone klipy AVI, gdy użytkownicy odtwarzają filmy.

Te rozdzielczości zazwyczaj naprawiają błąd 0xc00d5212 dla większości użytkowników WMP, aby mogli odtwarzać filmy AVI. Przejście na alternatywny odtwarzacz multimediów jest prawdopodobnie najprostszą i najlepszą rozdzielczością. Ponieważ Microsoft nie wydał nowej wersji WMP od 2009 roku, Windows Media Player staje się coraz bardziej przestarzałym oprogramowaniem do odtwarzania multimediów.

Link do głównej publikacji