Jak zmienić rozmiar ikony w systemie Windows 10?

Microsoft daje każdemu użytkownikowi systemu Windows nieograniczony zestaw sposobów dostosowywania systemu operacyjnego do gustów i preferencji każdego z nich. Niektórzy użytkownicy są całkowicie zgodni z tym, jak wszystko wygląda domyślnie, inni tak bardzo lubią zmieniać interfejs użytkownika, że ​​Windows już nie wygląda jak Windows. Zmiana rozmiaru ikon w systemie Windows 10 jest jednym ze sposobów, w jaki można ulepszyć lub ułatwić obsługę interfejsu użytkownika systemu Windows. Chociaż zwiększenie rozmiaru ikony może wydawać się łatwe, nie wszyscy znają każdą metodę.

zmień rozmiar ikon systemu Windows 10

Zmień rozmiar ikony w systemie Windows 10 — opcja 1

Na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce i wybierz Widok. Zobaczysz dodatkowe menu kontekstowe z trzema opcjami: małe ikony, średnie ikony i duże ikony. Spróbuj wybrać każdy z nich, aby znaleźć najlepszy widok dla siebie.

zmniejszaj ikony okien 10

Zabawne jest to, że w Eksploratorze plików masz o wiele więcej opcji w Widok menu.

Zwiększ rozmiar ikony w systemie Windows 10 — opcja 2

Trzy domyślne opcje są w porządku, ale co jeśli średnie ikony są zbyt małe, a duże ikony są zbyt duże? Nie martw się, możesz precyzyjnie zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar ikon w systemie Windows 10. Jest to nawet łatwiejsze niż pierwsza opcja. Działa to również nie tylko na pulpicie, ale także w każdym innym folderze, dzięki czemu możesz zwiększać lub zmniejszać rozmiar ikon w dowolnym miejscu.

Znajdź Ctrl i przytrzymaj przycisk na klawiaturze. Teraz użyj kółka przewijania myszy. Przewiń do przodu, aby zwiększyć rozmiar ikony w systemie Windows 10, i przewiń do tyłu, aby zmniejszyć. Daje to opcję, aby ikony były naprawdę duże. Ostatecznie jedna ikona może zająć dosłownie połowę nieruchomości na ekranie.

zmniejsz rozmiar ikon systemu Windows 10

Jak zmienić rozmiar ikon w systemie Windows 10 — opcja 3

Ten jest nieco bardziej złożony, ponieważ wymaga nie tylko zwiększenia rozmiaru ikon, ale także powiększenia całego interfejsu użytkownika.

Wskazówka. Jeśli zwiększysz skalowanie interfejsu użytkownika, trzy domyślne opcje, rozważane w metodzie 1, będą miały większe wartości domyślne, dlatego średnie ikony ze skalowaniem 100% będą mniejsze niż średnie ikony ze skalowaniem 150% i odwrotnie.

  1. Iść do Ustawienia (po prostu naciśnij Win + I) i znajdź System Pokaz Sekcja. Otwiera się domyślnie po kliknięciu System.
  2. Teraz poszukaj Skala i układ Sekcja. Z menu rozwijanego Zmień rozmiar tekstu, aplikacji i innych elementów wybierz większą lub mniejszą wartość. powiększ ikony do systemu Windows 10
  3. Jeśli masz więcej niż jeden ekran, musisz powtórzyć tę procedurę dla każdego ekranu, chyba że chcesz zachować inne skalowanie.
  4. Uruchom ponownie komputer lub wyloguj się z systemu i zaloguj się ponownie.
  5. Gotowy. Teraz wszystko, w tym ikony, jest większe. Jeśli to nie wystarczy, połącz ten krok z dwiema poprzednimi opcjami, aby uzyskać idealny rozmiar ikony w systemie Windows 10.

Jak zmienić rozmiar ikony w systemie Windows 10 na pasku zadań?

Niestety dostosowywanie rozmiaru ikon na pasku zadań jest bardziej ograniczone niż ikon na pulpicie lub w folderach. Windows pozwala wybrać małe lub średnie ikony. System operacyjny domyślnie korzysta ze średnich ikon, co oznacza, że ​​nie można ich dalej zwiększać bez konieczności korzystania z oprogramowania lub edytora rejestru innej firmy. Jeśli naprawdę chcesz zwiększyć rozmiar ikon na pasku zadań systemu Windows 10, skalowanie jest najlepszym przyjacielem (spójrz na opcję 3 w tym artykule).

Co zrobić, jeśli używasz małych ikon na pasku zadań i chcesz je powiększyć bez zmiany skalowania interfejsu? Wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybierz Ustawienia paska zadań. To otworzy się Ustawienia app. jak zmniejszyć ikony pulpitu
  2. Znajdź Użyj małych ikon paska zadań i wyłącz (lub włącz). Pasek zadań stanie się automatycznie większy lub mniejszy w zależności od tego, czy włączono, czy wyłączono to przełączenie. zmniejsz ikony w systemie Windows 10

Wskazówka. Istnieje również opcja zwiększenia rozmiaru paska zadań, ale nie jego ikon. Przydaje się, gdy trzeba zachować wiele ikon, a wszystkie nie pasują. Kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i upewnij się, że nie jest zablokowany (Zablokuj pasek zadań powinien być bez zaznaczenia). Najedź myszką na górną krawędź paska zadań, aż kursor zmieni się w dwustronną strzałkę. Naciśnij i przytrzymaj prawy przycisk myszy i przesuń kursor na górę.

Link do głównej publikacji