Jak czytać Ext4 w Windows 10

Ext4 lub Rozszerzony system plików wersja 4 to system plików dla Linux. Jeśli masz podwójny rozruch systemu Windows 10 + Linux lub masz dysk twardy sformatowany w Ext4, jak czytasz w Windows 10? Chociaż Linux obsługuje NTFS, Windows 10 nie oferuje żadnej obsługi Ext4. Tak więc odpowiedź na pytanie, czy Windows 10 może czytać ext4, brzmi — nie! Ale możesz korzystać z oprogramowania innych firm, aby czytać ext4 Windows 10.

Przeczytaj Ext4 w Windows 10

Tuż przed rozpoczęciem upewnij się, że nigdy nie zapisujesz niczego na dyskach EXT4 w systemie Windows. Formaty EXT mają sposób kronikowania i zapisywania plików w systemie. Jeśli znajdziesz oprogramowanie, które może to zrobić, nie ma gwarancji, że gdy użyjesz go w systemie Linux, będą one czytelne.

1] DiskInternals Linux Reader

przeczytaj Ext4 w Windows 10

DiskInternals Linux Reader to darmowe oprogramowanie, które instaluje sterowniki umożliwiające odczyt partycji Ext4 z Eksploratora plików systemu Windows. Obsługuje tylko czytanie, tj. Przeglądanie i kopiowanie plików i folderów. Gdy znajduje się w katalogu głównym, tj. W górnym folderze, wyświetla niektóre statystyki, takie jak liczba różnych typów danych.

2] 7-Zip Archiver

Jeśli masz obraz EXT4, tj. Obraz dysku lub pełny obraz systemu operacyjnego, możesz użyć 7-Zip Archiver do odczytu wszystkich plików w nim zawartych.

3] Ext2Read

Jest to eksplorator plików dla formatów systemu plików Linux (Ext2, Ext3, LVM2, Ext4). Możesz przeglądać, kopiować pliki i foldery z Ext4 na partycje Windows 10. Ponieważ obsługuje rekursywną kopię plików i folderów, idealnie nadaje się do kopiowania dużej liczby plików. Obsługuje również pamięć podręczną bloków opartą na LRU w celu szybszego równoczesnego dostępu

Jeśli masz system podwójnego rozruchu, może on uzyskać dostęp do partycji Linux znajdujących się w systemie Windows. Możesz pobrać go stąd, ale pamiętaj, że oprogramowanie nie było długo aktualizowane. Ale to nic nie kosztuje i działa.

Daj nam znać, jeśli którekolwiek z tych narzędzi pomogło Ci odczytać i skopiować pliki z ext4 na dysk Windows.

Link do głównej publikacji