Jak korzystać z funkcji Nowa tożsamość w przeglądarce Tor

Tor Browser to przeglądarka internetowa prawdopodobnie najbardziej znana ze swoich funkcji bezpieczeństwa. Dzięki tym funkcjom nawigacja po stronach internetowych jest wyjątkowo bezpieczna, ponieważ chroni twoją tożsamość i dane w praktycznie każdy możliwy sposób.

Kolejną rzeczą, która sprawia, że ​​przeglądarka Tor jest wydajna, jest to, że dostaje częste aktualizacje. Jedna z takich aktualizacji wprowadziła funkcję nowej tożsamości, która pozwala użytkownikom zresetować swoją tożsamość podczas przeglądania.

Jedną z rzeczy, o których powinieneś wiedzieć jest to, że jest to pierwsza od dłuższego czasu wersja oparta na Firefox 68 ESR, a nie Firefox 60.x.

Ta funkcja jest dostępna tylko w najnowszej wersji przeglądarki, którą można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej, całkowicie bezpłatnie. Ci z was, którzy już korzystają z przeglądarki, mogą po prostu przeprowadzić aktualizację, aby uzyskać najnowsze funkcje.

Jak korzystać z funkcji Nowa tożsamość w przeglądarce Tor?

  1. Uruchomić Przeglądarka Tor
  2. Przesuń kursor do prawej górnej części menu
  3. wciśnij ikona miotły
    • Pojawi się komunikat ostrzegawczy z informacją, że zamknie wszystkie okna i karty
  4. naciśnij tak
    • Przeglądarka automatycznie uruchom ponownie
  5. Wznawianie przeglądanie

Nowa przeglądarka Tor Identity

Możesz powtórzyć ten proces tyle razy, ile chcesz, szczególnie jeśli uważasz, że Twoja aktywność zaczyna być śledzona. Pamiętaj jednak, że przeglądarka nie zapamięta otwartych kart i będziesz musiał ręcznie wrócić na wszystkie strony.

Potrzebujesz przeglądarki z takim samym poziomem bezpieczeństwa jak przeglądarka Tor? Wypróbuj tę świetną alternatywę!

Według strony Tor, ta opcja jest przydatna, jeśli chcesz uniemożliwić powiązanie Twojej późniejszej aktywności z przeglądarką z tym, co robiłeś wcześniej. Dzięki temu jest szczególnie przydatny podczas długich sesji przeglądania, w których można śledzić dane.

Używając nowej tożsamości zamknie wszystkie twoje karty i okna, wyczyści wszystkie prywatne informacje, takie jak pliki cookie i historię przeglądania, i użyje nowego zestawu obwodów Tora dla wszystkich połączeń.

Zasadniczo oszczędza kłopotów z zamykaniem, restartowaniem i nawiązywaniem nowych połączeń. To sprawia, że ​​jest to świetne, gdy musisz przeglądać prywatnie, ale czasu jest mało.

Czy uważasz, że funkcja Nowa tożsamość w przeglądarce Tor jeszcze bardziej poprawi potężny potencjał ochrony prywatności przeglądarki?

Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji