Jak blokować strony w przeglądarce Firefox

Użytkownicy Internetu mają do dyspozycji wiele opcji blokowania witryn w Internecie. Mogą na przykład używać pliku hosts, który blokuje je na poziomie całego systemu, konfigurować reguły zapory ogniowej dla tego samego efektu, korzystać z dostawcy DNS, który zezwala na filtrowanie, lub blokować określone adresy URL lub witryny bezpośrednio w programie.

Ostatnia opcja nie jest zbyt skuteczna, szczególnie jeśli chodzi o blokowanie witryn, aby inni, na przykład dzieci, nie mieli do nich dostępu.

Łatwo jest ominąć bloki specyficzne dla przeglądarki, na przykład używając innej przeglądarki lub innego profilu w tej samej przeglądarce.

Blokowanie witryn w przeglądarce może być jednak doskonałą opcją, jeśli chodzi o ograniczenie siebie. Jeśli nie chcesz odwiedzać określonych witryn bezpośrednio lub pośrednio, możesz użyć tego typu dodatków, aby zapobiec ładowaniu witryn.

Oczywiste jest, że dość łatwo można ominąć blok, wyłączając na razie dodatek, co czyni te rozwiązania idealnymi do samoregulacji i mniej niż idealnymi do czegokolwiek innego.

Minimal Site Block to lekkie rozszerzenie dla Firefoksa, które otrzymało niskie oceny, chociaż nie jest to już uzasadnione.

Rozszerzenie dodaje jedną opcję do preferencji dodatku, których można użyć do blokowania witryn. Obsługuje następujące filtry:

  1. http://www.example.com/ — Blokuje tylko adres URL.
  2. http://www.example.com/* — Blokuje wszystkie strony pod określonym adresem URL.
  3. * .example.com — blokuje wszystkie strony pasujące do wzorca.
  4. file: // * — Blokuj żądania plików.
  5. resource: // * — Blokuj żądania zasobów.

Gdy odwiedzasz zablokowaną stronę w przeglądarce Firefox, pojawia się komunikat, że witryna została zablokowana. Nie załaduje się w przeglądarce, chyba że wyłączysz rozszerzenie, odinstalujesz je lub usuniesz wzór adresu URL ze strony opcji.

zablokuj firefox witryny

Istnieje wiele sposobów na ominięcie ochrony, w tym użycie serwera proxy.

Rozszerzenie obsługuje różne protokoły. Możesz na przykład zablokować strony internetowe https, ale w tym celu musisz określić protokół. Wzorzec * .facebook.com blokuje dostęp do serwisów społecznościowych bez względu na używany protokół.

Warto zauważyć, że wydaje się również blokować żądania stron do zasobów z zablokowanych adresów URL. Jeśli zablokujesz Facebooka, zauważysz, że przyciski i informacje z mediów społecznościowych nie są wyświetlane na stronach osób trzecich.

Słowa końcowe

Minimal Site Block to przydatne rozszerzenie dla użytkowników Firefoksa, które ogranicza dostęp do określonych zasobów w Internecie lub sieci lokalnej.

Blokowanie działa dobrze, a ponieważ blokuje również żądania w witrynach stron trzecich, doskonale jest całkowicie zablokować dostęp do niektórych zasobów.

Podsumowanie
obraz oprogramowania
Ocena autora
1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdka1 gwiazdkaszary
5 na podstawie 1 głosów
Nazwa oprogramowania
Minimalny blok witryny
Wstęp
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/minimal-site-block/?src=search

Link do głównej publikacji