Jak dostosować stronę nowej karty Microsoft Edges do własnych preferencji

Domyślnie otwarcie nowej karty w przeglądarce Microsoft Edge wyświetla listę twoich najlepszych stron internetowych, a także aktualności, pogodę, sport, finanse, a nawet niektóre reklamy. Podczas gdy niektórzy użytkownicy korzystają z bogactwa informacji zawartych w nowej karcie Edge, inni wolą nową minimalistyczną kartę. Jeśli jesteś typem osoby, która lubi czyste strony, poniżej znajdziesz informacje na temat dostosowywania strony nowej karty Edge, aby była wnikliwa.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Podczas gdy dwie inne najpopularniejsze przeglądarki internetowe, Firefox i Chrome, mają wiele różnych opcji dostosowywania, opcje Edge są dość ograniczone. Na przykład w przypadku Chrome i Firefox użytkownicy mogą dostosować obraz tła nowej karty. Jednak Microsoft Edge pozwala tylko użytkownikowi zmieniać typ zawartości wyświetlanej na nowej karcie. Jednak Edge jest wciąż dość nowy i prawdopodobnie zobaczy zmiany w najbliższej przyszłości.

Dostosuj stronę nowej karty Edge

Zacznijmy

Aby otworzyć opcje nowej karty Edge, wykonaj następujące czynności:

Krok 1: Uzyskaj dostęp do Microsoft Edge z menu Start.

Krok 2: Otwórz nową kartę w Edge, klikając ikonę plusa w górnej części okna przeglądarki lub naciskając kombinację klawiszy Ctrl + T na klawiaturze.

Krok 3: Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz po utworzeniu nowej karty, jest opcja wyboru kraju i języka, w którym chcesz umieścić swój kanał wiadomości.

Krok 4: Po wybraniu żądanego języka musisz kliknąć małą ikonę koła zębatego po prawej stronie u góry przeglądarki. Ta ikona koła zębatego pozwala dostosować stronę nowej karty Edge.

Krok 5: Teraz możesz dostosować karty informacyjne, język i inne ustawienia wyświetlania dla nowej karty Microsoft Edge. Poniżej znajdziesz więcej informacji o każdej z tych opcji.

Ustawienia wyświetlania strony

W tej sekcji masz trzy opcje: Najlepsze witryny i mój kanał, Najlepsze witryny i Pusta strona. Opcja „Najpopularniejsze witryny i mój kanał” jest opcją domyślną, która jest dość zagracona kafelkami i linkami. Z drugiej strony wybranie opcji „Najpopularniejsze witryny” spowoduje usunięcie zarówno kart informacyjnych, jak i wiadomości na stronie nowej karty.

Często wybierane i najpopularniejsze witryny będą jedyną rzeczą, którą zobaczysz na stronie nowej karty, jeśli wybierzesz tę opcję. Ostatnia opcja „Pusta strona”, jak sama nazwa wskazuje, daje całkowicie pustą stronę. Oczywiście nadal będziesz mieć możliwość powrotu do domyślnych konfiguracji.

Karty informacyjne

Krótko mówiąc, duże kafelki znajdujące się po prawej stronie strony nowej karty to Karty informacyjne. Obecnie masz tylko opcję włączenia lub wyłączenia trzech z tych kafelków: Sport, Pieniądze i Pogoda. Wyłącz wszystkie te opcje, jeśli chcesz uzyskać czystszą stronę. Jeśli jednak zdecydujesz się je pozostawić, mogą być bardzo przydatne i wygodne.

Wybierz język i treść

Ta opcja pozwala nie tylko wybrać język przeglądarki, ale także zmienia otrzymywane wiadomości. Innymi słowy, możesz otrzymywać lokalne wiadomości z dowolnego kraju na całym świecie, po prostu zmieniając kraj. Osoby zainteresowane lokalnymi wiadomościami z różnych krajów uznają tę funkcję za przyjemną.

Ponadto po wybraniu kraju będziesz mieć możliwość wyboru swoich ulubionych tematów. Może to wpłynąć na to, co widzisz na swoim kanale.

Podsumowując, podczas gdy Microsoft Edge nie jest tak elastyczny, jak inne przeglądarki Titan, takie jak Firefox i Chrome, z pewnością zdobywa swoją pozycję jako jedna z najlepszych przeglądarek na rynku. Mamy nadzieję, że informacje na temat dostosowywania strony nowej karty Edge sprawią, że przeglądanie będzie przyjemniejsze.

Jak myślisz, co należy dodać do strony opcji Microsoft Edge?

Link do głównej publikacji