Użyj klawiatury i myszy Apple w systemie Windows 10

Obecnie Apple jest jedną z firm, która oferuje jeden z najlepszych asortymentów urządzeń peryferyjnych na rynku o ponadprzeciętnej żywotności i doskonałym doświadczeniu użytkownika.

Wielu z was jest prawdopodobnie użytkownikami systemów Windows, ale chcielibyście mieć możliwość korzystania z klawiatury i myszy firmy Apple lub byliście użytkownikami komputerów Mac i chcecie korzystać z tylu składników na komputerze z systemem Windows.

Jak korzystać z klawiatury i myszy Apple w systemie Windows 10?

Na szczęście jest to możliwe bez obejścia tego problemu. Oto, co musisz zrobić, aby podłączyć klawiaturę i mysz Apple do systemu Windows 10.

Te dwa urządzenia Apple są bezprzewodowe i można je podłączyć do komputera z systemem Windows przez Bluetooth. Mysz Apple Magic Mouse ma również bezproblemową przewodową obsługę USB.

_DSC6129

Jak skonfigurować Magic Mouse w systemie Windows 10

Magic Mouse firmy Apple to nieco inny produkt w porównaniu do innych urządzeń tego typu.

Nie ma fizycznych przycisków i kółka przewijania, ale za pomocą tej myszy można wykonywać wszystkie czynności, które można wykonać za pomocą zwykłej myszy, i na początku jest to trochę dziwne, ale nic, z czego nie można się przyzwyczaić.

Jeśli jesteś użytkownikiem komputera Mac, nie powinno to powodować żadnych problemów.

Wszystko, co musisz zrobić, aby ta mysz działała, to pobierz bezpłatny sterownik i wykonaj podstawową instalację.

Zwykle cały proces nie powinien trwać dłużej niż 10 minut. Oto jak to robisz.

Upewnij się, że przed zainstalowaniem tego sterownika odinstalowałeś inne oprogramowanie tego rodzaju:

 1. Możesz pobrać sterownik stąd, bez konieczności podpisywania lub spełniania innych warunków. Na tej stronie masz dwa typy sterowników w zależności od posiadanej wersji myszy. Pobierz sterownik powiązany z urządzeniem.
 2. Sterownik zostanie odebrany jako .zip i musisz wyodrębnić zawartość. Otrzymasz plik wykonywalny, przez który rozpoczniesz instalację, klikając go dwukrotnie. Instalacja jest prosta i łatwa do wykonania, ponieważ wystarczy wykonać kroki wskazane przez instalatora. Musisz zaakceptować umowę licencyjną i wybrać miejsce, w którym chcesz zainstalować sterownik.
 3. Przed zakończeniem konfiguracji instalator pobierze niektóre narzędzia do modelu myszy, ale nie zajmie to zbyt wiele czasu, ponieważ mają mniej niż 4 MB.
 4. Możesz uruchomić zainstalowane narzędzia z ostatniej strony kreatora instalacji. Można je również znaleźć na pasku zadań.
 5. Po otwarciu programu Magic Mouse Utilities podłącz mysz do systemu i upewnij się, że przez cały czas używanie tego oprogramowania pozostanie aktywne, w przeciwnym razie urządzenie nie będzie mogło być używane. Możesz ustawić uruchomienie usługi po otwarciu komputera, aby zaoszczędzić trochę czasu.

To wszystko! Z tej metody można także korzystać w systemie Windows 8, 8.1, 7, w zależności od modelu myszy.

Mysz Apple Magic Mouse nie łączy się z komputerem z systemem Windows 10? Sprawdź ten przewodnik, aby szybko rozwiązać problem.

Jak skonfigurować bezprzewodową klawiaturę Apple w systemie Windows 10

Klawiatura bezprzewodowa Apple bardzo różni się od klawiatury komputera.

Brakuje nam wrażenia dotykowego solidnego urządzenia mechanicznego, więc jeśli jesteś użytkownikiem komputera i wolisz prosty i usprawniony wygląd, klawiatura Apple może być dla Ciebie idealna.

Ta konfiguracja nie wymaga żadnego oprogramowania pomocniczego, ponieważ można tego dokonać w ustawieniach Bluetooth komputera.

Przed instalacją upewnij się, że klawiatura ma w pełni naładowany zestaw baterii AA, ponieważ będziesz musiał używać klawiatury podczas tego procesu.

 1. W pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Bluetooth i kliknij Ustawienia Bluetooth.
 2. Twoja klawiatura powinna pojawić się na Zarządzaj urządzeniami Bluetooth lista.
 3. Wybierz Klawiatura bezprzewodowa Apple i kliknij Para.
 4. Na ekranie pojawi się hasło, które należy wprowadzić na klawiaturze.
 5. Uderz w Wchodzić przycisk, aby zakończyć konfigurację klawiatury.

Uwaga: często możesz otrzymać To nie działało. Upewnij się, że Twoje urządzenie jest wykrywalne lub urządzenie już nie słucha błędy.

Nie ma się o co martwić, ponieważ są one spowodowane tym, że nie nacisnąłeś wystarczająco dużo przycisku zasilania klawiatury lub problemem ze sterownikiem, który można rozwiązać poprzez aktualizację sterowników.

Oto jak to robisz.

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Windows w lewym dolnym rogu ekranu.
 2. Wybierz Menadżer urządzeń.
 3. Upewnij się, że nie ma żadnych błędów w Bluetooth.
 4. Uruchom skanowanie w Urządzenia programowe i Urządzenia systemowe kategorie i w razie potrzeby zaktualizuj sterowniki.

System Windows nie może automatycznie znaleźć i pobrać nowych sterowników? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Po rozwiązaniu problemu spróbuj jeszcze raz podłączyć klawiaturę. Jeśli nadal nie możesz go połączyć, zalecamy przedstawienie problemu w usłudze pomocy technicznej Apple.

Czy wiesz, że większość użytkowników systemu Windows 10 ma nieaktualne sterowniki? Bądź o krok do przodu, korzystając z tego przewodnika.

Istnieją również dwie różne klawiatury, których można używać na komputerze z systemem Windows 10: starsza klawiatura bezprzewodowa i nowsza klawiatura Apple Magic Keyboard.

Konfiguracja tego drugiego może powodować drobne problemy, ponieważ Windows 10 odczytuje Magic Keyboard jako osobne urządzenie.

W oknie pojawi się kod z tekstem „porównaj hasła”. Kliknij „Tak” i teraz powinieneś być połączony.

Jeśli chcesz odłączyć klawiaturę, po prostu kliknij nazwę klawiatury w Zarządzaj urządzeniami Bluetooth, a następnie kliknij przycisk „Usuń urządzenie”.

Jeśli masz inne pytania, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji