Jak spakować foldery w systemie Windows 8, 8.1, 10

Kompresowanie plików i folderów jest naprawdę ważne, szczególnie jeśli chcesz zyskać lub zwolnić więcej miejsca lub jeśli chcesz bezpiecznie przechowywać lub przesyłać swoje dane osobowe. Jeśli więc próbujesz skompresować folder w systemie Windows 10, Windows 8 lub Windows 8.1, ale nie możesz wykonać tego zadania, zapoznaj się ze wskazówkami poniżej.

pliki zip Windows 10 szt
Spakowanie folderu lub innych plików z laptopa, tabletu lub komputera powinno być łatwe, ponieważ może to być codzienne zadanie dla większości użytkowników, którzy używają Windows 10, 8 jako domyślnego systemu operacyjnego. Ponieważ Microsoft zmienił interfejs użytkownika systemu Windows po wprowadzeniu systemu Windows 10, 8, możesz napotkać problemy podczas próby wykonania podstawowych operacji, takich jak kompresowanie plików lub folderów. Z tych samych powodów postanowiłem szczegółowo opisać, jak działa proces zip w systemie Windows 10, Windows 8, Windows 8.1 lub Windows RT — masz dalsze informacje związane z tym tematem w wierszach od dołu, więc sprawdź to samo.

Jak spakować folder w systemie Windows 10, 8, 8.1 lub Windows RT

1. Użyj wbudowanej funkcji kompresji

  1. otwarty Przeglądarka plików okno na urządzeniu — możesz to zrobić, otwierając pasek Urok, z którego należy uzyskać dostęp do pola wyszukiwania (w wyszukiwarce wpisz Eksplorator plików, a następnie wybierz to samo).
  2. Teraz wybierz pliki lub folder, który chcesz skompresować.
  3. Kliknij to samo prawym przyciskiem myszy lub po prostu przejrzyj dostępne opcje.
  4. Kliknij lub dotknij „dzielić”I wybierz„Zamek błyskawiczny”.plik zip Windows 10
  5. Następnie skompresowany folder zostanie automatycznie utworzony w tej samej lokalizacji, w której aktualnie się znajdujesz i pod taką samą nazwą jak plik / folder, który spakowałeś.
  6. Możesz w dowolnym momencie dodać nowe pliki lub foldery do spakowanego folderu, przeciągając i upuszczając dane, które chcesz skompresować.

2. Użyj oprogramowania do kompresji plików

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt narzędzi do kompresji plików. Przygotowaliśmy już listę najlepszych programów do kompresji plików, które można zainstalować w systemie Windows 10, aby pomóc Ci zdecydować, które narzędzie pobrać. Przeczytaj opis i pobierz narzędzie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Oto, jak możesz skompresować lub skompresować folder lub plik w systemie Windows 10, Windows 8, Windows 8.1 i Windows RT. Jeśli masz dodatkowe porady i wskazówki dotyczące sposobu kompresowania plików i folderów na komputerze z systemem Windows, udostępnij swoje sugestie w komentarzach poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji