Jak naprawić błąd 0xc0000005 w systemie Windows 10

Błąd 0xc0000005 to błąd spowodowany naruszeniem zasad dostępu. Oznacza to, że za każdym razem, gdy użytkownik próbuje uruchomić program, zobaczy błąd, jeśli system Windows nie będzie w stanie poprawnie przetworzyć plików i konfiguracji potrzebnej do uruchomienia tego konkretnego programu. Ten błąd można napotkać w zainstalowanym programie, a także w instalatorze określonego programu. Ten błąd ostatecznie zablokuje nasze płynne korzystanie z programu. Spróbujemy teraz naprawić wiele potencjalnych przyczyn, które mogą powodować ten błąd.

Napraw błąd 0xc0000005 w systemie Windows 10

Możesz spróbować użyć Przywracania systemu i przywrócić komputer do znanego wcześniej stabilnego stanu. Jeśli zwykle nie używasz tej funkcji, zawsze możesz zacząć z niej korzystać, ponieważ sprowadza się to do bardzo niezawodnej naprawy podczas rozwiązywania wielu błędów.

Ten kod błędu może towarzyszyć dowolnemu z następujących trzech komunikatów o błędach:

 1. Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie
 2. Naruszenie dostępu Błąd wyjątku
 3. Błąd instalacji systemu Windows.

I nie masz innej opcji niż kliknięcie dobrze aby zamknąć okno błędu.

Przyjrzymy się następującym rozwiązaniom tego problemu —

 1. Odinstaluj najnowszą aktualizację Windows lub przywróć dowolną aktualizację sterownika i zobacz
 2. Uruchom Kontroler plików systemowych
 3. Uruchom diagnostykę pamięci systemu Windows
 4. Odtwórz rekordy rozruchowe
 5. Wyłącz funkcję DEP lub zapobieganie wykonywaniu danych
 6. Sprawdź ustawienia rejestru
 7. Sprawdź pamięć RAM
 8. Tymczasowo wyłącz oprogramowanie antywirusowe
 9. Rozwiązywanie problemów w stanie czystego rozruchu
 10. Zresetuj komputer, zachowując pliki nietknięte.

1] Odinstaluj ostatnią aktualizację Windows Update lub przywróć dowolną aktualizację sterownika i zobacz

Możesz także spróbować odinstalować lub przywrócić dowolne sterowniki lub aktualizacje systemu Windows i sprawdzić, czy to naprawia ten błąd.

2] Kontroler plików systemowych

Naprawi to potencjalnie uszkodzone lub uszkodzone pliki systemowe Windows. Musisz uruchomić to polecenie z wiersza polecenia z podwyższonym poziomem uprawnień.

Możesz także skorzystać z naszego darmowego oprogramowania FixWin, aby uruchomić narzędzie Kontroler plików systemowych jednym kliknięciem.

3] Uruchom diagnostykę pamięci systemu Windows

Wspomnieliśmy już, że ten błąd może być spowodowany niektórymi błędami w pamięci. Aby to naprawić, będziesz musiał uruchomić Memory Check na swoim komputerze. Zacznij od uderzenia w WINKEY + R. kombinacja przycisków, aby uruchomić narzędzie Uruchom. Następnie wpisz mdsched.exe, a następnie naciśnij Wchodzić. Nie uruchomi się Diagnostyka pamięci Windows i poda dwie opcje. Opcje te zostaną podane jako:

 • Uruchom ponownie teraz i sprawdź problemy (zalecane)
 • Sprawdź problemy przy następnym uruchomieniu komputera

Teraz, zgodnie z wybraną przez Ciebie opcją, komputer uruchomi się ponownie i po uruchomieniu ponownie sprawdzi problemy z pamięcią. Jeśli pojawią się jakieś problemy, naprawi to automatycznie, jeśli nie zostaną wykryte żadne problemy, prawdopodobnie nie jest to przyczyną problemu.

4] Odtwórz rekordy rozruchowe

Pliki systemowe mogą zostać zainfekowane i zmodyfikowane przez złośliwe oprogramowanie. Tak więc otwórz wiersz polecenia, wyszukując cmd w polu wyszukiwania Cortana lub naciśnij WINKEY + R, aby uruchomić narzędzie Uruchom, wpisz cmd i naciśnij Enter.

Teraz wpisz kolejno następujące polecenia.

Del D: \ Windows \ System32 \ xOsload.exe
Del D: \ Windows \ System32 \ xNtKrnl.exe
Del D: \ Windows \ System32 \ Drivers \ oem-drv64.sys
atrybut c: \ boot \ bcd -h -r -s
ren c: \ boot \ bcd bcd.old
bootrec / rebuildbcd

Spowoduje to odtworzenie wszystkich niezbędnych plików w rekordzie rozruchowym.

5] Wyłącz funkcję DEP lub zapobieganie wykonywaniu danych

DEP lub zapobieganie wykonywaniu danych może być kolejną blokadą w procesie uruchamiania programu. Może być konieczne wyłączenie funkcji DEP lub zapobiegania wykonywaniu danych.

6] Naprawianie rejestru

Naciśnij kombinację klawiszy WINKEY + R, aby uruchomić narzędzie Uruchom, wpisz regedit i naciśnij Enter. Po otwarciu Edytora rejestru przejdź do następującego klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ Windows \

Teraz kliknij dwukrotnie LoadAppInit_DLLs na prawym panelu bocznym i zmień jego wartość z 0 na 1.

Na koniec zrestartuj komputer, aby zmiany odniosły skutek.

7] Sprawdź pamięć RAM

Możesz fizycznie spróbować sprawdzić, czy pamięć RAM zainstalowana na komputerze jest sprawna. Możesz spróbować wymienić pamięć RAM i sprawdzić, czy to naprawia występowanie błędu.

8] Tymczasowo wyłącz oprogramowanie antywirusowe

Możesz także spróbować wyłączyć ochronę antywirusową i sprawdzić, czy to naprawia ten błąd. Ponieważ istnieje duża szansa, że ​​Twój program antywirusowy może blokować wykonanie programu z powodu jego podejrzanego zachowania.

9] Rozwiązywanie problemów w stanie czystego rozruchu

Możesz rozwiązywać dalsze problemy ręcznie, wykonując czysty rozruch. Clean Boot uruchamia system z minimalną liczbą sterowników i programów startowych. Po uruchomieniu komputera w trybie czystego rozruchu komputer uruchamia się przy użyciu wstępnie wybranego minimalnego zestawu sterowników i programów startowych, a ponieważ komputer zaczyna się od minimalnego zestawu sterowników, niektóre programy mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Rozwiązywanie problemów z czystym uruchomieniem ma na celu odizolowanie problemu z wydajnością. Aby wykonać rozwiązywanie problemów z czystym uruchomieniem, musisz wyłączyć lub włączyć jeden proces na raz, a następnie ponownie uruchomić komputer po każdej akcji. Jeśli problem zniknie, wiesz, że był to ostatni proces, który go spowodował.

10] Zresetuj komputer, aby pliki pozostały nienaruszone

Możesz spróbować zresetować tę funkcję komputera w systemie Windows 10. Możesz także użyć narzędzia Odśwież Windows firmy Microsoft.

Wszystkiego najlepszego!

Link do głównej publikacji