Jak korzystać z kodów QR pokazanych przez BSOD Windows 10s

Okropne niebieskie ekrany śmierci systemu Windows, w przeciwnym razie BSOD, straszą użytkowników na całym świecie. BSOD to komunikat o błędzie wyświetlany z niebieskim ekranem zamiast wyskakującego okna, który może oznaczać poważniejszy błąd systemowy. W najgorszym przypadku użytkownicy mogą nie być w stanie zalogować się do systemu Windows po wystąpieniu błędów niebieskiego ekranu.

Aby rozwiązać problemy z BSOD, użytkownicy zwykle muszą zanotować zawarte w nich komunikaty o błędach i kody. Jednak Microsoft dodał również kody QR do komunikatów o błędach BSOD w Windows 10. Są to kody, które kierują użytkowników do stron internetowych, które zawierają szczegółowe informacje na temat rozwiązywania problemów i potencjalne poprawki dla BSOD. Użytkownicy mogą skanować kody QR za pomocą aparatów telefonicznych z systemem iOS i Android, które następnie przekierują je na niebieski ekran stron śmierci.

W ten sposób użytkownicy mogą wykorzystywać kody QR BSOD

1. Skanowanie kodów QR BSOD za pomocą telefonów komórkowych z systemem Android

 1. Aby skanować kody BSODQR za pomocą telefonów komórkowych z systemem Android, użytkownicy muszą dodać do swoich telefonów aplikację do skanowania QR. Aby to zrobić, otwórz Google Play na telefonie komórkowym z Androidem.
 2. Następnie wpisz „QR Code Reader” w polu wyszukiwania Play.
 3. Otwórz stronę aplikacji QR Code Reader w Google Play.Strona czytnika kodów QR, w jaki sposób korzystać z kodów QR wyświetlanych przez BSOD systemu Windows 10
 4. Kliknij zainstalować przycisk, aby dodać czytnik kodów QR do telefonu komórkowego.
 5. Gdy pojawi się błąd BSOD, otwórz czytnik kodów QR na telefonie z Androidem.
 6. Następnie skieruj tylny aparat telefonu na kod QR.Kod QR, jak korzystać z kodów QR wyświetlanych przez BSOD systemu Windows 10
 7. Wyśrodkuj kod QR na środku ekranu, aby mieścił się w czterech rogach kwadratu. Telefon komórkowy zeskanuje kod.
 8. Stuknij link podany przez kod, aby otworzyć stronę rozwiązywania problemów.

2. Skanowanie kodów QR BSOD za pomocą iPhone’ów

 1. Użytkownicy urządzeń Apple iPhone nie potrzebują dodatkowych aplikacji do skanowania, ponieważ ich telefony komórkowe mają już wbudowane skanery kodów QR. Gdy w systemie Windows pojawi się niebieski ekran błędu śmierci, włącz Apple iPhone.IPhone, jak korzystać z kodów QR wyświetlanych przez BSOD systemu Windows 10
 2. Następnie dotknij przycisku aplikacji Aparat, aby użyć aparatu.
 3. Skieruj główną tylną kamerę iPhone’a na kod QR, aby wyśrodkować kod na wyświetlaczu telefonu komórkowego. Następnie aparat powinien zeskanować kod QR.Kod QR dla BSOD, jak korzystać z kodów QR pokazanych przez BSOD Windows 10
 4. Pojawi się powiadomienie Safari, które zawiera link do strony internetowej kodu. Stuknij ten link, aby otworzyć stronę BSOD.

Następnie użytkownicy mogą przeglądać potencjalne rozdzielczości dostępne na niebieskim ekranie stron śmierci. Jednak kody QR mogą często zawierać link do strony Microsoft Rozwiązywanie problemów z niebieskim ekranem, która jest ogólną stroną rozwiązywania problemów BSOD. Użytkownicy mogą otworzyć tę stronę w przeglądarce swojego telefonu komórkowego bez konieczności skanowania kodów QR. W przypadku bardziej szczegółowych stron błędów BSOD użytkownicy mogą zanotować zawarte w nich komunikaty o błędach; a następnie wprowadź swoje komunikaty o błędach i kody w Google.

Można więc dyskutować, ile naprawdę wykorzystują kody QR. Niemniej jednak strony, do których prowadzą kody QR, mogą nadal zawierać rozwiązania, które rozwiążą błędy BSOD dla niektórych użytkowników.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji